Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Масові заходи
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проект "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

У світі тварин

    Вебб Г. Пухнасточка і жах у сніговому полоні / Г. Вебб ; іл. С. Вільямс. — Київ : Book Chef, 2019. — 124 с. : іл.

      Головна героїня оповіді – кошенятко Пухнасточка. Вона улюблениця усієї родини – мами, тата, і доньки Елли. Всі її пестять. Вона дуже допитлива, тому постійно намагається вискочити з будинку на вулицю, аби побачити, що там є. Одного разу, під час хуртовини так і сталося. Пухнасточка вискочила на вулицю, і бавилася сніжинками до тих пір, поки не зрозуміла, що заблукала. Від негоди вона сховалася у занедбаній будівлі, та одразу зрозуміла, що вона не сама… Кого знайшла Пухнасточка та чи зможе знайти дорогу додому, пропонуємо тобі дізнатися самому.


    Паулі Л. Лисичка йде до бібліотеки : пер. з англ. / Л. Паулі ; іл. Кю Шерер. – Харків : Віват, 2016. – [25] с. : іл. – (Маленьке диво).

      Захотіла хитра Лисиця поласувати Мишею. Миша втекла через підвальне віконце до бібліотеки. Зловила тоді Лисиця Курочку, а Курочка стверджує, що її їсти не можна тому, що курячі кістки шкідливі для горла. Як бути? Треба йти до бібліотеки й шукати відповіді! Які Лисичка знайде відповіді? Та чи вдасться їй поласувати Мишею та Курочкою. Прочитавши цю книжку, ти також дізнаєшся про користь читання.

    Пеннак Д. Око вовка / Д. Пеннак ; худож. О. Петренко-Заневський ; з франц. пер. М. Марченко. — Київ : Час майстрів, 2018. — 102 с. : іл. — (Серія «Рекомендуємо прочитати»).

      Головні герої повісті хлопчик на ім’я Африка та Блакитний Вовк. Вони вперше побачилися в зоопарку Парижа. З того часу Африка кожного дня приходить до свого нового товариша. Ще маленьким вовк втратив око та родину, тому вже давно живе усамітнено. Хлопчик також сирота, але на відміну від вовка скрізь знаходить друзів. Поряд із Блакитним Вовком Африка закриває одне око, аби бути на рівних із ним. Цим він його вражає. Вони потоваришували. Згодом, поділилися один з одним трагічними сторінками свого життя.

      Це зворушлива історія, яка спонукає замислитися над тим, що є цінним у нашому житті.


    Жутауте Л. Фердинанд і Пух / Л. Жутауте ; пер. з литов. Я. Головченко. — Харків : Vivat, 2018. — 93 с. : іл.

      Головні герої книжечки – пихатий кіт Фердинанд і добрий песик Пухнастик, які живуть на звалищі. Здавалося б, що їх може об’єднувати? Це звичайнісінька й одночасно незвичайна дружба. Одного дня вони вирушають на пошуки домівки…

      Це розповідь про жителів звалища та двох друзів, які вирішили покинути його у пошуках кращого життя. І звичайно ж, із цікавим та щасливим кінцем.


Склади пазл "Фердинанд і Пух "    Денисенко Л. Усміхаки : все, що треба знати про собак / Л. Денисенко ; худож. оформ. М. Фої. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. — 135 с. : іл.

      Ти мрієш завести собаку, але не знаєш з чого почати? Ця книжка-порадник саме для тебе. У ній ти знайдеш відповіді на майже усі свої запитання. Зможеш правильно визначити, яку саме породу собаки обрати. Дізнаєшся, коли її можна забирати від заводчика. Хто повинен робити перші щеплення. Які документи повинен віддати тобі заводчик, що там повинно бути зазначено. І головне! Як правильно обирати ім’я своєму пухнастому другові, щоб не завадити родоводу.


    Чапек К. Дарочка, або Життя цуценяти / написав, намал., сфот. і зазнав К. Чапек ; пер. з чес. П. Козланюка ; макет, худож. оформ. Гринець В. — Львів : Апріорі, 2018. — 67 : іл.

      Дарочка – головна героїня цієї книжки кумедне маленьке цуценя, яке тільки-но з’явилося на світ і за допомогою гострих зубів, бешкетуючи, досліджує навколишній світ. Від її витівок страждають усі: і її матуся жорсткошерста фокстер’єр Ірис, і її господар – автор книжки.

      Автор з гумором описав життя невгамовного цуценяти від його народження до того часу, коли воно потрапить в руки іншого власника.

      Вперше надрукована 1933 року, книжка відразу увійшла до класики дитячої літератури. Відтоді й дотепер кожне покоління маленьких читачів має своє перевидання «Дарочки», і не одне. Цей твір читали вголос, ставили у театрах і, навіть, екранізували як мультсеріал.


    Мандрівка в країну комах / А. Ткачук ; худож. М. Сидоренко, Ю. Слинчук. – Тернопіль : Підруч. і посіб., 2017. – 47 с. : іл.

      Це збірочка пізнавальних історій, які написані художнім стилем. З них ти дізнаєшся чому білого метелика називають капусницею, як він обирає капусту для майбутніх поколінь, яку шкоду приносить його гусінь. А ще взнаєш чому у коника задні лапки колінцями вивернуті назад, де у нього вушка, що їдять, на чому він грає, та як розмножується. Зможеш прочитати про ознаки та спосіб життя богомола, сонечка, мурашку, осу тощо.


    
Астон Д. Г. Яйце безмовне / Д. Г. Астон ; худож. С. Л. ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2017. – 29 с. : іл.

      У цій незвичайній пізнавальній книжці тексту обмаль, проте багато яскравих ілюстрацій, завдяки яким показана різноманіття яєць у природі. Завдяки цьому ти дізнаєшся, якого вони бувають кольору, щільності, форми, які тварини мають такі яйця.


    Вдовиченко Г. Мишкові миші : з продовженням / Г. Вдовиченко ; намал. І. Черняк. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 148 с. : іл.

      Головними героями твору є незвичайні творчі особистості – миші. Хоча вони різні за походженням – Мишкова (домашня Миша), Джойстик (комп’ютерна Мишка), Баська (Лабораторна Мишка), Гібсон (Смітниковий Щур), Олько (представник польової мишви), Глаша (Гламурна Миша), Лилик (Кажан), та всіх їх об’єднує одна мрія – створення власного рок-гурту. Це можливо, адже кожен із них може використовувати для цього свої сильні сторони! Серед них є композитор, музикант, поет, співак і, навіть, аранжувальник. Але який гурт може бути без продюсера? І в цьому їм допоможе звичайний хлопчик Мишко. Саме його кімната і стане надійним прихистком для музикантів. Чи вдасться їм здійснити свою мрію?


Склади пазл "Мишкові миші"      Вдовиченко Г. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. Вдовиченко ; намал. Н. Гайда. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 135 с. : іл.

      Ця позитивна і кумедна історія про 36 дорослих котів і 6 маленьких кошенят, які раптово втратили домівку. А прихистили їх, хоча і проти власної волі, добрі люди – пані Крепова та її небіж Стас, які живуть в одній із квартир багатоповерхового будинку. А справи у племінника йдуть ой як кепсько, адже він може втратити бізнес! Тут коти й прийшли на допомогу! Вони взялися за справу! Милі й безпосередні, бешкетники й галасливі, худі, товсті, смугасті та вусаті – всім з котячої братії знайдеться місце у спільній роботі!

      Вебб Г. Цуценя-нечупара / Г. Вебб ; пер. з англ. Л. Пилипаєвої. – Київ : Форс Україна, 2017. – 128 с. : іл.

      Зворушлива історія однієї дружби – дівчинки Белли та собаки Сід, з притулку для тварин. Сід дуже тямущий собака, та чи зможе він перемогти на виставці собак? А може Белла дуже перебільшувала, вихваляючись новим собакою? Чи не втратять вони дружні відносини, посилено готуючись до змагань, адже часу обмаль?

      Ця книжка про сміливість, завзятість та командну роботу. Прочитавши її ти дізнаєшся, що, навіть, у звичайної дворняги можуть приховуватися дивовижні таланти. А відносини між собакою та її господарем настільки міцні, що ніякі випробування їх не зламають.


      Хайденрайх Е. Неро Корлеоне. Історія одного кота / Е. Хайденрайх ; іл. К. Бухгольца ; пер. з нім. С. Лісовик. – Київ : Nebo BookLab Publishing, 2017. – 95 с. : іл.

      Головний герой книжки звичайний сільський італійський чорний кіт на ім’я Неро Корлеоне. Хоча він народився в Італії, але переїхав жити до Німеччини з німецькою родиною, яка забрала його до себе. Завдяки своєму розуму, харизмі та сміливості, він зміг вибороти собі територію та завоювати серце найкрасивішої породистої кішечки на ім’я Кляйст.

      На прикладі життя сільського звичайного кота в книзі показана любов до тварин.


      Вендел Е. ван де. Один мільйон метеликів / Е. ван де Вендел ; іл. К. Кньот. – Київ : Nebo BookLab Publishing, 2017. – [30] c. : іл.

      Одного разу головний герой книжки маленький Стах, якого ілюстратор зобразив слоненям, побачив мільйон метеликів. Та от дивина, він тільки один їх бачив. Його батьки одразу збагнули в чому справа. І відправили вони слоненя у самостійну мандрівку. А чому батьки прийняли таке рішення, та що то були за метелики, ти дізнаєшся поринувши у веселі пригоди разом зі Стахом.      Купцова Л. Майка і Смугастик / Л. Купцова ; намал. Ж. Миронюк. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 95 с. : іл.

      Головний герой казки – домашній кіт Смугастик. Він жив собі звичайним життям домашнього улюбленця. Одного разу він познайомився з дикою рудою білочкою Майкою. Смугастик одразу влаштував гарну вечірку у себе вдома для неї. Однак це не сподобалось господарю, розлютившись на безлад в хаті, він вигнав кота жити на вулицю. Як вижити домашньому улюбленцю на вулиці? Адже життя на вулиці суттєво відрізняється від життя у будинку! Та наш вигнанець не розгубився! Відтепер, він буде захищатиме всіх маленьких і беззахисних! А це означає, що веселі пригоди розпочалися!


      Андрусяк І. Лякація : вірші для дітей / І. Андрусяк ; намал. Л. Курцеба. – Київ : Фонтан казок, 2017. – 56 с. : іл. – (Добрі вірші).

      У цій збірочці ти зустрінешся з чаплями – сірою і білою, які ловлять рибку. Дізнаєшся про перепела, який тікав від баклана. Познайомишся з бегемотом, з яким важко дружити. Поспівчуваєш слону, який злякався лякації. А ще дізнаєшся багато-багато кумедного про інших мешканців землі.      Горобці-молодці / О. Горобець ; намал. С. Сова ; Тиранозавр Оленка / О. Мамчич. – Київ : Фонтан казок, 2017. – 24, 24 с. : іл. – (Добрі вірші). – Кн.-перекрутка.

      Це незвичайна збірочка, а книжка-перекрутка. До неї увійшли кумедні дотепні віршики двох молодих поетес. Ти дізнаєшся, чому Іванка, Варка і Федько шукали молоко. Навчишся помічати різницю між носами дітей та дорослих. Знайдеш роз’яснення що таке – босо-взутий черевик. А ще дізнаєшся, чому лісом шастав лисий лис, хто зробив пляму на килимі, чи смачний борщ на молоці тощо.


Склади пазл "Горобці-молодці"
      Лущевська О. Бігль – старший / О. Лущевська ; худож. Н. Гайда. – Харків : Віват, 2017. – 46 с. : іл.

      Головний герой книжки – звичайний восьмирічний хлопчик – Коля (дядя Рон зве – Кольком Колючкою), він дуже любить собак. Одного дня, йдучи до дому, за ним ув’язався старий пес. Хлопцеві він так сильно припав до душі, що він вирішив знайти йому господаря. А от якого, ти дізнаєшся –коли прочитаєш книжку.      Донев К. Дзявкітливий кожух : повість для дітей дошк. та мол. шк. віку / К. Донев ; пер. з макед. та іл. А. Багряної. – Луцьк : Твердиня, 2016. – 126 с. : іл.

      Хто ж такий «Дзявкітливий кожух»? Чому собака Бубі – «змішаний»? Чому кіт Сармат постійно перебуває під пильним наглядом баби Цени та поліції? Щоб це все розкрити треба разом з головним героєм повісті – п’ятикласником Івком Благоєм провести літні канікули у його діда і баби, або ж прочитати цю кумедну повість!


      Зоопарк! : віммельбух-розмальовка / іл. К. Гьортлер. – Київ : Артбукс, 2016. – 32 с. : іл.

      Це книжка віммельбух, тобто розвивальна книжка-розглядалка для дітей з яскравими, деталізованими, максимально насиченими візуальною інформацією ілюстраціями. Цього разу ласкаво просимо до зоопарку! На сторінках цієї книги слони хлюпаються у воді, стежками гуляють пінгвіни, папуги роблять гімнастику, а снігові барси насолоджуються холодними сніжними днями. А на додачу, ви ще й все це можете розфарбувати.


      Тувім Ю. Слон Трубальський : вірші для дітей / Ю. Тувім ; з пол. пер. М. Кіяновська ; намал. В. Штанко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – [45] с. : іл.

