Анна Багряна про Марію Заньковецьку, Олену Телігу, Вангу, Марію Приймаченко, Славу Стецько
30 березня 2011, 15:09   Автор: Наталя Марченко

Багряна А. Анна Багряна про Марію Заньковецьку, Олену Телігу, Вангу, Марію Приймаченко, Славу Стецько / А. Багряна ; худож. Д. Марцін. – К. : Грані – Т, 2010. – 96 с. : іл. – (Життя видатних дітей).

Чи варто дівчинці ставати «відомою особистістю»? Власне, чи так уже й добре воно складається у житті, коли дівчинка, замість мріяти про чудову родину та чарівний будиночок із квітучим садочком, раптом забажає «вибитися в люди»?

І що воно, взагалі, за одне, оте «видатна людина» — найрозумніша, найуспішніша, найбагатша, найвпливовіша?.. Чи, може, найщасливіша?..

І чи завжди, «сумлінно розвиваючи свій талант і рішучу волю вже у юному віці», у зрілі роки не відчуваєш жалю за змарнованим дитинством і юністю?..

Саме ці складні й дуже особистісні запитання вертілися мені в голові, коли я читала чергову книжечку зі знаної серії «Життя видатних дітей», заснованої київським видавництвом «Грані-Т». Можливо, так сталося, бо цього разу під однією обкладинкою опинилися розповіді про дитячі роки п’яти непересічних жінок, жодну з яких на буденний погляд щасливою не назвеш… Адже за право чину і творчої зреалізованості кожна заплатила непомірну для пересічної людини ціну.

Щоправда, навряд чи є в Україні (чи й світі!) людина, котра б не чула про Марію Заньковецьку, Олену Телігу, Марію Приймаченко, Славу Стецько чи Вангу. Але чи хто згадує, що та ж «відома провидиця та цілителька», попри сліпоту, мріяла про щасливе подружжя, а «визначна українська поетеса та громадська діячка» ніяк не планувала бути закатованою посеред однієї з найлютіших воєн минулого століття?!!

Якщо, попри все і вся, відчуваєш у собі силу та запал рухатися до мети, яка одна тільки і робить життя наповненим і щасливим, — ця книжка для тебе. Її героїні відкриють тобі свій непростий життєвий досвід, і він не злякає, а зробить сильнішою та мудрішою.

Та якщо певна, що жінка створена, аби прикрашати собою світ, бо лише краса його й порятує, — краще віддай свій час приємному спілкуванню. Твої героїні живуть на сторінках інших книжок.

…хоча, можливо, саме твоя трепетна душа зуміє вловити невловимий дух щирої родинності та особливої, «високої», нікому крім справжніх дівчаток і справжніх татусів не відомої, відданості та любові, що так ясно видні на сторінках цієї насправді цікавої, «думаючої» книжки?..

Наталя Марченко

Додаткова інформація

Коментарі до статті

Алла


Очень нужная серия! Это как мотивационное чтение для детей, да и для взрослых тоже. Успешные истории людей позитивно влияют на тех, хто хочет найти свое место в мире. Это очень вдохновляет!
Наталя Марченко


Я її теж дуже шаную й дуже сподіваюся, що видавництво продовжуватиме "ЖВД" далі. НИні в серії заявлені 37 книжок, із яких - 3 "спортивні" - перевидання. Див.: http://www.grani-t.com.ua/books?seria=206&filter=yes