БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

       Першою книжкою Олега Кузнєцова була збірка оповідань "Похождения хитрого Соленопсиса", яка вийшла друком в 1977 році. Важко повірити, що ця книжка у письменника перша, бо написана вона справді майстерно. Надовго запам'ятовуються її герої - сміливий винахідливий і дещо злодійкуватий мурашка Соленопсис ("Похождения хитрого Соленопсиса"), обережний і розсудливий бабак Кадир ("Тарбаганьи приключения"), хоробрий і відповідальний бичок ("Бычок из консервной банки"), вередливий і безтурботний веприк ("Однажды в кабаньем детстве"). Жанр цих творів Олег Кузнєцов визначив як "правдиві казки". Та, здається, не казки, а бувальщини розповідає О.Кузнєцов. А якщо він і вивчає особливо уважно поведінку та психологію своїх героїв, намагаючись зрозуміти і пояснити не просто їхні вчинки, а й логіку поведінки, то хіба не так чинив А.П.Чехов, пишучи оповідання "Каштанка" і "Белолобый" чи Джек Лондон, автор "Белого Клыка". Але ж ці твори ніхто не називає казками.
       В творах О.Кузнєцова "думають", проявляють винахідливість і звичайний мурашка із лісового мурашника, і риба бичок, і бабак. Та ще й як думають! Інакше їм не вижити в цьому складному й повному небезпеки світі. Але для природи однаково дорогі всі - від амеби до людини. Саме про це і нагадує нам Олег Кузнєцов.
       Олег Олександрович прийшов у літературу, вже немало побачивши в житті. Народився він у Москві в 1936 році, отримав середню освіту, служив на флоті, деякий час працював учителем біології. Здається, він давно готувався сказати всім нам своє хвилююче і вагоме слово на захист наших сусідів по планеті - тварин, і на захист життя взагалі. Читаючи його повість "Ефимычев лось", оповідання "Гурал і Карл" та "Причем здесь Мухтар?", переконуєшся в тому, що вирішальну роль в долі живої істоти дуже часто відіграє людина. Твори Олега Кузнєцова кличуть і дітей і дорослих відчути свою відповідальність за життя на Землі, бути добрішими та гуманнішими.