      До збірочки увійшли грайливі і дотепні вірші відомого польського поета. Ви дізнаєтесь про пана Тралялинського і його співочу сімейку, про забудькуватого слона Трубальського та про небезпечну мандрівку пана Малюсевича тощо.
      Оксенов О. Світ тварин шести континентів : іл. енциклопедія / О. Оксенов ; пер. з рос. Жирокіної Ю. ; іл. матеріал та худож. оформ. Турбаніст Д. – Харків : Кристал бук, 2016. – 63 с. : іл. – (Серія « Велика книжка»).

      А чи знаєш ти, що: назва тварини «бегемот» складається з двох грецьких слів «кінь» і «річка», гепарди – єдині великі кішки, нездатні гарчати, горили для ночівлі будують гнізда з трави та гілок, а роги у носорога складаються з креатину – білка що входить у людський волос? Про все це ти зможеш прочитати на сторінках цієї чудової енциклопедії.      Цушко С. Дощик вибіг на перон / С. Цушко ; мал. М. Шишкану. – Харків : Школа, 2016. – 79 с. : іл. – (Серія «Шедеври української дитячої поезії»).

      Чи вважаєш ти себе справжнім мрійником? Якщо так, то ця збірочка веселих жартівливих віршиків саме для тебе. Ти зможеш побувати на хоробрих, хвостатих, бдж-ж-жолинних сторінках, досхочу пореготати на кумедних, пустотливих, невгамовних сторінках, відпочити на сонних, смачних, морських сторінках, щось дізнатись із ввічливих, кмітливих та розумних сторінок. Давай, починай мандрувати!      Сучасна дитяча енциклопедія : факти, відкриття, фантазії : [пер. з італ.] / авт. тексту М. Л. Боцці, В. Палаццоло, Р. Палаццескі, Е. Праті ; худож. Р. Анелло [та ін.]. – Київ : Махаон-Україна, 2016. – 251 с. : іл.

      Цікава яскрава енциклопедія познайомить тебе з навколишнім середовищем. З її сторінок ти дізнаєшся про те, хто такі динозаври, як утворюються заскам’янілості, які види ссавців полюють поряд, які тварини живуть під землею, чому сонце влітку світить яскравіше. А ще ти прочитаєш про будову тіла людини, та про те, як вирости сильним і здоровим.

     Енциклопедія яскраво проілюстрована.      Чапек Й. Оповідання про песика й кицю. Як вони разом господарювали та ще багато про що / Й. Чапек ; худож. О. Курдюмова. – Харків : Віват, 2016. – 79 с. : іл. – (Серія «Мрійники»).

      Головними героями збірочки є невгамовні звірятка, найкращі друзі – песик та киця. Вони мешкають на узліссі в невеликому будиночку. Щодня з песиком і кицею трапляються кумедні пригоди: то вони разом миють підлогу то котик песиком, то песик котиком, то печуть торт, навіть, грають вистави. А одного дня вони знайшли справжню ляльку та вирішили разом про неї піклуватися. Ну, а що з цього вийшло ти дізнаєшся прочитавши книжку.

      Ця збірочка оповідань написана та проілюстрована відомим чеським письменником-класиком дитячої літератури. Твої батьки в дитинстві також познайомилися з героями його книжки у відомому мультфільмі «Кошеня на ім’я Гав».

      Повх Л. Як цуценя сніжинки ловило : кн. для дівчаток і хлопчиків, їхніх мамусь і татусів, бабусь і дідусів / Л. Повх ; худож. оформ. М. Ходанич. – Ужгород : Карпати, 2015. – 78 с. : іл.

      До цієї збірочки увійшли веселі вірші та серйозні, майже філософські, проте дуже дитячі оповіді про рідний край, життя дітей і світ природи, про різне сприйняття подій людьми.
      У 2015 році ця збірочка визнана кращим виданням для дітей, що вийшло на Закарпатті, а у 2016 її автор стала лауреатом обласної премії імені Ф. Потушняка.      Гуменюк Н. Манюня і Марципан : оповідання для дітей / Н. Гуменюк ; худ. А. Гупало, Т. Кравченко. – Луцьк : Твердиня, 2015. – 106 с. : іл.

      Веселі, сповнені тепла та гумору оповідання, що увійшли до цієї збірочки познайомлять тебе з загадковим, а часом й кумедним світом тварин. Ти дізнаєшся: як потоваришували між собою велика лосиха Манюня та маленький котик Марципан, чому хлопчик на ім’я Святослав став кожного дня годувати білочку, як змогла дівчинка Ліза допомогти воронячій родині тощо.      Костіна Ю. О. Тварини України : дит. кольор. енциклопедія / Ю. О. Костіна ; худож. Перепелиця О. К. – Київ : Кристал Бук, 2015. – 79 с. : іл.

      У цій енциклопедії ти знайдеш все про чудовий тваринний світ нашої України. Ти дізнаєшся: чому комарі кусаються, чи співають комахи, чи є в Україні отруйні риби, чим можуть здивувати бджоли, чи можна витягти черепаху з панцира, як риби піклуються про потомство, та яких звірів називають напівводяними тощо. А щоб тобі було зрозуміліше, кожна розповідь про тваринку прикрашена чудовими ілюстраціями відомої художниці Олени Перепелиці.      Оповідання про тварин : зб. оповідань / [авт.]: К. Д. Ушинський, І. С. Тургенєв, Д. Н. Мамін-Сибіряк, Л. М. Толстой, К. О. Коровін : пер. з рос. Н. В. Томашевської ; худож. В. А. Овчінніков. – Харків : Пегас, 2014. – 63 с. : іл. – (Веселка) (Виховуємо особистість) (Шкільна бібліотека).

      До збірочки увійшли кумедні та часом сумні оповідання про життя тварин. Ти дізнаєшся про незвичайні вияви сміливості, прихильності й любові братів наших менших. А саме: яка користь від задиркуватої корови, на що здатна кішка заради кошенят, чи зможе білка потоваришувати з людиною тощо.      Кваша О. Прекрасні тварини нашої країни : поет. зб. для дітей дошк. та мол. шк. віку / О. Кваша ; іл. авт. – Миколаїв : Видавець Шамрай В. П., 2014. – 59 с. : іл.

      До цієї збірки увійшли вірші автора про чарівний світ природи, особливості і повадки диких і свійських тварин, та їх користь. Нажаль 7 липня 2015 року, захищаючи Батьківщину, Олексій Дмитрович Кваша загинув, залишивши лише одну збірку віршів, а другу так і не встиг надрукувати.
      Прохасько М. Куди зникло море / М. Прохасько, Т. Прохасько; худож. М. Прохасько. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2014. – 87 с. : іл.

      У Буковому лісі живе велика кротяча родина. Одного разу дорослі кроти зі старшими дітьми поїхали у далекі краї, де росте виноград, з якого можна заготувати родзинки, залишивши малечу вдома. Залишені самі на себе Муркавка, Повз і Мартіна «відриваються» на концерті Соні Садової; переживають страх, що Горностай може захопити їхній дім; у Грабовому лісі за рікою шукають пригод, у результаті яких потрапляють у недобре товариство трьох «крутих» кабанчиків Ніф-Ніфа, Нуф-Нуфа і Наф-Нафа. Словом справжній детектив. А у кінці книжки на тебе чекає сюрприз.

      Як ти вважаєш, чи можна дружити з такими «крутими» кабанчиками?


       Тумко І. Атлас тварин / І. Тумко ; іл. І. Зарубіної. – Харків : Віват, 2015. – 143 с. : іл. – (Серія «Великий ілюстрований атлас»).

      В атласі представлені 250 різноманітних видів фауни. Вони розділені по ареалах розповсюдження, й класифіковані на наземних, летючих і водяних. Наприкінці книжки подано зручний алфавітний покажчик. Цікаві факти, натуралістичні акварельні малюнки, зручний формат. У цій книжці є все для того, щоб вона стала улюбленою для всієї родини.


       Екгольм Я. Людвіґу Прехитрому – ура-ура-ура! / Я. Екгольм ; пер. Т. Вакуленко ; іл. В. Харченка. – Харків : Школа, 2015. – 142 с. : іл. – (Дитячий бестселер).

      Ларсони – це найбільша, найхитріша лисяча родина в цілому лісі, що складається з тата, мами та чотирнадцяти лисенят. Наймолодший з них – Людвіг Чотирнадцятий. Саме про нього та його благородні вчинки ця історія... Видання чудово ілюстроване.


Розв'яжи ребус

(Натисни на картинку - отримай правильну відповідь
       Яковенко К. Чарівна бабусина скринька / К. Яковенко ; вступ. ст. М. Єременко ; худож. оформ.: Горобей В. Р., Шаповал А. Д. – Вид. 2-ге, допов. – Запоріжжя : [б. в.], 2014. – 185 с. : іл.

      Збірка оповідань, віршів та казок запорізької письменниці. З її сторінок ти дізнаєшся, як допоміг дід Улас журавликам, як Катруся врятувала синичку, тощо. Також прочитаєш цікаві віршики та казочки, героями яких є – лисичка, песик Пірат, котик Василько, жабка, їжачок, зайчик.


 

Звернутися для редагування, видалення інформації про дитину з сайту або повідомити про нелегальний контент Ви можете на адресу library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 7/8/2020
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей