Крим: історія незламності
Чимало доріг Криму ведуть із тисячоліття до тисячоліття. Багато містечок та сіл немовби пронизують час своїм існуванням. Тут промовляють камінь і вода, тут можна просто на березі моря знайти кам’яне рубило прадавньої людини. А скільки легенд та переказів плинуть над цією землею, скільки видатних осіб світової та української культури були пов’язані своїми долями із Кримом!
Та нелегка доля випала цій багатостраждальній землі та кримськотатарському народу, який упродовж останнього століття двічі був змушений залишити свої домівки, свою Батьківщину.
18 травня 1944 року російська влада вирішила примусово депортувати кримських татар до Узбекистану, Казахстану та інших східних країн, повністю порушивши їхні права та свободи. З того часу минуло вже 80 років. А в 2014 році росія окупувала весь кримський півострів, ввела свої війська, і знову багатьом людям, які не хочуть жити під триколором, довелося залишити свої домівки. Про ці сумні події розповідала бібліотекар у читальному залі відділу обслуговування дошкільників та дітей молодшого віку четвертокласникам однієї із київських шкіл. Вона ознайомила їх із видатними особистостями кримськотатарського народу, із багатовіковою культурою, презентувавши книжкову виставку, на якій представлені книги, що допоможуть глибше пізнати історію Криму.
Насамкінець під народну музику дівчатка разом із бібліотекарем станцювали жіночий танець кримських татар.
Ми щиро віримо, що зовсім скоро наші захисники, серед яких є багато представників цього народу, звільнять наш півострів, загарбані землі нашої України, і кожен зможе повернутися до свого рідного дому!