Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані Інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Інтерв’ю з ліквідаторами чорнобильської катастрофи

           26 квітня 1986 року назавжди залишиться в пам’яті України та світу як день нечуваної раніше трагедії, коли мирний атом вийшов з-під контролю та показав нещадність та безкомпромісність радіації. Це день, коли сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Наймасштабніша техногенна катастрофа людства, яка забрала життя сотень тисяч людей, перетворила місто Прип’ять на привид та завдала страшенний збиток природі України.

           Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу вирвалася хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна посідає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. Потужниий циклон також проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

           Національна бібліотека України для дітей підібрала для вас розповіді воїнів-ліквідаторів, які з перших днів працювали у самому серці чорнобильского пекла, борючись з невидимим ворогом. Ціною власного здоров'я, а нерідко і життя, вони захистили майбутнє України та світу від радіації.

           Відеоінтерв'ю з бійцями 731 спецбатальйону вже на нашому ютубканалі.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 10/5/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей