Порадь прочитати книжку


Порадь ті книжки, котрі, на твій розсуд, варто прочитати іншим. Поясни, чим саме вони тобі припали до душі.


Вероніка Дороніна про «Я закохалася» Марії Морозенко
15 березня 2019, 0:05   Автор: Вероніка Дороніна

Вероніка Дороніна

(учениця 7 класу, м. Кам’янське Дніпропетровської обл.)

 

Радить прочитати:

 

Морозенко Марія. Я закохалася : повість  / Марія Морозенко ; обкладинка : О. Стельмах. – Київ : ВЦ «Академія», 2017. – 128 ст. 

 

«Мені дуже сподобалась повість Марії Морозенко «Я закохалася», тому що головна героїня Віра схожа на мене. Вона як і я переживає перехідний вік, зміну настрою, першу закоханість, першу зраду, невпевненість в собі, невміння  розпізнати хто  справжній друг, а хто ні.

Валерія Климук

(13 років, читачка Райпільської бібліотеки,

с. Райполе Межівський район Дніпропетровської обл.)

 

Радить прочитати:

 

Леся  Воронина. Таємниця Пурпурової планети: Фантаст. повість / Воронина, Леся ; Мал. К. Білетіної. – Вінниця : Теза: Соняшник, 2005. – 172 с.: ілюстр. – (Пригодницька бібліотека).

 

«Ось уже скоро закінчиться навчальний рік і настануть літні канікули. Кращими друзями дітей в цей час є сонце, річка, а також цікава книга. Я планую на канікулах прочитати ще декілька книг письменниці Лесі Вороніної. Бо нещодавно я закінчила читати її книгу «Таємниця Пурпурової планети». Цю книгу мені порадила прочитати бібліотекар нашої сільської бібліотеки, так як я взагалі люблю читати про веселі пригоди, мандрівки, фантастичні подорожі.

Коли я читала книгу, із кожним прочитаним рядком, із кожною сторінкою ставало все цікавіше. Бо навіть назва книги говорила саме про те, що на сторінках цієї повісті криється дещо таємниче та чарівне.

Головна героїня книги – дівчинка Оля, яка має надзвичайно обдарованого кота Гарбузика. А ще в неї з'являється друг – золотоволосий красунчик Люм, майже всемогутній прибулець із Пурпурової планети.

Олег Солянік про Царство Яблукарство Сашка Дерманського
13 березня 2019, 13:09   Автор: Олег Солянік

Олег Солянік

(Учень 4 класу, читач МКЗК «Централізована система бібліотек для дітей» м. Дніпра)

 

Радить прочитати:

 

Сашко Дерманський. Царство Яблукарство / Дерманський, Сашко ; мал. А. Василенка. – 3-є вид. – Вінниця : Теза, 2017. – 184, [4] c.: іл. – (Пригодницька бібліотека).

 

«Я знаю багато фантастичних творів, але саме твір Сашка Дерманського найцікавіший. Сподобалось те, що книга написана як фантастична казка. В ній ціла купа відомостей про різні країни, бутики, ресторани з сучасного життя людини. В цій книзі дуже цікавий сюжет. Чесно кажучи, ліньки було б читати книгу, в якій все на одній ноті.

Сподобались мені головні герої, а особливо хлопець Іватан. В нього виразні риси характеру. Він чесний, сміливий, добродушний і трішки гордий. Він в важких ситуаціях виручає своїх друзів, а головне, він стоїть на доріжці добра і правди. Деяким людям треба повчитись у нього. 

Стефанія Макарова про «Незвичайні пригоди Алі» Галини Малик
13 березня 2019, 12:56   Автор: Стефанія Макарова

Стефанія Макарова

(11 років, читачка МКЗК «Централізована система

бібліотек для дітей» м. Дніпра)

 

Радить прочитати:

 

Галина Малик. Незвичайні пригоди Алі: повість у 3 кн. / Малик, Галина ; худож. Г. Олійко ; обкл. К. Штанко, Л. Корж-Радько. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 223 с.: іл. 

 

«Із усіх книжок українських народних письменників, які я читала, мені найбільше подобається книга під назвою «Незвичайні пригоди Алі». Її написала письменниця, яку звати Галина Малик. У цій книжці розповідається про пригоди супротивної, ледачої, але по-своєму унікальної дівчинки, яка через те, що вона ніколи нічого не дороблює, потрапила до незвичайної країни під назвою «Недоладія». А ось докази того, що вона нічого не дороблювала: вона ніколи не допивала молоко бабусі, й через це вона плакала, Аля ніколи не доїдала й навіть ніколи не доплітала свої косички! Заплете одну, зав‘яже стрічечкою, а потім думає: «Чому це я повинна витрачати свій час на другу косичку? Нічого не буде, якщо я її не заплету», – й кладе собі в кишеню другу стрічечку. І ходить так цілий день: одна косичка заплетена, а друга – ні.

І до речі, дивне ім’я – Аля. Чому її так назвали? А ось чому: насправді нашу героїню звати Галя, але, коли вона була маленькою, то постійно говорила: «Аля хоче! Алі дай!» – і так в родині почали називати її Алею.

Владислав Книш

(учень 7 класу Голубівської ЗОШ І–ІІІ ст.

Новомосковського району Дніпропетровської обл.)

 

Радить прочитати:


Морозенко Марія. Іван Сірко великий характерник = Іван Сірко. Великий характерник / Морозенко, Марія Миколаївна; ілюстр. М. Паленка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. – 165 с.: ілюстр. – (Українська сила).

 

«Я цього року закінчив 7 клас. Захоплююся літературою, столярством, випалюванням по дереву, разом із татом конструюємо та збираємо присадибну сільськогосподарську техніку, мрію стати інженером-конструктором.

Запорозька Січ!

Шелест козацьких знамен, дзвін козацьких шабель, стогін української землі від копит коней, бій як межа між життям і смертю, між минулим і сучасним України. Ці події завжди мене хвилювали, захоплювали, повертали в історичне минуле.

Неоціненний вклад не тільки в славну історію України, а й у світове військове мистецтво внесли Вишневецький і Хмельницький, Богун і Кривоніс, Сагайдачний і Мазепа та багато інших державних діячів. Особливою постаттю був і залишається досі, по праву вважається цвітом козацької нації Іван Сірко. На його рахунку більше 50 великих переможних битв. Як це вдавалося йому, простому воїнові-запорожцю?!