Анастасія Нікуліна. Сіль для моря, або Білий Кит
24 червня 2019, 22:40   Автор: Наталя Марченко, Вікторія Тютюн

 Нікуліна А. Сіль для моря, або Білий Кит / А. Нікуліна. — Харків : Віват, 2017. — 224 с. — (Серія “Книжкова полиця підлітка”) 

Який сенс у житті, котре завжди прямує до смерті?

Підлітки доволі часто думають про смерть. Тому, що вони саме починають всерйоз задумуватися про життя. Своє. Відмінне від родини та друзів, оточення й товариства. А ще, аби зрозуміти, що сенс життя завжди більший, ніж його фінал.

Повість має в собі кілька драматичних життєвих історій, де любов і смерть, вибір і відповідальність постають щоразу інакше та сплітаються у єдине полотно, в котрому все взаємопов‘язане: божевільний відчай батька, який втратив єдину доню, й відчайдушний вчинок зрадженої жінки, що в одну мить калічить її життя, відчуженість і розчарування успішних і люблячих нещодавно батьків і збайдужіння зацькованої однолітками дитини.

Головній героїні Лізі чотирнадцять. У її минулому трагічна історія загибелі однокласниці, а в сучасному – маленьке приморське містечко, зневірені, розчаровані в доньці та одне в одному батьки й нові однокласники, що вигадливо цькують і принижують новеньку. Розуміння дівчинка знаходить хіба з морем, дивною жінкою у візку Анною та єдиним «справжнім другом» під загадковим ніком Білий Кит.

Події повісті розвиваються не передбачувано, складні внутрішні переживання героїв описані напрочуд впізнавано, як і хід думок і вчинки, які зрештою приводять до незворотних наслідків. Зокрема докладно описаний механізм, завдяки якому кіберзлочинці втираються в довіру до емоційно нестабільних підлітків, класичний та кібербулінг, харчові розлади, пов‘язані з низькою самооцінкою тощо.

Водночас твір пронизаний світлом перших почуттів, справжньої любові та високих істин, є в ньому місце сміхові й красі, романтиці та навіть подвигу.

Книгу читатимуть любителі романтичних складних історій про почуття й підлітки-бунтарі, котрі шукають свого місця в житті, інтелектуали й розбишаки. Бо в ній є отой «концентрат» підліткового максималізму й відвертості, що забезпечує творові успіх у цільової аудиторії.

Наталя МАРЧЕНКО

Дорослому читачеві

Коментарі до статті