Письменницький доробок
Буковинський казкар і чарівник Василь Мельник
24 березня 2018, 22:01   Автор: Прохіра Рудая

«З казки починається дитинство. Щоб написати казку, потрібно бути спостережливим і дуже хотіти написати казку»,  казав письменник В. Мельник.

Василь Гаврилович Мельник народився 8 травня 1937 року в с. Куча Новоушицького району Хмельницької області, в родині хліборобів, Марії Іванівни та Гаврила Ілліча. Хоч письменник родом із Поділля, але навіки поріднився з Буковиною.

Після закінчення школи навчався в Київському технікумі харчової промисловості (1958), пізніше закінчив Московський інститут харчової промисловості (1967). Працював механіком, інженером, головним інженером, директором харчових підприємств Чернівецької області. Був директором літературно-меморіального музею О. Кобилянської, директором будинку письменників Чернівецької обласної організації СПУ.     

Однак вабила Василя Мельника літературна, творча робота, тому й вступив на заочне відділення Московського літературного інституту (1982). І свою творчу діяльність розпочав із написання гуморесок, дебютувавши в українській літературі своєю гуморескою «Авторитет».

В 1971 році у видавництві «Карпати» вийшла його перша збірка гуморесок «Бесіди на килимі». А в 1976 році видавництво «Веселка» видало першу книгу для дітей «Господар гаю». Казки для дітей дошкільного віку відразу полюбилися юним читачам і принесли першу славу письменникові. В. Мельник писав: для дорослих — гуморески, п’єси, кіноповісті та кіносценарії, для дітей — казки, оповідання, невеликі замальовки-етюди про природу. Але все ж таки найповніше свій письменницький талант Василь Гаврилович реалізував у творах для дітей.

До ювілею Василя Діденка
7 лютого 2017, 13:33   Автор: Ольга Будугай, Андрій Будугай

"Бути знову гукові,

Молодому гомону,

Де санчата котяться

По крутій горі.

Чи й твоє дитинство

Прогляда із спомину,

Весело радіючи

Зимовій порі?"

 

Василь Діденко.

 

Третього лютого 2017 року виповнилося 80 років від дня народження самобутнього поета Василя Івановича Діденка (03.02.1937 – 13.04.1990), представника естетичної течії «тихої лірики» в українській літературі, автора 13 книг лірики.

Його збірочки віршів для дітей «Степовичка» (1965) та «Берізка» (1975) юні читачі ХХІ століття мають відкрити для себе заново, оскільки ці книжечки жодного разу не перевидавалися. Дорослі читачі знають лірика Василя Діденка передусім як автора текстів пісень «На долині туман», «Помереж мені, мила, сорочку», «Полем іду я», автора низки поетичних збірок.

ДИТЯЧИЙ ДИВОГРАЙ СТАНІСЛАВИ СОЛОНАР
25 січня 2017, 15:12   Автор: Рудая Прохіра

        

Щедра на таланти буковинська земля. Це надзвичайно мальовничий куточок чарівної природи, працелюбних людей та багатих культурних традицій. А особливо на письменників, які пишуть для дітей.

Серед них і Станіслава Солонар, яка є добрим  другом «буковинчиків» - юних читачів найбільшої книгозбірні для дітей на Буковині - Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, де  і проходять презентації нових книг письменниці.

Короноване слово Оксани Радушинської
7 липня 2016, 11:26   Автор: Мельник В.О.

     Оксана Радушинська – відома в Україні письменниця, ведуча цікавих радіо- та телепередач, переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів, зрештою,  – цікава, непересічна особистість.

     Народилася Оксана Радушинська у старовинному місті Старокостянтинові, серед чудової подільської природи. У люблячій родині зростала весела і жвава дівчинка. Тут вона зробила свої перші кроки, вслухалась у мамині колискові, безкінечно любила слухати віршовані казки. Як тепер зізнається Оксана Петрівна, писати вірші вона розпочала ще не вміючи писати літери.

     Невблаганна та страшна хвороба втрутилася у життя дівчинки, перетворила будні родини на постійну боротьбу з недугою. Ангелами-охоронцями юної Оксаночки стали її батьки – Ніна Василівна та Петро Онуфрійович. Їх підтримка, віра, терпіння стали запорукою того, що донька стала відомою в Україні письменницею, знаною журналісткою.

     Сьогодні Оксана Петрівна змушена перебувати в інвалідному візку, але  вона оптимістка,  життєрадісна людина.

        Першу премію фестивалю «Коронація слова – 2015» в номінації «Прозові твори для дітей» за твір «Комп і компанія» отримала сумська  письменниця Анна Коршунова.

        Анна Коршунова – це літературний псевдонім Анни Шевченко. Народилася Анна Коршунова 29 травня 1970 року у Кіровограді. Закінчила СумДПУ ім. А.С.Макаренко. Журналіст, викладач, дитяча письменниця. Автор книг «Фроська - кімнатна фея», «Справжні друзі», «Пригоди лицаря Морквицаря і принцеси Картоплеси», «Разом веселіше», «Паровозик Пузя», дитячих віршів, п’єс. Лауреат премій «Просто так», «Коронації слова», дипломант І Корнійчуковської премії, член Національної спілки письменників України молода письменниця дивує дітей добрими, чесними та дуже цікавими казковими оповідками. Прості й зрозумілі, вони при цьому є надзвичайно повчальними, бо торкаються тих тендітних і водночас міцних ниточок, які пов’язують усе й усіх у цьому світі.