Книжковий дивокрай письменників Хмельниччини
18 лютого 2015, 12:44   Автор: Мельник В.О.

Автор огляду Мельник В.О. - завідуюча відділом
 формування інформаційних потоків документів та 
матеріалів

Хоча і видавництв на Хмельниччині не так вже й багато, та все ж автори та видавці доклали зусиль, аби порадувати  читачів новими книгами. Нова книга – завжди важлива подія, особливо коли йдеться про книги для дітей.

 

 “Слово і меч” – вже третій роман Василя Горбатюка.  До цього вийшов друком його роман “Кручі”,  а 2012 р. – документальний роман  “Ще настане наша пора”. “Слово і меч” – це художньо-документальний роман і, водночас, захоплююча розповідь про нашого земляка,  майже невідомого сьогодні українського письменника, журналіста, літературознавця, політичного і військового діяча, дійсного члена Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка, а також архіваріуса Кам`янець-Подільського державного університету в 1919-1920 роках Павла Олександровича Богацького. Слово і меч – це два види зброї, різні за силою, впливом, призначенням. І Слову, і Мечу служив Павло Богацький протягом усього свого життя. Автор роману май­стерно поєднав життєпис П.О.Богацького з документальними матеріалами, які досить виразно переда­ють атмосферу національно-визвольного руху українського народу 1917-1920 рр., літературне та наукове життя Поділля.
 

 

 

 

 

У видавництві “Поліграфіст” побачила світ книга подільського письменника  Григорія Храпача “Тридзвін і відлуння”,  до якої увійшли  історичні повісті про три історичні періоди минулого: колективізацію (1924–1930 рр.), голодомор в Україні (1932–1933 рр.), війну Радянського Союзу із Німеччиною (1941–1945 рр.) та відлуння – наслідок боротьби попередніх поколінь. Кожна сторінка книги – біографічна.

Микола Кульбовський постійно вивчає літературно-мистецьке життя Поділля, досліджує його цікаві сторінки,  написав понад 600 статей та нарисів про хмельницьких письменників, художників, диригентів, артистів. Ці статті друкувалися в місцевих та всеукраїнських засобах масової інформації.

 

 

 

 

У сьомій  книзі “З подільського кореня” автор продовжує досліджувати художнім словом риси характерів сучасних митців Хмельниччини, їх творчу значущість і моральну  громадянську непохитність. Подільські художники, письменники, керівники творчих гуртків, балетмейстери, артисти – кожний з них у своєму жанрі творить портрет подолянина, а в сукупності витворюють барвистий культурно-духовний портрет нашого краю, мистецький літопис Поділля.

Читачам молодшого шкільного віку Микола Кульбовський подарував книгу оповідань 

 

 

 

 

 

 

“Цікавинки для малечі”. Оповідання пізнавального та виховного змісту, вчать бути чемними, розсудливими та слухняними, формують у дітей повагу до оточуючих, вчать дітей розуміти, що кожна людина у цьому світі іде своєю життєвою дорогою, але ні в якому разі не можна забувати про інших та зневажати їхню думку. Оповідання доречно використовувати на уроках “Я і Україна”, в позакласному читанні та на виховних годинах.

 

 

 

 

 

 

Подільська письменниця, поетеса та журналістка Оксана Радушинська презентувала свій казковий роман для дітей середнього шкільного віку “Зелен-день, або Чарівні русалчині коралі”. Рукопис цієї книги отримав першу премію престижного міжнародного конкурсу “Коронація слова”. Авторська праця втілилася в ошатну книгу з чудовими ілюстраціями Володимира Якубовського, які занурюють юних читачів у містично-казкову атмосферу роману. Книга вийшла друком у тернопільському видавництві “Навчальна книга – Богдан”. Роман було представлено на книжкових виставках, форумах та ярмарках, він увійшов до рейтингу “Книга року-2013”,

       

 

 

 

 

 

Книга “Один, два, три…” Людмили Савчук – рідкісний  дарунок для вихователів дитсадків та вчителів молодших класів, бо вона вчить рахувати, і робить це дуже просто й легко – запам’ятовується враз:

                  “Ходить бусол по воді: Чап! Чап!

                   Лічить жабок по одній: Хап! Хап!

                    Перелякані жабки: – Ква! Ква!

                    Пострибали під листки: Раз! Два!”.

Книга оформлена в національному стилі: тут і жабки  як царівни у віночках, і білочки міняють гарні вишиванки на ще кращі, а що вже синички чепурунки!.. А зозуля! А курочки! А півень який красень! Ліпше один раз побачити, аніж сто почути. А подивишся один раз – обов’язково захочеться  і два, і три…

Юні читачі завжди з нетерпінням чекають нових творів талановитої подільської письменниці Ніни Шмурикової. А вона щедро дарує  малечі цікаві оповідання, вірші, казки.

              Соловейко навесні

              У саду щебече,

              Переливи чарівні

              У світанок мече.

             Як в Шевченкових гаях,

             Знов у “темнім гаї”

             Цей маленький ніжний птах

                                           “Сонце зустрічає”.

        І витьохкуй, і співай

        Нам пташино мила.

        Хай квітучий рідний край

        Розправляє крила                               

Вірші, які увійшли до збірки “Барвистий дивокрай”, вчать поважати батьків, друзів, спонукають розуміти і любити навколишній світ, природу, рідний край, гарно навчатися і прищеплюють віру у власну країну, любов до неї через трепетне ставлення до рідної мови.

 


Коментарі до статті