Юля Лактіонова. Портрет малої Олі
22 серпня 2017, 15:43   Автор: Наталя Марченко

Лактіонова, Юлія. Портрет малої Олі / Юлія Лактіонова ; ілюстр. Анна Гаврилюк. – Київ : Небо, 2016. – 27, [4] с.: іл. – (Книга про картину).  

Ти любиш розглядати живописні полотна?

Навіть не знаєш, що відповісти, бо зазвичай не дуже-то до них і приглядаєшся?..

Але це справді цікаво — придивитися, скажімо, до художнього портрету й спробувати зрозуміти, який настрій мала зображена на ньому людина, коли і як жила, чому раптом опинилася на полотні. Адже кольори, як і звуки музики, дають величезну поживу для уяви!

Автори ось цієї книжечки вирішили зробити саме так — розповісти власну вигадану історію про один із шедеврів українського живопису — картину Тетяни Яблонської «Застудились». На ній художниця зобразила свою шестирічну донечку. Але оповідь не лише про неї, а й про буття мистецької родини, Київ 50-х років минулого століття та дитячі забавки й щоденні клопоти того далекого вже тобі часу.

Якщо ти любиш вглядатися в світ довкола, цікавишся мистецтвом чи просто хочеш зрозуміти, яким було дитинство твоєї бабусі чи мамиsmiley, — прочитай цю симпатичну добру книгу! Й, можливо, тобі захочеться взяти до рук інші книжки серії «Книга про картину» Київського арт-видавництва «Небо» й поринути у світ вигадливих історій, які розкриває мовчазна, але всеосяжна, мова живопису.

Наталя Марченко. 

Дорослому читачеві

Коментарі до статті