Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Масові заходи
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Освітні заклади Києва
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проект "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Кращі з кращих

 


Марина Дем’янова

зав. бiблiотекою-фiлiєю № 11 ЦБС для дітей м. Сімферополя

 

Краєзнавство — це цікаво

 Дієва форма залучення читачів до скарбів духовної культури — організація клубів за інтересами. У філії № 11 ЦБС для дітей м. Сімферополя вже багато років працює краєзнавчий клуб «Тавріка», який допомагає читачам не тільки урізноманітнювати своє дозвілля, але й сприяє розвитку їхніх інтелектуальних, естетичних, творчих здібностей і, головне, дає можливість цікавого спілкування. Розпочинала цю роботу Свiтлана Харченко, яка змогла зацікавити дітей, залучити їх до краєзнавчої роботи, підтримувала і розвивала бажання якомога більше дізнатися про свій рідний край — наш чарівний Крим. Її гідною послідовницею сьогодні є бібліотекар читальної зали Анжела Бiлоножко, яка активно веде краєзнавчу роботу з дітьми у таких різних напрямах, як: література, географія, історія та етнографія. Краєзнавство тим і цікаве, що має необмежені можливості для творчого пошуку, що і підтверджує діяльність нашого клубу. У планах його роботи знаходять своє віддзеркалення історичні календарні дати, до яких проводиться багато різноманітних заходів, а саме: пізнавальна го­дина до Дня Автономної Республiки Крим «Нашої історії рядки»; урок пам'яті до Дня визволення Сімферополя від німецько-фашистських окупантів«І вистояли, і перемогли»; блiц-турнір «Тавріка, Тавріда, Таврія» та літературно-музична композиція «Я люблю це місто» до Дня міста; екскурс в історію «Слідами народного подвигу» до Дня партизанської слави. Готуються також і цікаві тематичні матеріали: літературний календар, літературний портрет «Лики Тавриды», літературний альманах «Розповіли легенди й міфи» тощо.
Доброю традицією вже стали зустрічі читачів-дітей з кримськими авторами. Якось на одній з таких свої вірші читали члени нашого клубу, що дуже зацікавило присутню на зустрічі Лідію Огурцову — редактора кримського журналу «Літературний дитячий світ». Згодом, за її ініціативи, вірші Катi Синельникової, Жанни Чернецької, Наджіє Куку і Катi Ярошенко було надруковано на його сторінках.
Не залишаються поза нашою увагою природознавчі і природоохоронні проблеми півострова. Розгляд на засіданнях клубу питань за цією тематикою певною мірою допомагає хлоп'ятам та дівчатам краще вивчати історію, природу, ресурси рідного краю. І сприяють цьому такі цікаві заходи, як: краєзнавча гра «Півострів скарбів», екологічна гра «Природа шукає друга», краєзнавче лото «Кримські дива і таємниці», вікторина «Мій сонячний край». На одне із засідань клубу діти принесли камінчик i запитали керівника: «Що це за камінчик?». Та чесно вiдповiла, що не знає, і одразу запропонувала дітям: «Якщо вам цікаво, давайте дізнаємося разом». Відкрили книгу, прочитали і таки дізналися, що це ні що інше, як кримський мармуровидний вапняк. Після такого маленького відкриття всім стало цікаво: якими скарбами багата наша кримська земля? І закипіла дослідницька робота, результатом якої стала наша колекція мінералів. Хоча вона i невеличка, але скільки праці діти вклали в її створення! В продовження цієї тематики провели для дітей екскурсію до місцевої каменеобробної майстерні, яка справила на них велике враження, і під час якої вони дізналися для себе багато нового і цікавого про видобуток, обробку і застосування каменю. Нашу колекцію кожен з гуртківців не тільки показував у своїх класах на уроках географії, а ще й ділився з однокласниками своїми знаннями в цій галузі. І як приємно було чути слова подяки на адресу керівника клубу від шкільного учителя географії! Ось це, мабуть, і є вища оцінка нашої праці.
Для того, щоб краєзнавча робота викликала ще більший інтерес у читачів, працівниками нашої філії розроблено сценарії літературних і краєзнавчих лото, ігор, вікторин, виготовляється наочне приладдя до їх проведення. І ми бачимо результати такої праці — діти завжди із задоволенням приходять до нас і беруть активну участь у проведенні масових заходів. Особливо подобаються нашим читачам кросворди, які зазвичай ми складаємо самі. Потім подумали: а чому б не захопити цим і дітей? Вони, в свою чергу, чудово справилися з таким завданням. При складанні кросвордів разом з керівником діти активно використовували ті базові знання, що одержали на заняттях нашого клубу.
Одним з найцікавіших розділів краєзнавчої роботи є етнографія. Робота за цим напрямом проводиться у рамках щорічного фестивалю народів Криму «Кримсь­ка мозаїка». У дні фестивалю діти — члени клубу «Тавріка» знайомлять своїх однолітків з культурою народів, що проживають в Криму. У нашій бібліотеці всі заходи об’єднано у своєрідну програму «В кримському домi». І ось які цікаві теми для розкриття нашого «Кримського дому» ми взяли: національний костюм, усна народна творчість, декоративно-прикладне мистецтво, традиції, звичаї, обряди. I не помилилися, бо фестиваль показав усю красу i розмаїття культур народів Криму.
Таким чином, краєзнавча діяльність клубу «Таврі­ка» значною мірою сприяє патріотичному вихованню кожної дитини, занурює її в історію сім'ї, міста, краю, виховує смак і вчить цінувати прекрасне. А уміле поєднання традиційних і інноваційних форм та методів дозволяє підняти цю роботу ще на вищий рівень.

 

 
Останнє оновлення: 12/12/2019
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей