Дитяча література — коштом чернігівської громади
29 червня 2018, 12:30   Автор: Андрій Ясний

Майже три роки тому депутати Чернігівської обласної ради затвердили Програму розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на період до 2020 року. Програма передбачає не просто популяризацію книжок місцевих авторів, а й друк їх книг коштом обласного бюджету. Спеціально створена комісія, до складу якої входять поети і письменники (такі як Ганна Арсенич-Баран, Тетяна Винник, Дмитро Іванов та інші), науковці-історики (зокрема, Сергій Бутко, Олександр Коваленко, Сергій Павленко), журналісти, представники громадських організацій, відбирає на конкурсній основі твори, що побачать світ.

Обрані рукописи включаються до річного видавничого плану випуску книжкової продукції. Головне — аби пропоновані авторами твори були суспільно значимі і потенційно мали запит з боку читачів.

Із 2016 року в рамках реалізації програми вийшли друком понад два десятки книжок. Серед них чільне місце посідає література про дітей і для дітей.

 

 

Сапон В. Чубарейко небо оре : щоденникова проза / В. Сапон. – Чернігів : Десна Поліграф, 2016. – 224 с.

Щоденникова проза відомого автора Володимира Сапона «Чубарейко небо оре» — це невеличкі новели, в яких читач поринає в часи дитинства і юності, а звідти — в сучасний комп’ютерний світ, де красному письменству нині залишається все менше і менше місця.

 

 

 

 

 

Бордонос М. У минуле навпростець, або Невеличкі казочки про старовинне місто на Десні / М. Бордонос. – Житомир : ТОВ «Бук-друк», 2017. – 32 с.

«У минуле навпростець, або Невеличкі казочки про старовинне місто на Десні» — книга відомої майстрині дитячої літератури Маргарити Бордонос. Книжка — спроба познайомити дітей з легендами та історичними персонажами, пов’язаними з містом над Десною. Це не історична розвідка, це екскурс в історію рідного краю, який має зацікавити юних читачів.

 

 

 

 

Буденний В. Вдома, в школі і в дворі…: вірші для дітей дошк. і мол. шк. віку / Буденний В. – Житомир : ТОВ «Бук-друк», 2017. – 96 с.

Василь Буденний пише для дітей багато-багато років. Видана коштом обласного бюджету книжка «Вдома, в школі і в дворі…» — збірка для дітей дошкільного віку, яка запрошує до дитячих забав, переживань, до всього, чим наповнене життя малюка. Більшість творів апробовані дитячою аудиторією під час зустрічей з читачами, деякі вже виходили друком.

 

 

 

 

Сенцовський В. Петрусь, пес Тимоха і Кощійко з липового сучка: твори для дітей мол. шк. віку / Сенцовський В. – Житомир : ТОВ «Бук-друк», 2017. – 84 с.

Письменник Володимир Сенцовський включив в свою книгу «Петрусь, пес Тимоха і Кощійко з липового сучка» два цикли коротких оповідань: власне «Петрусь, пес Тимоха і Кощійко з липового сучка» і «Хлопчик-сонях», а також п’єсу-казку «Покликав вітер мандрів». Це — пригоди двої п’ятирічних фантазерів, в яких повчальні розповіді обрамлені ліричними віршами.

 

 

Книги, видані в рамках реалізації Програми розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини, передані до бібліотек області, а також закладів освіти та культури. Їхні електронні версії можна знайти в Інтернеті, зокрема, на сайті Чернігівської облдержадміністрації.

Андрій ЯСНИЙ,

бібліограф Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.


Коментарі до статті

N.marchenko


Книжки можна прочитати за посиланням: http://cg.gov.ua/index.php?id=19475&tp=1