Володимир Рутківський. Потерчата: дитяча сповідь для дорослих, які так нічому й не навчилися
18 квітня 2017, 10:36   Автор: Наталя Марченко; Наталя Дев'ятко

Рутківський Володимир. Потерчата: дитяча сповідь для дорослих, які так нічому й не навчилися / Володимир Рутківський; худож. В. Якубовський; обкл. Р. Крамара. - Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2013. - 256 с.: ілюстр. 

 

На жаль, ти не з чужих слів знаєш, що таке війна. Україна вкотре вимушена стати на захист своєї гідності, буття та самого свого існування. Героїка й відчай, радість перемог і жах загибелі знову сусідять у нашому бутті.

Так було й тоді, коли в роки Другої світової війни у вирі вселенської битви опинився нині відомий письменник, а тоді – маленький хлопчик Володимир Рутківський.

Про власні дитячі переживання, про причини й наслідки людського зла та безкінечної мужності та людяності розповідає його книжка. У ній багато мудрого й веселого, жахного й прекрасного, щирих переживань і неймовірних пригод. Її герої не вигадані автором, а збережені ним у глибині власного серця й пам‘яті з років свого драматичного воєнного дитинства. Збережені, аби стати відкриттям і настановою тобі сьогоденному.

Прочитавши цю чудову книжку, ти зрозумієш, чому віками «Герої не вмирають», любов перемагає найбільшу лють, а Україна була й залишається країною Світла й Свободи.

Наталя Марченко.

Дорослому читачеві

Коментарі до статті