Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Масові заходи
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проект "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Літературні казки, фентезі


   Вікторова Т. Поле золотих кульбабок : казк. повість / Т. Вікторова ; мал. Н. Нечай. – Київ : Україна, 2017. – 103 с. : іл.

   Головний герой казкової повісті юнак Назар, син пасічника з невеличкого села. Він не боїться важкої роботи. З малечку син пасічника піклується про бджіл та старого самотнього коваля. Одного разу Назар дізнався, що в коваля була онука Василина, а зникла вона, ще дитиною, посеред загадкового кульбабового. Юнак вирішив негайно знайти і повернути її додому! Без магії тут явно не обійшлося! Чи вдасться це йому? Які випробування чекають на нього?   Енде М. Диявольськигеніальноалкогольний пунш бажань / М. Енде ; з іл. Р. Кен. – Харків : Віват, 2017. – 191 с. : іл.

   У світі діється якесь лихо! Численні дерева гинуть, річки стають отруйними. І все це рук двох чарівників : Вельзевула Домовикуса та його тітки Тиранії Упирихи. І на цей раз вони задумали щось не добре! Нащастя сміливі посланці Високої Ради тварин – ворон Якоб Кракель та кіт Мауріцо ді Мауро тут! Вони допоможуть!   Пчілка О. Годі, діточки, вам спать! : вірші, оповідання, казки, фольклорні записи / О. Пчілка ; іл. Є. Рудюк. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2017. – 271 с. : іл. – (Світовид : бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах. Серія 3. Література 20 століття).

   До збірки увійшли відомі твори класика української літератури. Це класичні твори – вірші, оповідання, казки, байки. Є й твори для відпочинку – сміховинки, ігри, спотиканки, загадки, шаради. Але є й твори, автором яких є простий український народ – фольклорні записи, прислів’я та приказки. А для того щоб вони не зникли, їх зберегла на папері відома письменниця. Вкінці збірочки ти зможеш ознайомитися з її біографією.


   Лящинська Ю. Леля з будиночка на дереві / Ю. Лящинська ; намал. Л. Стецькович. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 127 с. : іл.

   Напевно ти не раз бачив дерево черешню? І залазив мабуть на неї, і не раз? А дівчинка Леля – головна героїня повісті, не просто лазить по черешні, а живе з татом і мамою у будиночку, який знаходиться на цьому дереві. Одного дня маєток, на якому росла черешня, продали. Які виявляться нові мешканці маєтку? Як вони будуть сприймати родину, що мешкає в будиночку на черешні?   Дерманський С. Маляка і Гаплик / С. Дерманський ; мал. В. Богданюк. – Вінниця : Теза, 2016. – 156 с. – (Серія «Маляка»).

   Одного разу священе море Праматері пішло під землю. Що робити, адже ще древні дракони казали: «В морі Праматері наш початок і наш кінець». Тепер Драконію пожирала пустеля. Дракони вимагають, щоб принцесу Маляку проковтнули! Що робити? Хто її врятує?
   Дал Р. Відьми / Р. Дал ; іл. К. Блейк ; пер. В. Морозова. – Вид. 2-ге. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 250 с. : іл.

   Напевно ти звик, що відьми носять чорні капелюшки, чорні плащі та літають на мітлах. А в цій повісті справжні відьми носять звичайнісінький одяг і схожі на звичайнісіньких жінок. Та дещо спільне в них є – їх пальці володіють чарами, а у їх крові витанцьовує всіляка чортівня, і вони не люблять дітей. Як їх розпізнати?


Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)

   МакДоналд, М. Джуді Муді віщує майбутнє / МакДоналд, Меган ; іл. П. Рейнолдса ; з англ. пер. Н. Ясіновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 149, [2] c. : іл.

   А чи знаєш ти чому третьокласники їдять так багато кукурудзяних пластівців? А Джуді Муді знає! До її рук таким чином потрапляє перстень настрою, нарешті вона може передбачати майбутнє! Наразі вона цікавиться ясновидцями та пророками бо готує Велике Передбачення. Яке? Читайте у четвертій повісті про пригоди веселунки Джуді Муді.


   Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії : дит. пригодн.-фантаст. повість / П. Мельник ; худож. Ф. Латно. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2016. – 102 с. : іл. – (Серія «Кулінарна казка»).

   Головна героїня повісті – дівчинка на ім’я Соня, потрапляє до країни з дивними мешканцями. Мешканці не вміють зовсім готувати. Вони чекають на допомогу Софійки. Чи впорається вона? Чи зможе приготувати смачні страви по маминим рецептам?

Склади пазл "Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії"


   Пономаренко М. Двоє котів і киця на призьбі : казк. повість та вірш. казки / М. Пономаренко. – Житомир : Рута, 2016. – 159 с. : іл.

   Одного разу у далекому сузір’ї котів, над котами зависла загроза. На одній із п’яти планет Кіт Мурко винайшов грозну зброю – Мишу з вогненими очима… Але не все так погано, на заваді йому стає грізна кішка з планети земля – Мурка та вся її родина. Вони неодмінно врятують котів із сузір’я.   Дерманський С. Стонадцять халеп Остапа Квіточки : повість. Кн. 1 / С. Дерманський ; худож. М. Паленко ; ред. І. Малкович. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. — 185, [2] c. : іл.

   Одного дня в однієї мами «знайшовся» (народився) хлопчик - Остап Квіточка, та яке ж було здивування акушерки, коли малюк вкусив її за палець власними зубками. Від несподіванки вона суворо зойкнула: «Стонадцять халеп тобі на голову!». Недодідько Вельзепер зафіксував цей зойк та передав до відділу втілення прокльонів. З цього дня Остапчик зробився дуже капловухий та дуже невезучий...

   Книжка дуже кумедна та цікава. Текст легко читається. Халепи Остапа Квіточки переповідають не тільки про пригоди вчителя фізкультури але й про таких персонажів із барвистими іменами як Шкварчак, Петро Бредович, Тягнирядно, Парасина Павлівна, Анжела Джолівна тощо.

Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)

   Андрусяк І. Стефа і Чакалка : казк.-пригод. повісті / І. Андрусяк ; худож. О. Кузнецова. — Київ : Фонтан казок, 2016. — 237, [2] c. : іл. — (Добрі пригоди).

   Одного разу Чакалка прийшла уночі й забрала у величезний звуконепроникний мішок маленьку дівчинку Стефу, її друзів із садочка Ірцю й Сіяра та школярку-розбишаку Орину. Віднесла вона їх до лісу, де збереглася стара школа. У тій школі й мешкала Чакалка. Діти прокинувшись зранку в мішку, та скориставшись тим, що втомлена Чакалка заснула, втекли, але як потрапити додому ніхто не знав…

   У другій повісті Чакалка стає вчителькою природознавства — Марією Іванівною, але лісні лиходії їй цього простити не можуть. Великий Бабай, Бабаїха, Чахлик Невмирущий, Просто Відьма та інша нечисть, прагнучи помститися Чакалці за її відступництво, доручають одному з них — Жерикізякові — захопити вчительку разом із дітками, коли вона поведе їх у ліс на прогулянку. Але їм доведеться мати справу зі Стефкою, яка хоч і маленька, проте вміє знайти вихід із будь-якої ситуації!

   І знов пригоди! У лісі з’явилась Чупакабра! Діти вирушають на її пошуки…


      Керролл Л. Аліса в Задзеркаллі / Л. Керролл ; худож. І. Гаврилова ; пер. з англ. В. Панченко. – Київ : Рідна мова, 2016. – 201 с. : іл.

   Ця книжка з веселими і кумедними малюнками, є продовженням книги «Аліса в країні чудес». На цей раз головна героїня – дівчинка Аліса увійшла у дзеркало і опинилася в Задзеркаллі, де світ становить собою велику шахову дошку, і кожен хід у цій грі є вражаючою несподіванкою.
      Грімм Брати. Казки / Брати Грімм ; літ. пер. К. Кузьменко ; худож. В. Цах (іл.), О. Карпенко (колір). – Київ : Вадим Карпенко, 2016. – 55 с. : іл.

   У багатьох країнах світу досить популярні казки цих відомих на весь світ письменників. Напевно всім вам батьки читали захоплюючі історії про красуню Білосніжку, добродушну і веселу Попелюшку тощо. А до цієї збірочки увійшли повчальні казки, героями яких є як люди так і тварини. Ти зможеш прочитати про Дурника із золотим гусаком, трьох братів-майстрів, красуню Катринельє і Піф Паф Польтри, майстра Пфрима, розумного працівника тощо. Ці історії – вельми повчальні, і більшість з них присвячено доброті, відвазі, винахідливості, хоробрості, честі.      Бенкс Р. Заворожений палац : казк. повість. Кн. 1. / Р. Бенкс ; пер. з англ. Д. Стельмах. – Київ : Рідна мова, 2016. – 94 с. : іл. – (Таємне Королівство).

   Одного разу три подружки Саммер, Еллі та Жасмин знайшли стару дерев’яну скриньку… І почалося – спочатку до їх кімнати завітали таємничі гості, потім вони потрапили у Таємне Королівство, де королева Злюча заповзялась зіпсувати свято на честь дня народження короля Веселого. Чи врятують свято звичайні школярки?
      Гауф В. Маленький Мук / В. Гауф ; худож. Р. Попський ; пер. з нім. М. Іванов за ред. І. Малковича. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 25 с. : іл.

   Діти багатьох країн і народів знають і люблять казки відомого німецького письменника. Він справедливо вважається одним з кращих письменників-казкарів. Головним героєм цієї казки став хлопчик, якого за невеликий зріст у народі прозвали Маленьким Муком. Звідусіль проганяють бідного Мука, та одного разу до його рук потрапляють чарівні туфлі, за допомогою яких він може небачено швидко бігати. Однак така велика удача на перший погляд, стає його прокляттям: заздрісники не сплять...


      Тюхняєва І. Зоки і Бада : посіб. для дітей із виховання батьків / І. та Л. Тюхняєви ; худож. О. Кубишева ; пер. з рос. О. Пилипенко. – Харків : Віват, 2016. – 143 с. : іл.

   Головні герої цієї казки вигадані дитиною істоти – бешкетники-ласунчики зоки та добрий і розважливий чорний Бада. І що ці зоки тільки не вигадували: то вони наварили борщу з меду та солодощів, то вирішили з Бада пошити собі кожухи, то дбаючи про чистоту своїх лапок перед їжею, вони помили, навіть, власну вечерю – шоколад, а одного разу вполювали на другого білого Баду.

   Ізюминкою цієї чудової казки є те, що розповідь ведеться від імені дитини, а яскраві ілюстрації Олени Кубишевої зроблять твоє читання ще цікавішим!


      Пилипенко О. Дуже чемний лемур : захоплива шк. етикету / О. Пилипенко ; худож. О. Курдюмова. – Харків : Віват, 2016. – 79 с. : іл. – (Серія «Мрійники»).

   Це збірка казок-пригод, героєм яких є звичайнісінький на перший погляд лемур-малюк. Він як і всі малюки полюбляє гратися з друзями, смачно попоїсти, та часом не слухатися батьків. Але, щоб він не робив, обов’язково потрапить у халепу, та ще й друзів за собою потягне. А от вийти із таких ситуацій йому щось допомагає, а що саме ти дізнаєшся, прочитавши книжку.


      Вдовиченко Г. Засинай ; Прокидайся : вечірні історії для маленьких ; ранкові історії для маленьких / Г. Вдовиченко ; намал. В. Борігард. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – [40] с. : іл.

   Ця книжечка незвичайна тому, що це – книжка-перевертень. Дві казкові історії написані з одного боку, дві з іншого. Починати читати пригоди про героїв книжки – маленького фольксвагена та ляльки треба з частини «Засинай». Під час прочитання історій для засинання очі починають потроху закриватися і ти починаєш позіхати. А історії для прочитання вранці –дочитуєш і йдеш робити свої повсякденні справи з гарним настроєм.

   Книжка налаштовує на спокійне без остраху сприйняття ночі, а також дає чудовий врівноважений настрій на цілий день.


      Ґаланіна Ю. Літо як літо ; Гінці в Нямаголі : цикл «Акватика» / Ю. Ґаланіна ; пер. І. Андрусяка ; мал. О. Абельчакової і В. Богданюк. – Вінниця : Теза, 2016. – 280 с. : іл. – (Акватика).

   Що робити, якщо ваш друг занедужав дивною хворобою? Точно допомогти його врятувати. Так і головні герої цієї повісті – діти-акватиканці Живчик, Смугастик і Затичка вирішили допомогти своєму другові птеригоплихтові Малюкові. Ввечері потайком від дорослих вони пробралися на корабель, який рушав до Західного моря назустріч неймовірним пригодам!

   До книжки увійшло дві повістинки: "Літо як літо" і "Гінці в Ньямаголі". Книжку виготовлено на якісному книжковому папері, який знижує втому очей від читання.


     Дерманський С. Маляка і Навіжений дракон / С. Дерманський ; мал. В. Богданюк. – Вінниця : Теза, 2016. – 157 с. : іл.

   У місті Драконія, де живуть справжні дракони, якийсь Навіжений дракон викрав бабусю принцеси Маляки. Може бабусю хочуть проковтнути? ЇЇ конче треба рятувати! На допомогу Маляці прийдуть справжні друзі –дракони Драго та Пиптик!

Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)

     Кузякін К. Кожен може стати принцесою : казки про дівчисько з палацу / К. Кузякін, Є. Доброва ; худож. І. Черняк. – Харків : Віват, 2016. – 79 с. : іл. – (Серія «Мрійники»).

    Казки, які увійшли до цієї збірочки дуже кумедні та одночасно повчальні. Головна героїня – мала дзиґа – Принцеса, чи не щодня вигадує різні капості та розваги. Однак ні її батьки, ні головний Радник Етикетус, ні Звіздар ніяк не можуть її вгамувати. То їй забажалося збирати урожай ананасів з берези, то кататися на велосипеді, а то, навіть, перерахувати всіх принцес і принців… З цією вітрогонкою ти точно не занудьгуєш!


     Волков О. Вогняний Бог Марранів / О. Волков ; пер. Н. Сидорової ; іл. А. Канкави. – Харків : Школа, 2016. – 252 с. : іл. – (Серія «Дитячий бестселер»).

    У Чарівній країні знову неспокійно. Лихий і підступний Урфін Джюс не вгамувався. Цього разу він захопив владу з допомогою Марранів. Але смілива дівчинка Енні, її вірний друг Тім і всі добрі жителі країни повстали проти ворога…
      Гербіш Н. Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція / Н. Гербіш ; намал. Б. Бондар. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 55 с. : іл.

     Герої цієї казки братик Лука та сестричка Терезка, гортаючи атлас, несподівано опинилися у Венеції. Мандруючи її вулицями вони оглянули італійські гондоли, познайомилися з чудовою архітектурою Венеції, смачними місцевими стравами та дізналися про цікаві події міста. А чудові акварельні ілюстрації відомої художниці Богдани Бондар, подарують тобі відчуття справжньої подорожі?


      Матюшкіна К. Снумрики. Чарівний Ґудзик / К. Матюшкіна ; пер. з рос. Н. Іванчук ; мал. авт. – Київ : Рідна мова, 2016. – 191 с. : іл. – (Серія «Прикольний детектив»).

     Снумрики – мешканці Ґудзикового королівства, хоча деякі з них і полюють за ґудзиками та здебільшого це добрі, полохливі звірятка. Вони живуть у затишних будиночках і віддають шану своїй королеві. Та одного разу в гущавині Нитяного лісу з’явився дивний снумрик у чорному плащі і … почалося! Хтось прокрався у валізне сховище, відчинив валізу, і чарівні ґудзики розлетілися світом. Якщо їх не повернути до опівночі, Велика Ґудзиківня перевернеться, а з нею щезне увесь світ снумриків! Хто врятує королівство?


      Нордквіст С. Різдвяний гном / С. Нордквіст ; пер. зі швед. Г. Кирпи. ; худож. оформ. авт. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2016. – 128 с. : іл. – (Серія «Пригоди Петсона і Фіндуса»).

      Це книжка про цікаві та кумедні пригоди дідуся Петсона і його котика Фіндуса. Фіндус – головний герой казки – не такий як інші коти, він вміє розмовляти. Фіндус, як і діти, мріє про гнома з різдвяними подарунками, адже невдовзі Різдво. Але до котів гноми не приходять. Петсон – дідусь котика, відчував, що якщо гном не прийде, Фіндуса охопить відчай і Різдво буде зіпсоване. Дідусь просто змушений придумати для нього якого-небудь гнома. Але як це зробити?

Склади пазл "Різдвяний гном"


      Винник Т. Відлуння нашої хати / Т. Винник ; худож. К. Коляджин. – Чернівці : Букрек, 2015. – 65, [5] с. : іл.

      А чи знаєш ти, хто такий хлопчик-відлуння? Головна героїня цієї повісті дівчинка Даринка не тільки познайомилася, а ще й потоваришувала з таким хлопчиком-відлунням на ім’я Талалайко. З ним не занудьгуєш. Разом вони заблукали у лісі, перемогли страшного вовка та істоту на ім’я Пек. А ще Талалайко – це джерело народної мудрості, він знає багато-пребагато приказок.
      Ця цікава історія насичена гумором та народною творчістю, що робить процес читання цікавим, захоплюючим та повчальним. А наприкінці видання містяться ігрові сторінки із вправами на уважність та кмітливість.


      Вайльд О. Кентервільський привид / О. Вайльд ; худож. Є. Чистотіна ; [літ. переказ О. Пилипенко] ; дизайн обкл. І. О. Цибань. – Харків : Віват, 2015. – 63 с. : іл. – (Світ чарівних казок).

      Це фантастичне оповідання про звичайнісіньку англійську заможну родину, що купила собі маєток із замком. А цей замок їм дістався із страшним привидом. Та нові господарі про це навіть і не здогадуються. Страшні завивання ночами, криваві плями на підлозі у бібліотеці, брязкання ланцюгами. Хто встоїть проти таких страшних випробувань? Як відреагували нові мешканці на привида?

Розв'яжи ребус


(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)


 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальниий контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 1/10/2020
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей