Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Сила спадщини: терапія вишивкою

        З покоління в покоління українці передавали традицію вишивання. Вишивали сорочки, подушки, скатертини, картини, килими, верхній одяг, сумки…

        Вишивання – не тільки різновид мистецтва чи рукоділля, а й один із ефективних напрямів арттерапії, який допомагає поліпшити психологічний стан, заспокоює, лікує, надихає, розвиває морально і фізично.

        Історія української вишивки налічує століття, сягаючи своїм корінням глибини століть. За старих часів вважалося, що ручна вишивка оберігає від лихого ока, злих духів, недуг, негоди, служить амулетом та говорить про приналежність до певного роду. В українському орнаменті потрібно «читати» кожен стіжок, щоб зрозуміти історію роду або навіть всього народу. Кожен орнамент на вишиванці має своє символічне значення. У кожному символі ховається частина тебе, твоєї проблеми. Малюючи, створюючи якийсь символ, відкриваєш для себе шлях до її розв'язання. У такий спосіб відбувається робота над собою, своїми емоціями.

        Давня українська традиція протидіяти злу красою є помічною і нині, під час війни, коли потрібно шукати розраду, душевний затишок, позитивні емоції. Цей метод психотерапії дає можливість з допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти, тривогу, страхи, що турбують людину.

        В арттерапії вишивкою дитина сама обирає тканину, колір ниток, орнамент, сюжет і через них виражає свої думки, настрій – все те, що турбує її і чим вона живе.

        Психолог допомагає створити комфортну атмосферу, щоб нічого не відволікало від процесу творчості. Фокусуємося на процесі. Зцілює процес, а не результат. Вже після кількох занять батьки помітять, що діти стануть спокійнішими, більш розслабленими, менш тривожними, будуть краще спати.

        Вишивати може кожен. Свій внутрішній стан людина, яка займається вишивкою, переносить у свою творчість. Будь-яке заняття, що вимагає зосередженості, сприяє зняттю стресу і позбавленню від негативних емоцій. Вишивка – спілкування між своїм внутрішнім і зовнішнім світом. Свій внутрішній стан людина проєктує в простір і взаємодіє з ним.

        Вишивка унікальна тим, що її можна поєднувати з іншими видами діяльності (творчості) – співом, прослуховуванням аудіокниги, вивченням іноземної мови. А можна вишивати і спілкуватися, ділитися спогадами чи мріями.

        Якщо хочете якісь свої емоції пережити, осмислити і перетворити на щось позитивне, то вишивання буде допоміжним ресурсом підтримки свого внутрішнього стану. Навіть вибір кольорів може багато розповісти про стан людини. Але кольорами можна й зцілюватися, піднімати настрій, поліпшувати самопочуття.

        Арттерапія – це надзвичайно ефективний інструмент психотерапії для подолання внутрішніх конфліктів, тривожності, агресії, страху у дітей під час війни. Терапія мистецтвом допомагає дитині зцілитися, адже вона створює ту історію, яку їй потрібно прожити. Підтримка психолога допомагає дитині прожити якусь конфліктну внутрішню ситуацію.

        Вишивка - засіб терапії для нашого розуму та душі. Вона допомагає заспокоїтися, творчо реалізуватися, має безліч корисних ефектів на наше емоційне та психічне благополуччя. Вишивка як терапія сприяє зниженню стресу та тривоги, поліпшенню концентрації уваги; підвищенню самооцінки та самоповаги, а також – збереженню пам'яті та історії.

        Вишивка - це не лише розважальна діяльність, вона також може бути потужним інструментом для зміцнення нашого психічного та емоційного здоров'я.

        Запрошуємо на арттерапевтичні заняття з вишивання, які відбуватимуться у психологічному просторі «Затишний світ дитинства» Національної бібліотеки України для дітей, щоп`ятниці з 11.00 до 12.00.

        Опанувавши техніку вишивки, діти зможуть згодом долучитися до спільновишивання Скатертини Перемоги, яке відбувається у Національній бібліотеці України для дітей.

        Хай вишивка додає сили та впевненості!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 07.11.2025
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей