Огляди та опитування
Дитяча література — коштом чернігівської громади
29 червня 2018, 12:30   Автор: Андрій Ясний

Майже три роки тому депутати Чернігівської обласної ради затвердили Програму розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на період до 2020 року. Програма передбачає не просто популяризацію книжок місцевих авторів, а й друк їх книг коштом обласного бюджету. Спеціально створена комісія, до складу якої входять поети і письменники (такі як Ганна Арсенич-Баран, Тетяна Винник, Дмитро Іванов та інші), науковці-історики (зокрема, Сергій Бутко, Олександр Коваленко, Сергій Павленко), журналісти, представники громадських організацій, відбирає на конкурсній основі твори, що побачать світ.

Обрані рукописи включаються до річного видавничого плану випуску книжкової продукції. Головне — аби пропоновані авторами твори були суспільно значимі і потенційно мали запит з боку читачів.

Із 2016 року в рамках реалізації програми вийшли друком понад два десятки книжок. Серед них чільне місце посідає література про дітей і для дітей.

 

 

Сапон В. Чубарейко небо оре: щоденникова проза / В. Сапон. – Чернігів : Десна Поліграф, 2016. – 224 с.

Щоденникова проза відомого автора Володимира Сапона «Чубарейко небо оре» — це невеличкі новели, в яких читач поринає в часи дитинства і юності, а звідти — в сучасний комп’ютерний світ, де красному письменству нині залишається все менше і менше місця. 

Огляд дитячої літератури Одеси 2016–2018 рр.
24 червня 2018, 20:17   Автор: Інна Іщук

Одеса надихає на нові твори. За цей рік книжкова полиця вкотре поповнилася новими виданнями одеських письменників. Це як ґрунтовні спільні збірники для читачів різного віку, так і прозові та віршовані книжки окремих авторів.

Представляємо їх широкому загалові!

 

ВОЛОДИМИР РУТКІВСЬКИЙ

Володимир Рутківський. Щирик зі Змієвої гори: казк. повість / Рутківський, Володимир Григорович; іл. Михайлян, Іва. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 256 с.: іл. – (Серія «Дитячі книги для читання»).

 

Кожні чотириста літ прокидається страшний Змій Горинович і вирушає на полювання. Разом зі своїм другом Костієм Безсмертним вони не тільки розбишакують по довколишніх горах, а й викрадають хлопця, який приїхав у гості до карпатських родичів. На допомогу людській дитині приходять герої з попередніх казок Володимира Рутківського. Ця повість є заключною частиною казкової трилогії, до якої входять повісті «Бухтик з тихого затону» та «Гості на мітлі».

 

Огляд «Нові імена в дитячій літературі Тернопілля»
27 лютого 2017, 17:00   Автор: Марія Дмитрівна Колопенюк

         Писати для дітей – відповідально і важко. І поскільки заняття це не з легких, то маємо відзначити, що літературне Тернопілля не боїться труднощів. Маючи таку знану родоначальницю дитячої літератури в нашому краї як Іванна Блажкевич (1886–1977), можемо впевнено сказати, що продовжувачів її творчої справи у нас багато.

       Любов до дітей, а значить і до майбутнього нашої України – в надійних письменницьких серцях і їхніх творах. Важко перелічити всі імена тих авторів, які писали чи пишуть для дітей, їх дуже багато : Богдан Лепкий, Роман Завадович, Борис Харчук, Оксана Сенатович, Володимир Вихрущ, Василь Ярмуш, Ярослав Сачко, Галина Гордасевич, Степан Сапеляк та ін. Нині їхню славетну естафету підхопили нові талановиті митці : Марія Баліцька, Ірина Дем’янова, Надійка Гербіш, Олег Вітвіцький, Богдана Дерій, Тамара Ткачук-Гнатович, Богдана Дурда, Ірина Мацко, Наталя Волотовська та багато ін.

Огляд дитячої літератури, виданої у Чернігівській області у 2014 році.
18 лютого 2016, 9:30   Автор: Лариса Миколаївна Казакова

 

 

Щороку у Чернігівській області  відбувається конкурс дитячої творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України», започаткований чернігівськими письменниками. Головними його натхненниками стали Тетяна Пакалюк, Алла Сокол, Олена Конечна, Михась Ткач, Надія Галковська, а також Чернігівська обласна бібліотека для дітей імені М. Островського. Підсумком творчого змагання стає однойменна збірка творів-переможців.

Дитяча література Причорноморського краю
19 листопада 2015, 14:10   Автор: Інна Іщук

Одеса завжди славилася талановитими людьми, що присвятили своє перо дітям. Тут пройшли дитячі і юначі роки засновника новітньої літератури Корнія Чуковського, звідсіля вийшли персонажі Валентина Катаєва і покотив у світи «Зелений фургон» Козачковського…

Є що почитати юному читачеві і сьогодні. Ось лише дещо з того, що вийшло за останні два роки з-під пера дитячих письменників Одеси.

 

У серії «Світовид» («Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах») тернопільського видавництва «Навчальна книга–Богдан» вийшов історичний роман лауреата Шевченківської премії Володимира Рутківського «СИНІ ВОДИ».

У творі йдеться про одну з найбільших битв в історії середньовічної Європи, що відбулася над річкою Сині Води (нині – р. Синюха, притока південного Бугу) в 1362 році та призвела до звільнення Правобережжя і середньодніпровського Лівобережжя України від ординського ярма.

Разом із героями роману юний читач не лише зазнає безлічі неймовірних пригод, а й переконається в тому, що потяг до свободи долає будь-які перепони.

Це третя, і, як запевняє автор, остаточна редакція роману, який українською редакцією  Бі-Бі-Сі  був названий кращою книгою 2011 року.

Видання адресоване читацькій аудиторії середнього та старшого шкільного віку.