Тканий бренд Полісся: кролевецький рушник
Кролевецькі рушники –
Символ щастя і любові.
Кролевецькі рушники –
Оберіг моєї долі.
Віктор Дзюба
У рушнику, як і в мові, відбилася індивідуальна та колективна творчість нашого народу. Історія українського рушника пройшла шлях від простого відрізу полотна до справжніх витворів мистецтва. Дослідники вважають, що тканий рушник давніший від вишиваного. В Україні відомо понад 150 технік вишивки та більше 20 технік ткацтва. І ткані, і вишиті рушники стали символами України.
Сьогодні, у Всесвітній день вишиванки відділ мистецтв познайомив читачів бібліотеки з тканим брендом Полісся – кролевецьким рушником, що є візитівкою північно-східного Полісся (Кролевець, Сумська область) і внесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Читачі познайомилися з історією та секретами виготовлення рушників, подивилися фрагменти документального фільму про найвідоміших майстрів кролевецького переборного ткацтва, дізналися про проведення Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники», ярмарок ремесел, про мистецькі форуми ткачів, виставки старовинних і сучасних рушників.
А на завершення, перейнявшись духом заходу, хором заспівали «Пісню про рушник» (сл. А. Малишка, муз. П. Майбороди).