Еліна Заржицька про читачів на 25-ому Форумі Видавців
2 жовтня 2018, 20:06   Автор: Еліна Заржицька

«Вкотре Львівський Форум видавців радує, милує, дивує, надає наснаги та натхнення... Цього року перша ж зустріч була настільки вражаючої, що говорити про неї можна довго.

Сонячний ранок 19 вересня. Старовинний будиночок, що потопає у зелені. Різьблені дерев’яні поруччя, сходинки, що завертаються спіраллю...

 

У святково прикрашеній залі на нас — завідувачку бібліотекою-філією № 13 Марію Майкут, львівську письменницю Любу Відуту та дніпрянок Ольгу Рєпіну й мене весело вітають вихованці львівського дитячого садочку № 29. Личка дітей усміхнені, очиці сяють, яскравіють вишиванки, прикрашені стрічками віночки. Ну чим не справжні сонечки? 

Гадаю, якщо б небо вкривали суцільні хмари, посмішки діточок осявали б приміщення краще за електричні лампочки. «Справжні сонечки у вишиванках, — загомоніли ми, вітаючись».

— А ось ще одне сонечко. На вас схоже, і теж у вишиванці, — і ми простягнули діткам чудову книжку...

— Сонечко у вишиванці? Овва! Звідки та вишиванка взялася? Хто сонечку її подарував? — здивуєтесь ви, любі друзі.

Не дивуйтесь, шановні, нічого дивного тут немає! Бо для наших діточок — наших сонечок, цю 
вишиванку — книгу, що напередодні Форуму-2018 вийшла друком у видавництві «Талант» — вкривали чарівними візерунками сучасні українські автори. Прикрашали ретельно, з фантазією та любов’ю.

Свої тексти для збірника надали 68 сучасних письменників, які мешкають не тільки на теренах України, а й за кордоном — у США, Болгарії, Ізраїлі, Чехії.

Книга містить три розділи: перший розділ — твори для дітей 3-4 років; другий — для дітей 4-5 років; третій — для дітей 5-6 років.

Під час презентації було багато сміху та пустощів — малеча розгадувала загадки, намагалась відтворити почуті скоромовки, завчала лічилки. 
Дітки співали, танцювали, розповідала нам про рідний Львів, а ще — читали вірші Любові Відути (так-так! малюки завбачливо вивчили вірші та прочитали казки, написані нами, гостями), показували фрагменти казок і дарували виготовлені власноруч листівки.
 
 

 

На світлині, зробленій на добру згадку, дітки тримають у рученятах «Вишиванки...».

А ми, співавтори збірника, сподіваємось, що «Вишиванка для сонечка» (Збірка творів сучасник українських авторів для дітей. — Харків: Юнісофт, 2018. — 224 с.: іл.) не тільки сприятиме розвитку інтересу маленьких читачів не тільки до української літератури, розширить їх світогляд, стане у нагоді вихователям, методистам, батькам, але й поєднає «ланцюгом дружби» всю Україну».

Еліна ЗАРЖИЦЬКА (Дніпро).

 

 

 

 

 


Коментарі до статті