Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Кращі з кращих

 

Галина Кавун
журналістка, м. Житомир

Будинок під каштанами

Найсвітліші й, певно, одні з найщасливіших хвилин для мене пов'язані саме з цим старовинним будинком під каштанами — Житомирською обласною дитячою книгозбірнею. На початку вісімдесятих років я, молода мама двох дітей — Ярослава й Оксани, привела своїх малих читачиків сюди, щоб ввести їх у чарівний світ книги. Спершу ми записали Ярослава, а згодом і його меншу сестричку. Діти вміли вже читати, бо навчилися цього дуже рано, тож Ярослав у п'ять років уперше самостійно прочитав бібліотечну книжку «Від карети до ракети», а згодом Оксанка — «Казки». Коли видавалася вільна хвилина ми ходили до книгозбірні за новими книжками, зазирали й до гарно оформленого читального залу, залишалися на сеанси кіно, які тут теж практикували. Згодом мої діти перечитали все, що могли — від «Попелюшки» до всіляких енциклопедій для школярів. У дев'яності роки до книгозбірні вперше прийшла й третя моя дитина — донька Вероніка, теж дошкільнятком. Старші вже перейшли у відділ для школярів, а вона ще тільки бралася до барвистих книг із казками. Я тоді втретє почала разом з нею «подорожувати» книжковими полицями і знайомитися знову зі скарбами літературними, зібраними в нашій рідній бібліотеці.

Разом із дітьми ми всією родиною неодноразово брали участь у читацьких конкурсах, а в конкурсі сімей–ерудитів «Від роду — до народу» навіть виграли приз — набір посуду, який і досі ставимо на стіл у свята. Вероніка ще в молодших класах почала писати вірші, її твори друкувалися в бібліотечному збірнику «Ластовенятко». Нині донька вже випускниця факультету журналістики Львівського Національного університету. З бібліотеки почалися її перші кроки в літературу, Вероніка тепер — член Національної спілки письменників України (одна з наймолодших письменниць), авторка трьох поетичних збірок — «Задзеркалля», «Завтра», «Зимні інтеграли», які є у фонді книгозбірні. Її брат Ярослав, який захоплювався енциклопедичною літературою, став програмістом і трудиться в обласній газеті «Житомирщина», сестра Оксана закінчила Житомирський педінститут, володіє англійською, німецькою, польською мовами, працює завідуючою відділом перекладів в одній із столичних фірм, чиїми послугами користуються іноземці, дипломати, великі бізнесові структури.

У тому, чого досягли мої діти, є значна частка знань, які їм дала Житомирська книгозбірня для дітей, її чудові працівники, професіонали та спеціалісти своєї справи. Я завжди буду вдячна їм за це.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/3/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей