Учні Одеської Маріїнської гімназії про «Таємницю козацької шаблі» Зірки Мензатюк
27 листопада 2017, 16:26   Автор: Учні Одеської Маріїнської гімназії

Учні Одеської Маріїнської гімназії 

(учителька української мови і літератури – Лариса Василівна Сторожук)

радять прочитати книжку:

 

Мензатюк З. Таємниця козацької шаблі : пригод. повість / З. Мензатюк ; іл. І. Ключковської ; обкл. Н. Гайдучик, О. Йориш. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 159 с. : іл.

 

***

"Таємниця козацької шаблі" мені сподобалася тим, що в ній суцільні небезпеки та пригоди, є трохи фантастики (привиди, чорти, розумний автомобіль Машка). Ще цей твір нас повчає тому, що не можна ніколи здаватися, якщо навіть ситуація здається безвихідною.

Дем'ян Колісніченко

***

Якщо написати про те, що сподобалось і висловити усі мої думки, то для цього знадобиться цілий зошит на 48 листків.

Тут є все: і історія, і магія, і кумедні персонажі.

Ілюстрації чудові тим, що вони не кольорові, а саме чорно-білі. Розглядаєш їх уважно і порівнюєш з тим, що написано у самому тексті.

Твір настільки цікавий, що через нього не можна заснути. Хочеться читати й читати. Повість нестандартна, її цікаво читати і дітям, і дорослим.

Марійка Ельсон

***

Дуже хочеться другої частини: нові пригоди, нових персонажів, нову реліквію, та щоб залишився патріотичний привид. Щоб були нові друзі, і погані люди теж. І щоб реліквія, яка була під загрозою, це – картина Тараса Григоровича Шевченка "Катерина".

Микита Оніщук

 

***

Після прочитання повісті я зрозумів, яка цікава історія моєї країни, які величні в неї є замки, фортеці.

А ще після прочитання твору в мене з'явилася мрія. Дуже хочу вмовити батьків, щоб на канікулах ми помандрували за дивовижним маршрутом сім'ї Руснаків.

Лариса Василівна, наша вчителька української мови та літератури, розповіла нам, що Ви любите мандрувати. Тож, може, побуваєте і у нашій Акерманській фортеці і напишете нові пригоди. Дуже цього хочу!

Ілля Лобанчиков

 

***

Книга легко читається і дуже захоплює. Із книги я дізнався про битву під Берестечком. Мене дуже вразила козацька мужність, хоробрість і відданість Україні. Також я дізнався про безліч українських замків та палаців.

Микита Ковальський

 

***

Початок книги дуже схожий на те, як наша сім'я їде на відпочинок: я, мама і тато сидимо на таких же місцях. Потім я збираю квіти і плету з них вінок. Я так само їм на своєму місці. І сиджу як премудрий цар Сулейман.

Мені дуже сподобалася героїня Вашої книги. Як вона безстрашно дивилася в очі перешкодам.

Мене вразив ще й другий герой – Антипко. Мене дивувало те, що він поруч з такою доброю, такою чуйною дівчинкою залишався поганим, злим, підступним чортенятком.

Марійка Карпюк

 

***

…У ній багато смішинок, багато українських прислів'їв та приказок, описів природи. Є деякі фрагменти з українських народних пісень. І це добре.

Я підготував на урок української літератури макет однієї з фортець, до яких Ви подорожували, а точніше макет Хотинської фортеці.

Я прочитав усі 11 (!) розділів книжки. До речі, я перший приніс до класу Вашу книжку, видану у львівському видавництві "Старого Лева" (мені купила бабуся) і показав усім дітям. Більшість учнів нашого дружного класу придбала цю книжку.

Враження мої – надзвичайні. Іноді я був "шокований", наприклад тоді, коли Антипко став чортиком. Це було неочікувано. Іноді сміявся, іноді тривожився за Наталочку.

Микола Плашей

***

Мені запам'ятався твір "Таємниця козацької шаблі" тим, що в ньому є багато цікавих пригод і персонажів.

Зірко Захаріївно! Звертаюсь до Вас з проханням написати другу частину повісті.

Дмитро Филипенко

 

***

Я навіть не уявляла собі, що таке можна вигадати. Мені здається, що немає в літературі такого твору, де б машина, а тут саме Машка, висіла на дереві і хвилювалася за героїв твору – сім'ю Руснаків.

Ілюстрації у книжці дуже цікаві, бо всім цікаво, як виглядала Наталочка, патріотичний привид, Антипко, Машка машина і як все відбувалося.

Олександра Власова

 

***

Мені було дуже цікаво читати твір "Таємниця козацької шаблі". Мені було так цікаво, що я прочитала його за два дні! Я забула про телевізор, планшет, телефон.

Дуже багато було згадано у творі відомих замків та фортець, які є в нас в Україні. Я так захопилася читанням, що часто уявляла себе на місці Наталочки.

Марійка Павлюк

 

***

Найбільше мене вразило дивне переплетіння минулого й сучасного, реальності та фантазії. Особливо здивувала поява чортів, які заважали рятуванню шаблі.

Мене надихає мужність та відвага Наталочки, яка у найскладніших ситуаціях намагається знайти вихід.

Поліна Купінець

***

Прочитавши епізод про битву під Берестечком, я зрозуміла, що головне не кількість, а дух, і що іноді не соромно програвати, якщо ти б'єшся до самого кінця заради своєї Батьківщини. У творі багато приказок. Я запам'ятала деякі з них.

У книжці багато розділів, аж 11, але мій улюблений розділ про шалений бенкет, на який завітала Наталка.

Катруся Караман

 

***

Насправді спочатку я думала, що твір буде нудний, але коли я прочитала перший, другий та третій розділи, то дуже сильно зацікавилась тим, що ж буде далі. Та щоб не шукати книгу в інтернеті, я попросила маму, щоб вона мені її купила. Так і сталося. Тепер я маю Вашу гарну книжку.

Валерія Тодоровська

***

Для мене цей твір був і захоплюючим, і пізнавальним, і трохи з гумором. Завдяки привиду-патріоту я зрозумів, як я можу стати патріотом України.

Я вперше читав сучасний твір українського письменника. Для мене це – відкриття.

Андрійко Явнік

***

Хотів Вам розповісти про чудове місце нашої країни – Черкащину. Я народився та закінчив початкову школу в Черкасах. Це дуже чудове місто. Черкащина – козацький край…

За шаблю борються і мертві, і живі, бо національна пам'ять, козацька слава і майбутнє України невід'ємні одне від одного. Шабля – символ, та значно важливіше, що діється в серці людини і ким вона є насправді.

Руслан Коржов

 

 

***

Коли я читав твір, мені захотілося по скоріше дізнатися, як Наталочка врятує козацьку шаблю. Я б хотів, щоб Ви писали більше таких повістей з пригодами.

Кирило Вельченко

 


Коментарі до статті

ThunderShock


Це хто?
Nickson1990


Це хто?
Nickson1990


Це хто?
N.marchenko


Сподіваюся, запитання "Це хто?" не стосується Зірки Мензатюк :) Адже цю чудову дитячу письменницю знають усі маленькі читачі України!

Коли ж запитуєте про авторів відгуків-рекомендацій на одну з книжок пані Зірки, то це - учні однієї з гімназій м. Одеси.
КЛЮЧ надає можливість юним читачам радити ровесникам книжки, котрі їм сподобалися.
Інколи отримуємо ось такі колективні розповіді. Інколи - від окремих читачів.
Кожна дитяча розповідь про улюблену книжку - завжди відкриває щось нове для усіх інших. Отже, вона - КЛЮЧова!