Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Масові заходи
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проект "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Літературні казки, фентезі   Флетчер Т. Різдвозавр та Зимова Відьма / Т. Флетчер ; іл. Ш. Дервіса ; пер. з англ. М. Сахно. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. — 427 с. : іл.

   Ця книга є продовженням пригод хлопчика в інвалідному візку Вільяма Трандла, його тата Боба та Різдвозавра. Бренда – зведена сестра Вільяма, викрала у хлопця чарівний біб, який йому дав Санта на Північному Полюсі. Рідний батько дівчинки містер Пейн – власник іграшкових крамниць, забрав дочку на Різдвяні канікули. Він довідався про чарівний біб та викрав його! Що сталося? Почали зникати Ельфи, а Санта не з’явився у різдвяну ніч... Чи вдасться Вільяму, Різдвозавру і Бренді змінити хід подій, розгадати таємницю Зимової Відьми і врятувати Різдво?


Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)   Петріашвілі Ґ. Казки дідуся Ґурама для маленьких мрійників : оповідання / Ґурам Петріашвілі. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 54 с. : іл.

   Це чуйні казки, які навчають вірити у дива. Наприклад, маленький хлопчик-сирота, плачучи, заснув під деревом у вишневому саду, а коли прокинувся, то знайшов там собі маму. Також ти дізнаєшся про долю двох диваків – Ачлачучла та Аплапато; головний секрет гарного співу; юнака, який заради кохання хотів зірвати квітку-примару тощо.   Степаненко Я. Заборонений Санта або Перше Різдво Славка / Я. Степаненко ; іл. О. Бугренкової. — Харків : Віват, 2020. — 111 с. : іл. — (Серія «Мрійники»).

   Головний герой казки десятирічний хлопчик Славко, який живе в країні де заборонили святкувати Різдво. Одного разу в родині все ж таки розпалили камін та приготували святкову вечерю. Коли його батько пішов спати, а Славко залишився сам перед каміном – сталося диво. У каміні загуркотіло, і звідти викотився чоловік із білою густою бородою у яскравому червоному напівкожушку та червоних штанях. Відтоді розпочинаються казкові пригоди: ялинки з центральної площі міста відгамселили охоронців; відбулася дивовижна мандрівка Славка у життя юного Ніколаса, який згодом став святим Миколаєм і Санта Клаусом.   Гербіш Н. Мандрівки з чарівним атласом / Н. Гербіш ; намал. Б. Бондар. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. — 63 с. : іл.

   Сторінками цієї книги ти разом з хлопчиком Лукою, його сестричкою Терезкою та їхніми дідусем і бабусею здійсниш дивовижну мандрівку до Парижу. Побачиш відомий на весь світ Рожевий будиночок на Монмартрі та дізнаєшся про його історію. Побачиш Париж з висоти оглядового майданчика католицького собору Сакре-Кер. А ще дізнаєшся про історію міста, і чому його називають Містом Світла тощо.   Перро Ш. Кіт у чоботях : казка з доп. реальністю / Ш. Перро ; пер. з фр. М. Марченко ; іл. М. Кошулінська. — Харків : Віват, 2020. — 39 с. : іл. — (Серія «Світ чарівних казок»).

   Це всім добре знайома казка про розумного і винахідливого Кота, який носив чоботи і вмів розмовляти. Він допоміг своєму хазяїну вибратися із злиднів, одружитися із принцесою і подолати людожера. Вкінці книжки на тебе чекають «Запитання для роздумів, фантазій та ігор», а також є поради батькам, як сформувати креативне мислення у дитини.


Склади пазл "Кіт у чоботях"   Вітуш І. Пригоди хатнього павучка : іл. казк. оповідання для дітей / І. Вітуш ; худож. А. Данько. — Київ : Махіма, 2019. — 75 с. : іл.

   Головна героїня книжки маленька дівчинка Настуся. Вона дуже любить малювати портрети своїх нових друзів – павучка Волохатика, закоханої настільної лампи, шляхетного вуличного фонаря, старого каштана. А ще вони люблять слухати цікаві історії про звичаї пращурів, які їм розповідає бабуся.
   Гофман Е.Т.А. Лускунчик та мишачий король / Е.Т.А. Гофман ; у вільному переказі О. Уліщенко ; іл. Г.Павлюкевич-Чернецької та М. Осадчої. — Харків : Віват, 2020. — 71 с. : іл.

   Це адаптований варіант відомої всім казки про сміливу дівчинку Марі, яка у різдвяну ніч потрапила в зачароване королівство, та допомагла лускунчику перемогти лиходійку Мишильду. Це було дуже непросто, адже згідно пророцтв йому судилося стати королевичем, який зможе позбутися своєї потворності, якщо переможе Мишачого короля і його покохає дівчина.   Соловінський С. Друг із мезозою / С. Соловінський ; худож. О. Железняк. — Харків : Ранок, 2019. — 63 с. : іл. — (Серія «Пригоди Мишка та його друзів»).

   У кімнаті дошкільника Мишка між шафою та його ліжком є щілина. Це, як виявилося, портал між мезозойською ерою та нашою сучасністю. Звідти до кімнати потрапив птеродактиль, який став улюбленцем родини. В книжці описуються добрі й веселі пригоди родинного улюбленця із мезозойської ери.


Склади пазл "Друг із мезозою"


   Поттер Б. Кравець із Глостера : казки / Б. Поттер ; пер. з англ. Ю. В. Лисенка ; худож.-оформлювач С. М. Кошелєва. — Харків : Фоліо, 2019. — 108 с. : іл. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

   Головні герої казок цієї книжки – звичайні мишки. Ти дізнаєшся чим відрізняється життя міської і сільської мишки, про чистюлю лісову мишку. Прочитаєш і про те, яку шкоду можуть робити домашні мишки, та як можуть допомагати у професійній діяльності, віддячуючи за свій порятунок.


Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)   Магоні Дж. Як мій капосний брат зруйнував казку «Попелюшка» / Дж. Магоні ; пер. з англ. В. Левицька ; іл. укр. вид. Ж. Васильєва. – Київ : Книголав, 2019. – 198 с. : іл. – (Серія «Дитяча полиця»).

   Медді Макметьюз та Голден Макніл – звичайні одинадцятирічні діти, між собою вони зведені брат і сестра. І як у кожній родині між братом і сестрою є внутрішні суперечки. Та коли Медді для школи зробила діораму за своєю улюбленою казкою «Попелюшка», а капосний Голден з неї посміявся, у казці тут же змінився кінець, а зведених брата і сестру затягло у цю казку.

   Ось тут вони і зрозуміли, що для того щоб повернутися додому, їм потрібно відновити щасливий кінець казки. А для цього діти повинні навчитися діяти разом!


   Винник Т. Добрик і його пригоди : повістинка / Т. Винник ; іл. В. Бугари. – Київ : Академія, 2019. – 79 с. : іл. – (Серія «Читайлики»).

   Головний герой книжки – звичайний бездомний Пес. Мами своєї він не пам’ятає, живе на вулиці і мріє про власне ім’я. Немаючи власної домівки Пес мандрує світом. Спочатку він гостює у Водяного, а вночі у країні Тіння. У цій країні живе тіньовий магнат – Волохата Лапа, який посадив Пса у печеру. Якщо Пес відгадає три загадки Волохатої Лапи, то він знову буде вільний і зможе мандрувати далі. Як Пес відгадував загадки, як він знайшов родину яка його взяла до себе та яке йому дали ім’я? Все це ти знайдеш на сторінках цієї книжки.


   Лазуткіна І. Єнотик Бо і повітряна куля / І. Лазуткіна ; намал. Р. Попський. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 103 с. : іл.

   Головний герой казки Єнотик Бо мріє літати на повітряній кулі. Він її навіть, намалював. Але от халепа, на навчальному польоті на повітряній кулі Єнотик не вслідкував за вогнем, який нагрівав повітря у кулі, куля втратила висоту і зависла на дереві. Єнотик Бо, незважаючи на цей випадок, обов’язково хоче навчитися літати. А от що саме він для цього зробив ти дізнаєшся у цій книзі.


   Беднарек Ю. Неймовірні пригоди Десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих) / Ю. Беднарек ; іл. Д. де Лятура ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Львів : Урбіно, 2018. – 158 с. : іл.

   Всі ми час від часу задаємося питанням «Чому після прання деякі шкарпетки залишаються без пари?». Польська письменниця здається знайшла відповідь на це запитання. У своїй книжці, до якої входить десять невеликих оповідань, вона відкриває цю таємницю. Головні герої історій – 10 різних шкарпеток. Усі вони мають свої мрії. І по черзі втікають, через дірку у підлозі під пральною машиною, щоб реалізувати свої мрії.

Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)   Креллер С. Швидкожер – монстр, який завжди запізнювався / С. Креллер ; іл. С. Бюхнер ; пер. з нім. Н. В. Феньової. – Харків : Віват, 2018. – 80 с. : іл. – (Серія «Мрійники»).

   Головний герой книжки – звичайнісінький монстр Швидкожер. Він, як і належить усім монстрам, робить свої монстрячі діла: підкладає вонючий сир, випускає оглушливу відрижку, лякає бабусь тощо. А ще є в нього великий недолік – він постійно запізнюється! З книжки ти дізнаєшся що таке весняне прибирання у монстра, як він святкує день народження, як бути нянькою малим монстрам тощо.

Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)   Дерманський С. Мері / С. Дерманський. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 191 с.

   Зникла вода в криниці? І біля вашої хати вночі хтось цупить воду з бочок? А ще негаразди на роботі? Треба негайно шукати криничника – маленького чоловічка, який живе у криниці. Він точно знає що у вас відбувається! Такі негаразди почалися в одній звичайнісінькій родині. Тато Іван, мати Марина, братик Андрійко і сестричка Марійка не розуміли, що відбувається, аж поки діти не зустріли криничника. Він їм обов’язково допоможе! Час діяти прийшов!   Даддл Дж. Веселі Роджерси та зачарована печера / Дж. Даддл ; пер. з англ. Н. В. Бхіндер. – Харків : Ранок, 2018. – 157 с. : іл. – (Веселі Роджерси).

   Не всі пірати погані, навіть більше. Є дуже хороші пірати і вони можуть потрапити у пастку! Родина Веселих Роджерсів саме така. Відьми зачаклували печеру, наповнену золотом, і наклали закляття щоб жоден пірат не зміг встояти перед ним. Тато Веселий Роджерс, мама місіс Весела Роджерс , старша донька Самородок і син Джим Молодець вирішили відпочити на пляжі поблизу печери, і одразу ж потрапили до пастки. Самим їм не впоратися. Хто їх врятує?


   Колінько О. Шпалереон : повість-казка / О. Колінько ; худож. К. Рейда. — Київ : Фонтан казок, 2018. — 119 с. : іл. — (Добрі пригоди).

   Напевно, ти, як і твої однокласники, час від часу чергуєш у класі. Головні герої повісті, школярі Артур, Юля, Діана та Женя під час чергувань пошкодили шпалери в класі. Зненацька увірвався вихор, підняв їх і поніс у дивне місце – світ у середині шпалер. І тут починаються пригоди... Аби потрапити додому, діти повинні заклеїти дірку в шпалерах. Та як це зробити, якщо в цій країні немає паперу?

   Повість-казка — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку» в номінації «Добрі пригоди».


   Чаклун О. Монстри, що живуть у шафах : казки / О. Чаклун ; намал. О. Липка. — Київ : Фонтан казок, 2018. — 45 с. : іл.

   У кожному кутку кімнати, або шухляді, живуть невидимі людському оку істоти – монстри. Це кумедні добрі розбишаки. Більш за все вони бояться людей. Для них ми найстрашніші істоти. У книжці розповідається про дружбу братика Івася та сестрички Веселинки з будинковими монстрами: Малюком, Хвальком, Незграбою, Забіякою.   Андрусяк І. Третій сніг : повість-казка / І. Андрусяк ; намал. О. Кузнецова. – Вид. 3-тє, оновл. – Київ : Фонтан казок, 2018. – 117 с. : іл. – (Добрі пригоди).

   Живе собі у лісі звичайний такий їжак Петро. Він як усі їжаки любить ласувати грибами, кисличками, ганяти гадюк, полювати на мишей. Він ходить до лісової школи, бо хоче бути розумним, але й сильним йому хочеться бути також. Він повинен себе захищати, але як це зробити з його куцими лапками, адже в багатьох ситуаціях перемагає груба сила. Прийшли ведмеді, такі собі лісові «крутелики» – безцеремонні й упевнені у своїй безкарності. А потім прийшла людина, виявляється страшнішого звіра на планеті нема…

   Несбіт Е. Драконарій / Е. Несбіт ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2018. – 175 с. : іл.

   До книжки увійшли казки, в яких є підступні злі дракони. В одній казці Червоний дракон з’їдає футбольну команду, в іншій – Пурпурний дракон хоче з’їсти принцесу. А в одному місті так багато завелось драконів різного розміру, що в місті оголосили надзвичайний стан. Як з ними боротися?


   Рутківський В. Щирик зі Змієвої гори : казк. повість / В. Рутківський ; іл., обкл. І. Михайлян. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 255 с. : іл.

   Головний герой повісті звичайний хлопчик Андрійко, який їхав сам до свого дядька Дмитра у село Яблунівка. Біля нього в автобусі сів незвичайний дід із дитячим обличчям. Дідусь вмовив Андрійка покинути автобус, і йти пішки через ліс. Ти ж напевно знаєш, що цього ні в якому разі робити не можна! Ось тут і почалися страшні пригоди хлопчика. Він потратив до справжнісінького Змія Гориновича. Як врятуватися хлопцю? Хто йому допоможе?   Нордквіст С. Як дідусь шукав капелюха / С. Нордквіст ; зі швед. пер. Г. Кирпа ; худ. оформ. авт. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2018. – 24 с. : іл.

   Головний герой казки – маленький дідусь. Він весь час носив капелюха. Та от біда! Одного дня він прокинувся, а капелюха нема. Дідусь одразу ж вирушає на його пошуки!


Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)


   Павличко Д. Золоторогий олень / Д. Павличко ; худож. О. Кваша. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 32 с. : іл.

   Головний герой поеми хлопчик-сирота Василько на полонині потоваришував із золоторогим оленем. Золото було причиною всіх нещасть оленя. Через жагу до золота, оленя зловив і полонив жадний король-тиран. Але вірний друг напоготові. Василько обов’язково придумає як врятувати оленя.


Склади пазл "Золоторогий олень "


   Штендінг С. Петронелла – яблунева відмочка / С. Штендінг ; пер. з нім. Я. О. Головченко. — Харків : Віват, 2018. — 207 с. : іл.

   Головна героїня казки – Петронелла, добра відьма невеликого зросту, яка живе у яблучному будиночку, що «висить собі яблуком на гілці». А яблуня росте в саду при будинку з млином ... Петронелла піклується про свій яблуневий сад, літає на жуку з красивим ім'ям Люціус, водить дружбу з яблуневим народом, що мешкає у корінні дерев. Одного дня в будинку оселилися люди, а точніше — сім’я з дітьми. Петронелла сповнена рішучості позбутися цієї сім'ї, та скоріше! Чи вдасться їй це? Можливо, ці люди не такі вже й погані?   Нікітінський Ю. І прийшли пінгвіни… / Ю. Нікітінський ; пер. укр. М. Жученко ; іл. А. Продан. — Харків : Віват, 2018. — 79 с. : іл. — (Серія «Мрійники»).

   У книзі розповідається про кумедну і одночасно захоплюючу історію звичайного київського школяра Ваню Бурштину, у якого гостює пінгвін Міхільсон-Залітний. Разом вони стріляють з гармат, беруть участь в рок-концерті, бешкетують в будинку та літають у космос. Як ще проводять час хлопець і пінгвін ти дізнаєшся, коли прочитаєш книжку.

   Книга цікаво оформлена і дуже легка у прочитанні.


Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь)

   Лип’ятських А. Тобі насниться кіт / А. Лип’ятських, К. Канунікова, О. Єльник ; худож. оформ. К. Коркіщенко. — Харків : Vivat, 2018. — 110 с.: іл.

   Головні герої книжки – хлопчик на ім’я Марк та його молодша сестричка Соня. Одного разу, граючись, вони потрапляють до магічної печери з гостинним змієм Серпенто, який їх зваблював всілякими солодощами. Тікаючи від нього, діти потрапляють у коридор часу, який їх заносить щоразу в різні країни світу – Велику Британію, Німеччину, Францію тощо.

   Ця казка – частина великого проекту мовно-тренінгового центру Studu Hall, за яким діти, відвідуючи майстер-класи, дізнаються про різні країни та мови. Коли зустрічі добігли кінця, прості розповіді надрукували у вигляді казкових пригод двох мандрівників.   Баррі Дж. Пітер Пен : казк. повість / Дж. Баррі ; пер. з англ. В. Панченко ; худож. І. Бодрова. — Київ : Рідна мова, 2018. — 183 с. : іл. — (Класна класика).

   Повість-казка відомого англійського письменника-класика про захопливі пригоди Пітера Пена – хлопчика, що не хотів розлучатися з дитинством і жив на чарівному острові Небувай; про його друзів: дівчинку Венді, її братів Майкла і Джона; про чарівну країну, де водяться русалки і принцеси, а діти вміють літати і живуть вільно без опіки дорослих.   Бессевіц, Ґ. фон. Як Петрусь на місяць літав та кого зі собою в дорогу брав : казка / Ґерт фон Бассевіц ; іл. Г. Балушека ; пер. Р. Матієв. — Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2018. — 168 с. : іл. — (Серія «Боданова шкільна наука в початковій школі»).

   У одного звичайного жука пана Дзумко всього п’ять лапок, а шоста лапка на місяці, дістати ту лапку можуть тільки діти, які нікого не ображають. Такими є братик і сестричка Петрусь і Ганнуся. Одного дня вони разом з паном Дзумкою полетіли на місяць. Які на них чекали дивовижні пригоди, та чи повернули вони шосту лапку пану Дзумку, ви дізнаєтеся, коли прочитаєте книжку.   Ковелл К. Як розмовляти по-драконському : повість. Кн. 3 / К. Ковелл ; пер. з англ. А. Саган ; іл. К. Ковелл. – Київ : Рідна мова, 2017. – 223 с. : іл. – (Серія «Як приручити дракона»).

   Якщо ти звичайний невисокий хлопчина та ще й з найменшим і дуже вередливим драконом за пазухою, на відміну від драконів інших хлопців, то вихваляться тобі нема чим. Таким і був головний герой повісті Гиккус Страхітний Окунь ІІІ. Але він повинен стати героєм! Тому що він – вікінг і до того ж син вождя племені Патлатих розбишак! Хлопець потрапляє з одніє халепи в іншу, але завдяки своєму розуму та знанню драконівської мови завжди знаходить вихід!   Микитчак Г. Джмеленя та Канікульне озеро / Г. і Т. Микитчаки ; іл. В. Скаканді. – Вінниця : Теза, 2017. – 252 с. : іл.

   Одного разу головні герої роману – дівчинка Джмеленя та хлопчисько Дмитрик, побачили дивного сантехніка. Сантехнік, а це виявився водяний, всюди залишав після себе мокрі сліди. Слідкуючи за ним, діти знайшли невеличке озеро, про існування якого мешканці сусіднього дома давно забули. Джмеленя і Дмитрик разом з мешканцями будинку розчистили це оз   Дерманський С. Коли Онисько був маленький / С. Дерманський ; іл. В. Богданюк. – Вінниця : Теза, 2017. – 122 с. : іл.

   Коли вуж Онисько був маленький, йому як кожному малюкові, здавалося, що світ навкруги його був дуже великим. Дуже великий орел хотів напасти на нього, то Онисько хотів мандрувати, але дорога була дуже довгою, а біля ліжка темрява була настільки темною, що Ониську марились страховиська, і зорі на небі не можна порахувати, бо їх дуже забагато тощо. Та щоб з ним не траплялося, які б велетні чи страховиська не зустрічалися, його бабуся завжди йому посміхалася, допомагала порадою і цілувала його у тім’ячко, щоб заспокоїти.

      У другій частині книжки ти зможеш прочитати сценарій до знайомої тобі уже казки «Володар Макуци, або пригоди вужа Ониська».   Малик Г. Вуйко Йой і Лишиня : фентезі для найменших. Кн. 1. / Г. Малик ; худож.-іл. Г. Олійко. – Київ : Каламар, 2017. – 127 с. : іл.

   Одного разу в будиночок до головного героя казки, домовичка Вуйка Йоя, прийшли двоє незнайомців. Вони хочуть перевезти його в загадковий Сканзен! Ой, лишенько! Що ж робити нашому герою? Що таке Сканзен? Чому цвіркун Лишиня подався в мандри? Чи зможе цвіркун після повернення знайти Вуйка Йоя й хатинку?   Велика ілюстрована книга казок : укр. та інозем. письменників / упоряд. та загальн. ред. І. Малковича. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. – 144 с. : іл. – (для малят від 2 до 102).

   До цієї яскраво проілюстрованої збірки увійшли казки відомих авторів, які завжди цікаво читати: А. Прьойсена «Козенятко, яке вміло рахувати до десяти», А. Коцур-Кох «Як кошеня з хвостиком посварилося», М. Вінграновського «Гусенятко», Ю. Ярмиша «Їжачок та Соловейко» тощо. Казки прикрашені яскравими ілюстраціями, а намалювали їх не менш відомі художники – К. Лавро, І. Сулима, С. Ус, В. Соколова тощо.


 

Для редагування, видалення інформації про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 4/8/2020
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей