БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

       Справжнє ім'я письменника, дане йому рідним племенем оджибуей - Веша Куоннезін, що в перекладі означає " Той, хто полює в ночі". Американці та англійці називають його Грей Оул - Сіра Сова.
       Веша Куоннезін народився в скромній сім'ї, і ніхто не знає місця його народження. Сам письменник завжди називав своєю батьківщиною Канаду. Сіра Сова не був чистокровним індіанцем - мати його індіанка, а батько шотландець. Але з дитячих років він виховувався у індіанців племені оджибуей. Деякий час його сім'я жила в Англії, де мешкала сестра батька. Вона займалася вихованням юного Веша - вивчала з ним англійську мову, географію та історію.
       В тринадцять років, після смерті батьків, він залишив Англію. Влаштувавшись корабельним юнгою, він перетнув Атлантичний океан і ступив на землю Канади. Сіра Сова з великими труднощами дістався глухого і суворого краю Північного Онтаріо, де кочували індіанці племені оджибуей. Вони надали хлопчикові притулок і усиновили його: виховували в дусі своїх традицій та звичаїв, відкривали секрети полювання і таємниці Дикої Природи, учили берегти і любити її. Дика Природа Північного Онтаріо, з її горами, недоторканими дрімучими лісами, численними озерами і стрімкими річками, стала рідною стихією Сірої Сови.
       Під час першої світової війни британські власті Канади призвали Сіру Сову в армію; довелося йому одягти військову форму і їхати за океан воювати.
       Коли в 1917 році Сіра Сова повернувся в рідні місця, перед його очима розгорнулась неприваблива картина: спустошені згарища віковічного лісу, де були колись поселення і мисливські угіддя індіанців. Йому довелося майже два з половиною роки мандрувати в пошуках лісу, де ще б мешкали бобри (бобри в уявленні індіанців - душа їхнього кочовища ). Боброві хатки він знайшов на берегах казково чудового Березового озера в штаті Квебек. Сіра Сова на цьому місці збудував собі помешкання і оселився зі своєю сім'єю та двома маленькими осиротілими бобренятами, яких він підібрав під час своїх мандрівок. Спостерігаючи за цими тваринами, дивовижно схожими на маленьких дітей, і оплакуючи знищений ліс, Сіра Сова назавжди з тих пір перестав полювати і вирішив написати книжку в захист бобрів. Він докладно записував усе побачене, а читаючи книги осмислював секрети письменницької майстерності. Першу свою книгу "Исчезающее кочевье" Сіра Сова присвятив життю індіанців-кочівників.
       Канадські вчені звернули увагу на самовіддану роботу Сірої Сови по охороні бобрових колоній. Його було зараховано в штат службовців державного заповідника в Саскачевані. Тут письменник написав більшість своїх прекрасних книг, пройнятих глибокою любов'ю до Дикої Природи, у тому числі і повість для дітей "Саджо та її бобри". В ній Сіра Сова правдиво описав природу, її мешканців і сам проілюстрував свій твір.