Алевтіна Шавлач про читачів на 25-ому Форумі Видавців
2 жовтня 2018, 19:35   Автор: Алевтіна Шавлач

«Book Forum я відвідувала вперше. На усі заходи потрапити, на жаль, не вдалося, зате було враження, ніби чи не увесь Львів перетворився на Форум видавців.

Також було приємно зустрітися зі своїми читачами. Для мене це завжди важливий момент в письменництві. Адже будь-який відгук, навіть негативний, вартий уваги. Кожна окрема людина сприймає прочитане через призму власних відчуттів, тому надзвичайно цікаво дивитись на свій твір або його окремі частини, так би мовити, «чужими очима».

Іноді реакції змушують неабияк дивуватися. Іноді щиро приголомшують. Подекуди веселять. А трапляється й таке, що й усе разом! Наприклад, нещодавно один читач заявив, що моя книга здатна покалічити нестійку психіку. А інший назвав мене «садо-мазо авторкою». Щоправда, не відкрито, а у вигляді анонімного повідомлення.

Проте скільки людей, стільки думок. Окрім того, кожна людина має свій неповторний досвід і це теж впливає на сприйняття літератури.

Під час Форуму мені довелось поспілкуватись і з тими, хто вже знайомий з моїми книгами, і з тими, хто тільки збирався з ними познайомитись.

Після написання першої книги я отримала багато гарних відгуків від поціновувачів трилерів та драм. Тож було цікаво спостерігати за реакцією на появу другої книги, котра адресована підліткам. І хоча в ній також вистачає і драматичних моментів, і психологізму, все ж багато хто очікував від мене повтору першообраної тематики. Тому я хвилювалася, що багато кого розчарую. Та, на щастя, цього не сталося. Ті, котрі «проковтнули» «У полоні болю», з радістю взялися за «Пампуху».

Окремо варто згадати момент роздачі автографів. В такі миті я завжди дещо розгублена, адже кортить написати не пустопорожнє побажання, а дещо таке, що зробить людині приємність. А це насправді не так-то вже й просто!»

Алевтіна ШАВЛАЧ (Київ).


Коментарі до статті