Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Масові заходи
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проект "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Щаслива родина, в якій є дитина

   
Пантермюллер А. Лінні фон Лінкс. З вишенькою на вершині слави / А. Пантермюллер ; іл. Д. Коль ; пер. з нім. Я. Головченко. — Харків : Віват, 2019. — 134 с. : іл. — (Серія «Лінні фон Лінкс»).

   Головна героїня розповіді маленька дівчинка Лінні фон Лінкс мріє стає відомою поетесою, адже в її родині всі жінки були відомими. Прославити дівчинку може поетичний конкурс, у якому вона повинна здобути перемогу. Лінні віршує вдень і вночі. Навіть привид дуже відомої прабаці Емілі вирішив допомогти. Чи вдасться їй здобути перемогу на конкурсі та стати відомою поетесою?

   
Ліндґрен А. Расмус-бродяга : повість / А. Ліндґрен ; пер. зі швед. О. Сенюк ; намал. К. Шафрановська. — Київ : Рідна Мова, 2019. — 215 с. : іл., портр. — (Серія «Невигадані історії про доброту»).

   Звичайний дев’ятирічний хлопчик на ім’я Расмус живе у сиротинці – він сирота. Расмус мріє про те, як у його житті одного дня з’являться тато і мама. На жаль, серед дорослих, які хочуть взяти дитину із сиротинця у свою сім’ю, немає охочих взяти хлопчика із «рівним чубом». Та наш герой не втрачає надії. Після чергової сварки із завідувачкою сиротинця він рушає на пошуки батьків. Незабаром утікач подружився із місцевим добрим і веселим бродягою – Райським Оскаром. Разом вони намагаються знайти батьків для хлопця, переживаючи неймовірні пригоди.

   
Шкляр В. Василькова таємниця / В. Шкляр ; худож. К. Лавро. – Львів : Література та мистецтво, 2018. – 83 с. : іл.

   До цієї збірочки оповідань, увійшли добрі, а часом кумедні історії, головними героями яких є маленькі хлопчики. Вони ще не ходять в школу, і всім навкруги здається, що вони маленькі, а вони намагаються із усіх сил доказати всім, що вони вже подорослішали. Василько хотів разом зі старшим братиком іти в школу, але, от халепа, в дорозі загубив портфель. А коли піднявся сильний вітер він бігав під деревом, щоб зловити гніздо, якщо воно впаде з дерева. Малий Мишко на пасовищі загубив свою тільну корову Мелашку, та згодом її знайшов у кущах, але вже з малим телятком. Зрозумівши, що теля він не донесе до села, Мишко залишився разом з ними у лісі, поки їх не знайшли батьки. Славко приїхав з іншого села, та потоваришувати з місцевими хлопцями допомогла невдала витівка старшого за нього хлопця Жука. У кожного із них своя цікава історія, та всі вони переплітаються, адже події відбуваються в одному селі.

   
Роньшин В. Про Мар’яна Морквяна та Маринку Мандаринко : незвичайн. історії про звичайн. хлопчика та дівчинку / В. Роньшин ; худож. Н. Чернишева ; пер. з рос. І. Андрусяк. – Київ : Час майстрів, 2018. – 80 с. : іл. – (Серія «Рекомендуємо прочитати»).

   Це книжка для веселого прочитання. До неї увійшли кумедні історії. Головний герой цих історій хлопчик Мар’ян Морквян. Він великий мрійник. Хлопчик настільки любить фантазувати, що його фантазії проникають у його реальне життя. Мар’ян вже і сам не знає де правда, а де фантазія. Історії доповнені яскравими ілюстраціями, з яких можна також добряче посміятися.

   
Рєпіна О. Люба Елен із Бріджсвіла / О. Рєпіна ; худож. оформ. Капшукова О. С. – Харків : Мачулин, 2018. – 99 с. : іл.

   Це повість про родинні цінності. Події відбуваються навколо найменшої героїні – дівчинки Елен у британській родині Мітсвудів. Звичайне життя родини зовсім змінилося відтоді, як батько придбав червону стареньку машину. Катаючи дітей на автомобілі, батько Елен ледь не потрапив в аварію, яку побачив капітан Бодібрук. Він запросив родину відпочити на його яхті.


Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)

   
Калі Д. Курйози, що трапляються на шляху до школи / Д. Калі ; [іл.] Б. Шо ; пер. з англ. Д. Мішеніної. – Харків : Vivat, 2018. – [32] с. : іл.

   Головний герой книжки – звичайний хлопчик. Він запізнився на урок. Хлопчик кумедно, з захопленням пояснює причину свого запізнення. Його шлях був повний різних небезпек: то злі ніндзя атакують, то таємничі люди-кроти. А ще стали на заваді термінова гра у шафи з прибульцями задля врятування планети, фотографування з Біґфутом та Єті тощо.


   
Старк У. Золоте серце : повість / У. Старк ; зі швед. пер. Г. Кирпа ; намал. М. Кошулінська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 63 с. : іл.

   Людвіґ – головний герой повісті, звичайний підліток, який мріє стати піаністом. Побачивши одного дня дівчинку Катаріну, він одразу у неї закохався. З того дня він намагається в будь який спосіб добитися від неї згоди піти на побачення.

   Ця повість про перше кохання, дружбу серед однолітків, дитяче пізнання світу – загалом про ще дитяче сприйняття але вже дорослих речей.

   
Гербіш Н. Мандрівки з чарівним атласом. Гринвіч / Н. Гербіш ; намал. Б. Бондар. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 70 с. : іл.

   Цього разу діти – Лука і Тереза та їхній дідусь за допомогою Чарівного Атласу вирушають у мандрівку. Вони опиняються у Лондоні, точніше в його історичній частині – у Гринвічі, біля Королівської обсерваторії. Разом з ними ти дізнаєшся багато цікавого про Гринвіч та його мешканців.

   
Карлсон Е. Шпулька, пташка і я / Е. Карлсон ; худож. Е. Ліндстрем ; зі швед. пер. Г. Кирпа. — Харків : Читаріум, 2018. — 118 с. : іл.

   За цю книжечку шведська письменниця отримала найпрестижнішу нагороду Швеції в галузі літератури. Головна героїня – семирічна дівчинка Сельма, яка на все літо приїхала до бабусі з дідусем у гості та познайомилася з дівчинкою у кепці на призвістко Шпулька.

   Це зворушлива історія про дружбу, самотність, дорослішання, перші спроби зрозуміти найважливіші речі у житті. Ця книжка про життя семирічних дітей, що радіють життю, сваряться та миряться, бешкетують та сумують. Тут багато гумору та доброти.

   
Лаґеркранц Р. Моє серце б’ється і сміється / Р. Лаґеркранц ; худож. Е. Еріксон ; зі швед. пер. Г. Кирпа. — Харків : Читаріум, 2018. — 119 с. : іл.

   Головною героїнею цієї книжечки є маленька дівчинка Даня. Її подруга Елла Фріда переїхала назавжди. Як далі бути? З ким дружити в класі? Шкільне життя не легке, а стосунки з дівчатами можуть погіршитися через нещасливе кохання. І як бути, коли у відповідь на кпини дівчат, ти, розлютившись, хотіла забризкати їх кетчупом, а попала улюбленій вчительці в обличчя? Здавалося б гірше не буває, та не для Дані! Адже вона не з тих людей, які втрачають надію тільки тому, що все здається непоправним!

   
МакДоналд М. Джуді Муді – лікарка : повість / М. МакДоналд ; іл. П. Рейнолдса ; з англ. пер. Н. Ясіновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 167 с. : іл.

   Головна героїня повісті – Джуді Муді на цей раз стане лікаркою! А почалося все зі школи. Прийшовши одного дня до класу, Джуді дізналася, що відтепер вони вивчатимуть будову людського тіла. Кожен повинен виконати проект «Людське тіло». І тут почалося! Вона потайки від молодшого брата Стінка взяла його засушену пуповину для показу у класі, вирішила прооперувати братового Жабуна, а ще й Стінк захворів, кому ж як не Джуді потрібно його лікувати!


   
   Ґоссінні Р. Пригоди малого Ніколя : оповідання / Р. Ґоссінні, Ж.-Ж. Сампле ; пер. з фр. З. Борисюк і О. Борисюк ; худож. Ж. Ж. Сампле. – Київ : Рідна мова, 2017. – 544 с. : іл. – (Серія «Шедеври дитячої літератури рідною мовою»).

   Веселі невеличкі оповідання, головним героєм яких є маленький хлопчик – Ніколя. Кожне оповідання це його нова кумедна пригода: то Ніколя з однокласниками намагався сфотографуватися на спільну світлину, але натомість, діти перемазалися як чортенята у підвалі; то, граючи на подвір’ї з іншими дітьми та батьком у ковбоїв, забули відв’язати батька від дерева; то учительку з математики заміняв учень, якого призначив містер Дюбон, а інші діти перешкоджали цьому тощо. Оповідання написані легкою доступною мовою, в них стільки доброго гумору, що починаєш реготати вже з другого абзацу.

   
   Гузєєва Н. Любов та 17 страждань Петрика П’яточкина / Н. Гузєєва ; іл. М. Маргуліс. – Київ : Час майстрів, 2017. – 200 с. : іл. – (Серія «Рекомендуємо прочитати») (Підсерія «Перше кохання»).

   «Кохання прокидається в усіх по-різному…» Цей вислів вчительки молодших класів проходить девізом через усю книжку, яка читається на одному подиху. Головний герой повісті Петрик П’яточкин, знайомий нам з мультфільму, подорослішав і пішов до школи. Де і закохався у свою однокласницю Катрусю. Емоції Петрика, описи школи, Дня народження Дмитрика та епізоди, в яких зображено спілкування підлітків, – усе це робить книжку динамічною, правдоподібною і цікавою. А чудні витівки Петрика змушують реготати!

   
   Ясіновська Н. Лізка Мармизко / Н. Ясіновська ; іл. С. Ясіновської. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 159 с. : іл.

   Головна героїня повісті дотепна, весела і дуже енергійна дівчинка – Лізка Мармизко. Вона любить малювати, експериментувати, але не любить нудьгувати. Вона може прикрасити стелю зірочками, оновити комод, приготувати ласощі з комахами, зробити нову зачіску тощо. З Лізою не занудьгуєш. У неї завжди знайдеться чим вас розважити. Ось яка вона – Лізка Мармизко!   
Григорук А. Перша доріжка в небо / А. Григорук ; іл. О. Бугренкової. – Київ : Час майстрів, 2017. – 111 с. : іл. – (Серія «Рекомендуємо прочитати»).

   До цієї збірки увійшли оповідання, в яких описуються різні життєві обставини. Вони навчать тебе бути добрим, співчутливим, хоробрим, любити тварин та багатьох інших важливих речей. Ти прочитаєш про маленького Ростика, який хотів стати чарівником, про маленького Павлуся, який чекав листа від батька, про чарівну паличку Христинки, про нещасливий день Федька, про пригоди мавпочки Чіти, про врятоване цуценя тощо.


Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)

   
Хао К. Т. Чи скучила за мною твоя борода? / К. Т. Хао ; іл. П. Доменіконі ; пер. з трад. кит. Ю. Смирнова. – Київ : Nebo Booklab Publishing, 2017. – 32 с. : іл.

   Ти мабуть помічав, як сильно скучаєш коли мами чи батька нема поряд. Всю силу цих почуттів і намагався передати китайський письменник в цій книзі. А от вдалося йому це чи ні, ти зможеш дізнатися коли її прочитаєш.
   Касдепке Ґ. Велика книга почуттів / Ґ. Касдепке ; пер. з пол. Я. Івченко ; худож. М. Пивоварський. – Львів : Урбіно, 2016. – 253 с. : іл.

   Це збірка кумедних оповідань про виховательку пані Мілку та групу дітей із дитячого садочка. Вона – ніби довідник з людських почуттів і моральних цінностей.

   Пані Мілка веде у дитячому садку незвичні заняття, на яких розповідає про різні почуття. Діти переживають ці почуття – закохуються, ображаються чи проявляють наполегливість. У кінці кожної історії є пояснення, що це за почуття, поради дітям і поради дорослим.


   Пантюк С. Тимко і гелготунчик Шкода : повість / С. Пантюк ; намал. С. Сова. — Київ : Фонтан казок, 2016. — 53, [2] c. : іл. — (Добрі капості).

   Книжка доброзичлива, насичена гумором та легкою іронією. Головний герой книжки — школяр Тимко пізнає життя села: виявляється, що свинарник — це не безлад, а місце, де вирощують поросят; що неспілі фрукти — кислющі; а раків можна взяти так, що вони не дістануть гострими клешнями твоїх пальців. Наполегливий і кмітливий хлопчик не вередує, не ображається, він поетапно долає всі випробування.

   Мова книги проста, доступна. Всі оповідання вибудовують ланцюжок повчально-пізнавальних історій пригод хлопчика в селі.

Склади пазл "Cело"   Парр М. Тоня Ґліммердал : [пригод. повість] / М. Парр ; пер. з норвез. Г. Кирпи ; мал. О. Іргенс. — 2-е вид. — Вінниця : Теза, 2016. — 248, [3] c. : іл. — (Пригодницька бібліотека).

   Головна героїня повісті — мала бешкетниця і розбишака Тоня Ґліммердал. Вона єдина дитина у гірській долині, тому вона дружить зі старим Ґунвальдом, ворогує з власником оздоровчого кемпінгу Клаусом Гаґеном. Тоня живе у своєму маленькому світі, в якому знає ледь не кожний камінь у долині, кожен схил у горах, кожне дерево в Зачарованому лісі. Та все кардинально змінюється після того як старий Ґунвальд потрапляє в лікарню, і до Ґліммерала приїжджає його донька Гайді, з якою вони одразу стають чи не найгіршими ворогами.


   МакДоналд М. Джуді Муді рятує світ / М. МакДоналд ; іл. П. Рейнолдса ; з англ. пер. Н. Ясіновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 137 с. : іл.

   У класі Джуді вивчає як зберегти навколишнє середовище – рятувати тропічні ліси і вимираючі види тварин. Ідея врятувати світ настільки захоплює дівчинку, що вона намагається переконати свою сім'ю не використовувати в повсякденному житті продукти, заради виготовлення яких знищують тропічні ліси. Для прикладу Джуді з друзями випускає на волю символ свого клубу – жабу. Чи вдасться Джуді врятувати світ?


    Ліндґрен А. Малий та Карлсон, що живе на даху : повість / А. Ліндґрен ; пер. зі швед. О. Сенюк ; худож. А. Джанік’ян. – Київ : Рідна мова, 2016. – 415 с. : іл.

   У північному місті Швеції – Стокгольмі, у звичайному будинку, живе звичайнісінький хлопчик семи років – Малий, а на даху його будинку мешкає незвичайний маленький чоловічок на ім’я Карлсон, який вміє літати.
   Малий гарний і добрий хлопчик, але спритний на вигадки і гострий на язик. Дорослі не вірять в існування Карлсона, і що б чоловічок не накоїв: мало не наробив пожежі в домі, чи прорізав дірки в простирадлі – в усьому звинувачують Малого. Хіба ж дорослих у чомусь переконаєш?
   Кумедні пригоди друзів чекають на тебе у цій веселій повісті.

Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)


    Стрековська-Заремба М. Філіпек і весела сімейка / М. Стрековська-Заремба ; пер. з пол. І. Котляревської-Фесюк. – Харків : Школа, 2016. – 158 с. : іл. – (Серія «Нова дитяча книга»).

   Ця книжечка – це коктейль концентрованого оптимізму, щирої дитячої безпосередності та невимушеної серйозності, який хочеться куштувати знову і знову. Кумедні пригоди маленького хлопчика – веселого бешкетника Філіпека, змусять батьків переосмислити власну поведінку, адже книжка розповідає про те, як діти сприймають світ дорослих.


    Думанська О. Марійчині пригоди / О. Думанська ; намал. М. Петрів. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 67 с. : іл.

   Головна героїня оповідок, які увійшли до цієї збірочки – маленька дівчинка Марійка. Кожна подія у її житті для неї стає визначною – власна казка, зламаний зуб, перша книжка, суперечка з другом, роль у шкільній виставі тощо. А нещодавно вона дізналася, що у неї нарешті з’явиться молодший братик, це ж треба багато чого обдумати, підготуватися, та ім’я йому вибрати, тут думок на цілу ніч…

Склади пазл "Марійчині пригоди"    Треверс П. Мері Поппінс у Парку = Mery Poppins in the park : казк. повість. : Кн. 4 / П. Треверс ; пер. з англ. В. Панченко ; худож. А. Джанік’ян. – Київ : Рідна мова, 2016. – 231 с. : іл.

   З того моменту як Мері Поппінс з’явилася у будинку під номером сімнадцять на Вишневій вулиці, звичне життя сім'ї Бенкс змінилося назавжди. Найчарівніша в світі няня внесла у їх звичайнісіньке життя особливу чарівність, наповнивши її пригодами.
      На тебе чекають незвичайні події, які відбуваються в міському саду в ніч на Хелловін.

Склади пазл "Мері Поппінс у Парку"
   Тімо П. Елла та друзі / П. Тімо ; пер. Т. Вакуленко ; іл. Н. Гайди. – Харків : Школа, 2016. – 95 с. : іл. – (Серія «Нова дитяча книга»).

    Головна героїня книжки емоційна, весела і допитлива дівчинка на ім’я Елла. З нею не занудьгуєш! То вона закохується у нетямущого Пата, то блискуче виступає на шкільній олімпіаді, то разом з друзями вистежує жорстокого і невблаганного шантажиста, що полює на вчителя.     Владимирська Г. Василинка – руда вдача / Г. Владимирська ; худож. І. Кравець. – Харків : Віват, 2016. – 95 с. : іл.

    Головна героїня повісті Василина Чумак – дівчинка з яскравою зовнішністю та непростим характером. Одного разу Василинка дізналась, що вона – принцеса (хоча й частково). Дівчинка відразу ж поділилася новиною з подружкою. І тут закрутилось… Образи однолітків, зневага вчителів, погрози відрахування з ліцею. Василинці доводиться боротися за право бути собою. У цьому їй допомагають близькі люди та вірний пес.


     Кузякін К. (Ях трамвай + зоопарк)2 / К. Кузякін ; іл. І. Черняк. – Харків : Віват, 2016. – 71 с. : іл. – (Серія «Мрійники»).

    Герой цієї книжки звичайний хлопчик, який так само бешкетує як і ти. То він під колесо трамвая підкладе кнопку, то рятує тарганів від лютої смерті, то летить до однокласниці на драконі з моторчиком. А одного разу, навіть, умовив власних батьків влаштувати незвичайну дуель. З героєм цього видання, не занудьгуєш.

Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь


        МакДоналд М. Джуді Муді / М. МакДоналд ; пер. з англ. Н. Ясіновської ; іл. П. Рейнолдс. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 136 с. : іл.

      Як зробити колаж про себе, який задано у школі? Та головна героїня повісті Джуді Муді – звичайна кумедна дівчинка, у якої частенько змінюється настрій, впорається! Але, без допомоги друзів, це буде ой як не просто. ЇЇ найкращі друзі – молодший братик Стінк, найкращий друг Рокі та друг Френк Перл, беруться їй допомогти. Тільки справжні друзі зможуть пройти неймовірні випробування і вступити в секретний клуб, вилікувати від найнебезпечнішої хвороби ляльку, принести до школи хижу квітку, яка їсть комах, та ще й запросити на найкращий день народження у твоєму житті.


      Оповідання про дітей: зб. оповідань / [авт.]: К. Д. Ушинський, Б. С. Житков, О. І. Купрін, Л. М. Толстой, А. П. Чехов ; пер. з рос. Т. Л. Капінус ; худож. М. Л. Курдюмов. – Харків : Пегас, 2014. – 63 с. : іл. – (Веселка) (Виховуємо особистість) (Шкільна бібліотека).

       До книжечки увійшли оповідання відомих класиків літератури, головні герої яких – діти. Ці історії про непросте дитяче життя в кінці 19 - на початку 20 століття. Деякі веселі, деякі сумні, але всі вони ненав’язливо вчать любити, співчувати, казати правду й не боятися праці.      Стронґ Д. Канікули з близнятами / Д. Стронґ ; пер. з англ. О. Стадника ; іл. М. Паленка. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2014. – 189 с. : іл. – (Серія «Читання для реготання»).

       Цей відомий британський дитячий письменник завоював серця українських читачів (і не лише дітей) своїми кумедними персонажами і незвичайними сюжетами. Ця книжечка є продовженням неймовірних, смішних пригод веселої сімейки: татка Рона, мастака вигадувати прізвиська, маму, допитливих близнят Помідорницю і Сирочка та хлопчика Ніколаса. Вони мають маленьке господарство із козою, півнем Капітаном Тидокукурікаєшся, курками Кокошами Гриль та черепахою. Цього разу вся родина на канікулах прямує в наметове містечко. А в які кумедні ситуації вони потрапляли, ти прочитаєш сам.


        Нанетті А. Мій дідусь був черешнею / А. Нанетті ; пер. А. Маслюх ; намал. А. Стефурак. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 135 с. : іл.

       Розповідь про стосунки між трьома поколіннями, про взаємини між корінними містянами та залюбленими в землю селянами, про співпереживання, взаємодопомогу і взаєморозуміння, про любов до природи і здатність бути добрим до інших. Про родину, духовну спорідненість та близькість між людьми. Про життя, яке не закінчується доти, доки тебе хтось любить. А також про дідуся Оттавіано, який навчив свого онука Тоніно, головного героя й оповідача, усе це розуміти.

      Книжка перекладена більше ніж 20 мовами світу, її відзначено багатьма літературними преміями та відзнаками.


      Ліндґрен А. Пригоди Еміля з Льонеберґи / А. Ліндґрен ; пер. зі швед. О. Сенюк ; худож. Н. Курченко. – Київ : Рідна мова, 2015. – 287 с. : іл. – (Світи Астрід Ліндґрен).

       Повість про веселі і дотепні пригоди сільського п’ятирічного розбишаки Еміля. З хлопчиком не занудьгуєш, адже він весь час робить усякі витівки, а коли не робить, то з ним все одно щось стається. То за обідом засунув у вазу для юшки свою голову і не зміг висунути, граючись з сестрою в індіанців, запхав Іду в балію з брусничним варенням, щоб тіло її стало червоним як у індіанців. А ще, багато-багато різних кумедних витівок.


 

Звернутися для редагування, видалення інформації про дитину з сайту або повідомити про нелегальний контент Ви можете на адресу library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 7/8/2020
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей