Любий читачу!

      Без сумніву, тобі вже відомі прізвища таких дитячих письменників, як Всеволод Нестайко та Володимир Рутківський і ти читав їх твори, наприклад: "Тореадори з Васюківки", "В Країні Сонячних Зайчиків", "Гості на мітлі", "Сторожова застава". Свої книжки вони пишуть у жанрі повісті-казки. Це дуже складний жанр і працюють у ньому небагато авторів. Ми розповімо тобі ще про одного автора, який з недавніх пір теж створює повісті-казки - закарпатську письменницю Галину Миколаївну Малик.
      Народилася Галина Миколаївна 12 серпня 1951 року у м. Бердянську Запорізької області. 1964 року сім'я переїхала в селище Середнє на Ужгородщині. Дитинство і юність майбутньої письменниці були радісними і спокійними. Вона гарно вчилася в школі, мала веселий характер, почуття гумору і... не збиралась бути письменницею. Своє перше знайомство з книжкою Галина Миколаївна запам'ятала на все життя. Це сталося у день її народження, коли мама зробила малій Галинці диво-подарунок - збірку "Українські народні казки", яка стала для неї "... і букварем, і розвагою, і цілим новим світом".
      Батько Галини Миколаївни за фахом був агрономом, і його разом із сім'єю направили у Донецьку область працювати на дослідній виноградарній станції. Але Галину Миколаївну завжди тягнуло на Закарпаття, туди, де пройшло її дитинство. Закінчивши школу, вона вступила на філологічний факультет Ужгородського університету, працювала коректором у міській друкарні, потім - у Закарпатській обласній науковій бібліотеці. У 1991 році Г. Малик займає посаду головного редактора видавництва "Закарпаття". А з 1998 року вона - видавець та редактор журналу для дітей "Віночок".
      Писати майбутня письменниця почала ще з шкільного віку. Потім кинула, та коли сама стала мамою, почала створювати віршики для своєї доньки. Галина Миколаївна дуже добре пам'ятає, як вона сприймала світ у дитинстві, усі свої дитячі відчуття. Тому її вірші для дітей легкі, з простими, інколи зовсім неочікуваними, сюжетами. Це також вірші-загадки, вірші-підказки, вірші, в яких ти знайдеш нові слова, а також такі, в яких ти часто-густо можеш впізнати себе і свої справи, які ти або доводиш до кінця, або не доробляєш, які ти любиш робити, а які - ні.
      Згодом Г. Малик почала писати казкові повісті для дітей, головні герої яких - твої ровесники. З персонажами цих повістей весь час трапляються якісь пригоди, відбуваються небезпечні та радісні події: то реальні діти потрапляють у казкову країну, а то герої казкових країн потрапляють у наше реальне життя. А ще, коли читаєш повісті та п'єси письменниці, здається, що їх авторка знаходиться серед своїх героїв і разом з ними переживає все описане у книжках.
      За повісті "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії" та "Подорож у королівство сяктаків" у 1988 році Галині Малик було присуджено премію імені О. Копиленка. З незвичайними пригодами Алі, невгамовної героїні цих повістей, уже познайомились юні читачі Іспанії, Італії, Франції, Німеччини та інших країн. А за останню повість, яка називається "Злочинці з паралельного світу", Г.М. Малик було присуджено звання лауреата літературної премії імені Лесі Українки 2003 року. Г.М. Малик - член Національної спілки письменників України з 1991 року.
      Отже, якщо ти ще не знайомий з творами Г.М. Малик, обов'язково прочитай їх! Хоча вірші письменниці написані для найменших читачів, запевняємо - тобі вони теж сподобаються. Ну а її казкові повісті написані спеціально для тебе і твоїх ровесників.

До змісту Наступна