Ініна Ніка. Хрангели
7 березня 2017, 11:07   Автор: Наталя Марченко, Анастасія Главан

Ініна Н. Хрангели : повість : для дітей серед. шк. віку / Н. Ініна ; худож.: А. Мозгалевський, М. Тульнова. - Харків : Ранок, 2014. - 255 с. : іл. 

 

Чарівних світів нині багато. Але чи всі вони можуть бути поряд саме з тобою?

Коли на душі темно-темно й навіть не знаєш, чого воно так страшно — опинитися на самоті з тією власною тьмою, можливо, то не буйна уява, а дія недоброго Темнона?

А коли ти світишся від щастя сам і готовий обігріти усіх-усіх, то, можливо, твій Хрангел щось таке добре посіяв тобі у душі?

Хто такі Хрангели й Темноти?!

То чарівні істоти, котрі вперто змагаються за людські душі, але безпосередньо не можуть ні допомогти, ні зашкодити. Вони мають власні корпорації, підпорядковані справжній корпоративній етиці та законам, і поводяться інколи дивакуватіше, ніж герої «офісних» серіалів smiley. Але стежити за їхньою діяльністю дуже цікаво. Особливо, коли йдеться про опікування над групою підлітків- вундеркіндів із усього світу, яких зібрали на острові, аби спілкувалися та розважилися.

А в цей час «звичайний» світ тоне в епідемії зла та насилля, що поглинає душі дітей…

Хочеш знати, чим завершилася остаточна битва Добра і Зла? Цікаво, чи може купка порядних і щиросердних людей спасти світ? Просто дуже любиш захоплюючі історії з карколомним сюжетом і цікавими яскравими персонажами?

Прочитай цю книжку! Про неї є що розповісти друзям і є над чим подумати на самоті.

Також це гарне читання для дітей із воцерковлених та орієнтованих на християнську мораль родин.

Наталя Марченко.

Дорослому читачеві

Навіщо дітям читати фантастичну літературу

Моє самостійне читання почалось із книг-фентезі. Надзвичайні світи, істоти, здібності, подорожі — все це було дуже схоже на те, що я уявляла собі під час численних ігор, тому і читання проходило для мене немов весела гра і книги стали найкращими друзями. А ось як прищепити любов до читання моїй одинадцятирічній учениці, я довго не могла придумати. Усі книги, що потрапляли до неї були «не цікаві», «надто дитячі», «нудні» і таке інше. Так відбувалося до того моменту, поки випадково не натрапила на фантастичну повість української письменниці Ніки Ініної «Хрангели» від видавництва «Ранок». Я не надто сподівалася, що ця книга стане улюбленою у вибагливої дитини, але може хоч її ми дочитаємо до кінця, до того ж мені й самій стало цікаво, про що ця книга з такою незвичайною назвою.

Із перших же сторінок читання захопило нас обох. Ми швидко познайомилися з головними героями, такими ж звичайними земними дітьми (хоч, насправді,складно назвати «звичайними» дітей-вундеркіндів), як моя учениця, а потім і з надзвичайними охоронцями цих дітей — Хрангелами. І як тільки ми дізналися, хто вони такі, Соня винесла остаточне рішення: «Мені вперше цікаво! Хочу щоб Хрангели та їх підопічні діти перемогли у цій боротьбі!».

До речі, сюжет цієї фантастичної повісті можна назвати класичним — одвічна боротьба Добра і Зла, але представлена у новій формі. Сили добра — Хрангели та Темнони — сили зла борються за душі дітей. Такі незвичні, нові герої, вигадані Нікою Ініною, надихнули нас на жваве обговорення теми надістот, фентезі та на роздуми: «Навіщо дітям читати фантастичну літературу».

Наші роздуми та суперечки продовжувалися не один урок. Але ось у чому ми змогли остаточно погодитися одна з одною:

1. Фентезі дає змогу розвинути фантазію. Це, можливо, властиво всім літературним жанрам, але саме фентезі дозволяє вийти за межі реальності, створити власний світ із власними законами.

2. Фентезі дає змогу повірити у надзвичайне, а для дітей це неймовірно важливо, бо саме ця віра у неможливе допомагає ще недосвідченій дитині повірити у свої сили. Адже якщо щось піде не так, завжди є кому допомогти (у кожного ж є свій власний Хрангел).

3. Завдяки фентезі можна побачити слабкі місця реального життя, бо, читаючи, ми порівнюємо наш світ, наше оточення з вигаданим світом, а це «оголює» проблеми, з якими ми стикаємося. Там, де в реальному житті не все гладко, у вигаданому світі з’являються темні сили.

І наостанок — читання фентезі просто приємне, адже ніколи не знаєш, що або хто чекає на тебе на наступній сторінці.

І коли ми, нарешті, дійшли до кінця, і Хрангели перемогли, я відчула, що це й моя перемога теж, адже тепер моя учениця може отримувати задоволення від читання, обговорювати прочитане та фантазувати без меж.

Дякуємо, що сучасні автори, таки як Ніка Ініна створюють такі речі, допомагаючи виховати не тільки любов до читання, а й гарних людей!

Анастасія Главан.

Додаткова інформація

Коментарі до статті

admin


Також читайте чудову рецензію на книжку В. Чернишенка - режим доступу : http://www.barabooka.com.ua/horoshi-diti-potraplyayut-v/