Галина Кирпа. Дивний лис і дивний ліс. Зелені віршенята для мене, мами й тата
25 червня 2019, 17:41   Автор: Наталя Марченко, Уляна Добріка

Кирпа Г. Дивний лис і дивний ліс : зелені віршенята для мене, мами й тата / Г. Кирпа ; іл. А. Хоменко. – Харків : Крокус, 2019. – 32 с. 

 

Найцікавіше у поезії що?

Правильно, – ДИВО!

Відкриття неймовірного й неочікуваного у, здавалося б  сто разів баченому, у звичайних словах, які раптом перетворюються на казку й відкривають у тобі «інший» незвичайний  «погляд на світ».

Саме такою – чарівною та поетичною! – є оця книжечка, прочитавши яку, ти сам почуєш, як перешіптуються липи, маленька ромашка цікавиться, чи гарно на ній зблискає росичка, а гриб вперто тримається свого місця, бо саме тут він зростає!

А ще в цій напрочуд сонячній і теплій книжечці навіть дерева і квіти мають свої обличчя й усміхаються читачам на кожній сторіночці!

«Зелені віршенята для мене, мами й тата» від Галини Кирпи подарують тобі й твоїй родині чудовий літній настрій і чимало піднесенного читання, розглядання й розмов!

Наталя МАРЧЕНКО

Дорослому читачеві

ЩО РОБИТЬ ДИВНИЙ ЛИС У ДИВНОМУ ЛІСІ?

Про нову збірку віршів Галини Кирпи

У «ДИВному лісі» жив «ДИВний лис», понад усе він любив ДИВитися на свій ДИВовижний ліс, милуватися ним. Лис не переставав ДИВуватися красі своєї домівки. Він був щасливий у своєму ДИВосвіті...

Так ми з донькою намагалися розтлумачити назву цієї поетичної збірки Галини Кирпи. Якби «дивний лис» розповідав про «дивний ліс», то це було б саме так, як у віршах поетеси: у диволісі дерева і квіти розмовляли б з тваринами, а тварини перетворювалися б на літачки, що відпочивають на квітках... А читачі усміхнулися б книжці, що тримають у руках, і її казковим героям.

«Дивний лис і дивний ліс» – це короткі вірші про найкрасивіше, що оточує нас, – про природу, про її найменшу частинку і про велику, про чарівне і радісне, про звичне і святкове.

Тут ромашка розмовляє з бджолою, вітер запрошує кульбабку у вирій, жабки милуються своєю зеленою вродою у дзеркалі-озері, а лис розмовляє з мальвою. Тут дубок і грибок поспішають рости, вишня дружити з хрущами, а хмарки перетворюються у фантастичних тварин.

Це дуже ніжна і добра книжка. Це надзвичайно чуйна поезія. І просто неймовірно красиві ілюстрації. З ними легко і захоплююче поринути у світ чарів і казки. З цими віршами хочиться відкрвати природу, мріяти і фантазувати.

Ця книжка буде цікава найменшим слухачам і найстаршим читачам : слухати – не наслухатися, читати – не начитатися, милуватися – не намилуватися.

Уляна ДОБРІКА, 

(Австрія, Відень).


Коментарі до статті