Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Масові заходи
Клуби за інтересами
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Освітні заклади Києва
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проект "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Наші ювіляри

Бібліотека — її доля

У День незалежності України відмічає свій ювілей Наталія Василівна
Сальникова, заступник директора з менеджменту Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Севастополя, професіонал високого класу, яка пройшла протягом 38 років усі ступені бібліотечної роботи — від бібліотекаря до заступника директора з менеджменту. Немає такого напряму бібліотечної роботи, яким вона не володіє досконально. У сферу її професійної діяльності входить цілий ряд питань: комплектування бібліотечного фонду, пошук інноваційних напрямів розвитку бібліотек, розробка та реалізація бібліотечних проектів і програм, підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, участь у міжнародних бібліотечних форумах. Дзвінки та візити, вічні «чому?», «де?», «як?», оперативне вирішення різноманітних проблем, питань. З цього та багато іншого складається її робочий день. «Бойовий заступник» — так називають Н. Сальникову усі, кому доводиться мати з нею справу.

Завдяки повній самовідданості вибраній справі, Наталія Василівна зуміла внести ряд значних змін, що визначили подальший розвиток дитячих бібліотек Севастополя. Великий внесок вона здійснила в удосконалення такого напряму діяльності, як полікультурне виховання юних читачів. Саме під її методичним керівництвом бібліотека-філія № 14 накопичила багатий досвід роботи з цього напряму, і сьогодні за рішенням сесії міської Ради має назву «Бібліотека Дружби народів». В ній відкрито сучасний Інтернет-центр за проектом «Центр відкритого доступу до Інтернет у дитячій «Бібліотеці Дружби народів», співавтором та керівником якого є Наталія Василівна. Вона також є керівником грантового проекту «Створення віртуальної освітньої бібліотеки Education ODCH», автором цільової комплексної програми «Українську культуру — дітям Севастополя», співавтором проектів «Створення державного корпоративного порталу «Екологія. ЕкоТавріка. ЕкоЛогіка», «Створення корпоративного інформаційного порталу «Таврія». Велику увагу Наталія Василівна приділяє питанням підвищення професійного рівня працівників дитячих бібліотек міста: організовує та проводить семінари, «круглі» столи, конференції з проблем дитячого читання. Для кожного заходу завжди знаходить нетрадиційний формат, наповнюючи його яскравим і глибоким змістом. Як мудрий і терплячий наставник, наділений унікальною здібністю розгледіти внутрішній потенціал кожного співробітника, за роки своєї роботи виховала вже не одне покоління бібліотекарів.

Наталія Василівна Сальникова — особа відома у бібліотечному світі не тільки Севастополя, але й України і  Росії. Вона — заступник голови Севастопольського відділення Всеукраїнської асоціації працівників бібліотек для дітей, керівник секції дитячих бібліотек Севастопольської бібліотечної асоціації. Була учасницею Міжнародної конференції «Європейські стратегії розвитку культури та освіти і роль бібліотек у їх реалізації », що проходила у квітні 2005 р., в Німеччині, за грантом Швецького Інституту в 2002 р. ознайомилась з роботою бібліотек Швеції. Наталія Василівна бере активну участь у міжнародних конференціях, де виступає з доповідями, представляючи багатогранну діяльність севастопольських дитячих бібліотек. Її доповіді, виступи і статті з актуальних проблем бібліотечної роботи публікуються у професіональній періодиці, збірках, працях конференцій. Вона є членом редакції альманаху «Бібліопартнер», який з 2002 року видає ЦДБ ім. А.П. Гайдара.

Наталія Василівна — небайдужа, щиросердна людина, яка готова підтримати своїх колег у радості і в тяжку хвилину. Впродовж усієї трудової діяльності вона є активним учасником громадського життя колективу — десять років була головою профспілкової організації Централізованої бібліотечної системи для дітей, відстоювала соціальні права працівників, сприяла наданню їм матеріальної і моральної підтримки. З 1993 року Наталія Василівна — член Президії Республіканського комітету профспілки працівників культури. Великою повагою і любов’ю вона користується у своєму рідному колективі. У стосунках із колегами їй властиві відкритість, демократичність і неформальний підхід до керування. До її кабінету приходять не тільки за вирішенням виробничих питань, але й за мудрою житейською порадою. У Наталії Василівни велика родина: люблячий чоловік, дбайливі сини, прекрасні онуки. Дві гілки її долі — дружня родина та улюблена робота — тісно переплелися між собою, рідні люди з великою повагою ставляться до її професії і пишаються її досягненнями.

За багаторічну плідну і творчу діяльність Наталія Василівна нагороджена нагрудним знаком «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» (2003 р.), Подякою Міністерства культури і туризму України, грамотами міської держадміністрації та управління культури, медаллю «Ветеран труда». У 2006 році стала лауреатом міського Форуму «Суспільне визнання».

У день ювілею колеги бажають Наталії Василівні — гарній жінці, талановитому керівнику, любій та шанованій усіма людині, беззавітно відданій бібліотечній професії, міцного здоров’я, жіночого щастя, благополуччя, творчої наснаги і подальших професійних досягнень! Нехай і надалі улюблена робота залишається для неї радістю, що дарована долею!

Від імені колективу Олена Панченко, завідуюча відділом інновацій та методичної  роботи,
Олена Земська, завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом
центральної дитячої бібліотеки ім. А.П. Гайдара м. Севастополя

 

 

 

 
Останнє оновлення: 11/15/2019
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей