Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Масові заходи
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Освітні заклади Києва
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проект "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

       Михайло Чабанівський належав до найкращих українських літераторів, що виступають на захист природи своєю творчістю і діяльністю.
       Влітку з вудкою, узимку з рушницею за плечима Михайло Іванович проводив довгі дні серед тихих річок, спокійних озер, замріяних лісів. До всього придивлявся, за всім турботливо стежив: де пересохло джерельце, де обміліла річка, де посадити дерево, щоб буяла природа на радість людям. Так народжувались його книги - правдиві, сповнені теплої любові до рідної землі.
       Михайло Чабанівський прожив нелегке, наповнене високим і прекрасним змістом життя. Дитинство було неласкаве й голодне. Жив Михайлик у нестатках і злиднях без матері, в сім'ї селянина-бідняка. За роки Радянської влади хлопець закінчив школу, педагогічний технікум, вчився заочно в Ленінградському університеті.
       З 1931 року працював у пресі, тоді ж почалась літературна творчість. Перший вірш "Слово піаністові" Чабанівський надрукував у журналі "Робселькор". Через три роки опублікував у журналі "Червоний боєць" поему "Азовсталь". Писати прозу молодий поет почав у роки Великої Вітчизняної війни.
       З перших днів боротьби проти гітлерівських загарбників Михайло Іванович пребував на фронті. Починав війну рядовим бійцем, закінчив майором. Спершу був солдатом, потім фронтовим кореспондентом.
       Перші книги письменника, які побачили світ одразу ж по війні, розповідали про безсмертний подвиг радянського солдата. Згодом Чабанівський охоплює своїм письменницьким зором все багатогранне життя народу як у часи війни, так і в мирні дні. Улюбленими темами стали: праця колгоспників і шахтарів, захист природи, людська доброта і краса.
       Перша книжка Михайла Чабанівського - збірка оповідань "Свіжа скиба" - побачила світ 1949 року. Після того вийшли збірки оповідань, нарисів, повістей "Казковий край", "Срібні ключі", "Кам'яне небо", "Стоїть явір над водою", романи "Біля Дунаю", "Тече вода в синє море".
       Для юних читачів Чабанівський видав книги оповідань "Під зорями Балканськими" (1951), "Зелена чаша" (1960), "Степовий цвіт" (1956).
       Оповідання для дітей та юнацтва часто друкувались у журналах "Барвінок", "Піонерія", "Зміна".
       Тематика дитячих творів різноманітна. Письменник переносить читачів в пореволюційні роки, розповідає про життя сільської дітвори після війни. Інші оповідання присвячені шкільному навчанню, праці, дозвіллю дітей.
       Чимало сторінок творів Михайла Чабанівського пройняті любов'ю до рідної землі, до її богатств і краси. Ряд своїх книжок (роман "Тече вода в синє море", повісті "Стоїть явір над водою", "Лебедина сага", збірки оповідань) письменник цілком присвятив змалюванню образів людей, які віддають своє життя високому служінню рідній землі, збереженню її лісів, річок, птаства, звірини, рішуче борються проти браконьєрів, обивателів, бездушних нищителів природи.
       Берегти, плекати, примножувати... Це заповіт для кожного із нас і для наступних поколінь.


 
Останнє оновлення: 12/5/2020
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей