Реальні герої у казці,
казкові герої в реальності

      Злочинці з паралельного світу: Фантаст. повість / Худож. С. Храпов.- Л.: Світ, 2001.- 70 с.: ілюстр.
      "Рішенням Надзвичайного Суду Світу ІКС-ЗЕТ-845687 за самочинне використання пристрою зв'язку між світами і втручання у життя паралельного Світу VI KC-87 (код "Земля"), яке призвело до непередбачених негативних варіантів розвитку подій, внаслідок чого збільшилась кількість негативно зарядженої енергії у Всесвіті і виникла загроза порушення Всесвітнього Балансу Добра і Зла, громадяни Пол, Тер і Гейтс позбавляються прав тварин терміном на дванадцять діб, сім годин, п'ятнадцять хвилин". Що ж такого злочинного зробили мешканці паралельного світу Пол, Тер і Гейтс? А нічого особливого. Вони лишень захотіли допомогти малому справедливому хлопцеві Хроні та його друзям: пихатому котові Рату, жадібному хом'якові Хомі, вихованій собаці Доллі, розважливому та чесному псові Рексу. Як бачите, характери героїв повісті дуже різні. Але їх об'єднує одна спільна біда - усі вони безпритульні. У них немає чого їсти, немає де спати, де погрітись, де помитись. Їх всюди проганяють, ними гидують, їм не вірять. Вони кругом і завжди зайві. І все це роблять люди, яких ми бачимо щодня: продавці, лікарі, міліціонери, міські начальники.
      Тобто, як ти бачиш, повість хоч і фантастична, але образи її героїв взяті з нашого реального життя, всі події відбуваються у наш час. Ілюстрована книжка самобутніми малюнками львівського художника Сергія Храпова.

      Незвичайні пригоди Алі: Казк. повісті / Худож. Л. Корж-Радько.- Ужгород: Закарпаття, 1997.- 131 с.: ілюстр.
      У книжці дві повісті: "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії" та "Подорож до країни сяк-таків". На сторінках обох повістей ти зустрінеш дівчинку Галинку, яку всі називають Алею. Вона ніколи нічого не доводить до кінця. "Те, що їй клали на тарілку, вона недоїдала. Те, що давали пити - не допивала. Почне малювати - кине, бо набридло. Почне щось ліпити з пластиліну - кине, бо нудно. Почне вишивати - кине, бо нецікаво. Навіть заплестися їй ні разу не вдавалось до кінця. Запл ете одну кіску, а за другу не береться. Так і ходить цілий день - одна коса заплетена, друга - ні. Через це з нею завжди траплялися якісь неприємності". Ось і цього разу Аля не закінчила вишивку для бабусі і потрапила в країну... Недоладію, в якій живуть усі недороблені справи. Деякі з них Аля відразу впізнала, бо це були її недороблені справи. А бездушний Недочеревик, гасаючи по світу, усі ці справи збирає. Також у цій країні живуть король Недороль, Недопопелюшка, Недоштанько, Недокватирка та усякі інші недо... А заправляє усіма справами в Недоладії Перший Недорадник, в якого немає... голови.
      Недочеревик уже взявся переселяти у Недоладію живих людей. І першою з них стала Аля. Чого тільки не довелось перетерпіти дівчинці у цей незвичній країні. Її навіть було засуджено до страти. У Недоладії Аля зрозуміла, що все треба доводити до кінця, як написано в інструкції по перенесенню з Недоладії: "І до-роби! І до-пиши! І до-почни! І не-лиши!"
      Аля хоче швидше повернутися додому. Адже їй потрібно виконати дуже відповідальне завдання: сказати багатьом дітям про те, як важливо доводити до кінця будь-яку розпочату роботу. А до тебе Аля не заходила?
      До речі, країна Недоладія не одна така дивна. Біля неї розташована країна сяк-таків, про яку йде мова у другій повісті збірки "Подорож до країни сяк-таків". На відміну від Недоладії мешканці цієї країни усякі справи доводять до кінця. Але... абияк. Особливість цієї країни у тому, що її кожна шпаринка забита паперами. Бо сяк-таки - жителі країни - усі як один, схожі між собою. І зовні, і у справах. Вони пишуть усілякі довідки, інструкції, ябеди. Навіть дійшло до того, що один сяк-так склав інструкцію до пиріжків з капустою. А править країною королева Сяк Такева. За її вказівкою, як тільки в країні з'явиться якийсь талант, його відразу ж закопують у землю. От сюди і потрапив третьокласник Сашко разом зі своїм талантом - Конструктором. Як же це трапилось?
      Сашко сяк-так склав конструктор. І ось тепер мусить по-перше: відшукати і повернути собі свій талант, по-друге: повернутись назад у свій клас. Але зробити це дуже непросто. Адже навкруги стільки перешкод. Як от сяк-таки зі своїми безкінечними ябедами, Байдик з байдиками, Прокурорський Кріт. Потрібен помічник, а ним стає уже знайома тобі дівчинка Аля, яка побувала в Недоладії і знає, як поводитись у таких дивних країнах.

      Пантлик і Фузя купують годинника: / Мал. В. Серцової.- К.: Грайлик, 1994.- 14 с.: ілюстр.
      Ти, мабуть, уже вмієш визначати час за годинником. А от герої цього оповідання, клоуни Пантлик і Фузя, ще тільки вчаться це робити. За допомогою цієї книжки ти зможеш пояснити своїм товаришам чи молодшим братику і сестричці, що таке час і як його розпізнати на годиннику.

      Чорний маг і зачароване місто: Комікс / Худож. А. Гойда.- Ужгород: Закарпаття, 1994.- 20 с.: ілюстр.
      Гравик придумав усі на світі ігри. Бібл прочитав усі на світі книжки. А Чорний Маг хоче все це знищити. Текст та малюнки коміксу розкажуть тобі, чим закінчилось це протистояння.

Попередня Наступна