Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані Інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві
А слава не гасне, а пам’ять нетлінна…

       Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії людства ХХ століття. У ній взяли участь 80% людей планети Земля, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент державах. Ця війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини у Польщу, а офіційна і загальновизнана дата її завершення – 2 вересня 1945 р. із повною капітуляцією Японії. Під час цієї війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше використана в бою атомна зброя.

       В цю перемогу великий вклад зробила наша Україна, адже більшість фронтів, що діяли в період Другої світової війни, очолювали генерали-українці за походженням. Також значним був внесок України у створенні матеріально-технічної бази для перемоги над Німеччиною. В цьому визначальну роль відіграли вчені України. Група науковців на чолі з Євгеном Патоном розробила метод дугової автоматичної електрозварки корпусів танків Т-34. Було винайдено нові методи плавки броньової сталі. Наші учені модернізували зброю і військову техніку. Символічно, що українці, які одними з перших прийняли на себе тягар війни, поставили і останні крапки в ній: Майкл (Михайло) Стренк підняв американський прапор над Іводзімою, Олексій Берест – над Рейхстагом, а генерал Кузьма Дерев’янко підписав Акт капітуляції Японії.

       Внаслідок цієї згубної війни Україна понесла надзвичайні втрати. Під час бойових дій та в полоні загинуло 2,8 млн українських військових і підпільників, 5,2 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод у тилу. Протягом багатьох років ми думали, що подібне більше не повториться і що жахи Другої світової війни залишилися позаду… Та, на жаль, через 77 років попри всі наші надії та сподівання наша земля знову здригнулася від вибухів і ми відчули, що таке біль втрати. Знову почалася війна…

       Попри велику кількість книг та спогадів очевидців про трагедії і покалічені долі людей від цієї війни, приходить наше розуміння, що країна-агресор росія просто забула, якими страшними бувають наслідки війни...

       Віри, надії в якнайскорішу Перемогу добра над злом, світла над темрявою всім нам!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 10/5/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей