Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Презентація проекту «Мовчазні книжки» в Національній бібліотеці України для дітей

       Третього червня в читальному залі відділу обслуговування дітей середнього та старшого віку та організаторів дитячого читання, за підтримки Посольства Швейцарії в Україні, відбулася лекція Евелін Арізпе — старшого викладача курсу «Творча культура і віра» в університеті Глазго (Шотландія), експерта IBBY, провідного фахівця з дитячої літератури та читання, яка приїхала в Україну на запрошення Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Пані Евелін Арізпе люб’язно погодилася презентувати унікальний проект «Мовчазні книжки: зі світу до Лампедузи й назад», який стартував у 2012 році в Італії, за сприяння Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY. Основна ідея проекту — дати юному читачеві розуміння історії, культури, незалежно від його походження, мови, викликати бажання читати, навчатися, спілкуватися.

       Пані Евелін представила проект та поділилася з бібліотекарями досвідом та методиками, використання «мовчазних книжок» у роботі з дітьми. Вона презентувала краще з колекції: «Journey», «Flotsam», «Arrival», «Mr. Wuffles!». Їхні докладні ілюстрації з вдалим поєднанням кольору та дизайну забезпечують гру, гумор, розвиток фантазії, можливість розповісти свою особисту історію та ставлять перед маленьким читачем головні запитання «Що ти бачиш?», «Що ти думаєш?», «Що ти уявляєш?».

       В ході екскурсії бібліотекою Евелін Арізпе була вражена її внутрішнім оздобленням, фондами та організацією роботи фахівців бібліотеки.

        З чого почався проект…

       «А почалось все на Лампедузі, острові на півдні Італії, куди прибуло багато біженців з Африки та Близького Сходу. Не знаючи мови, діти погано орієнтувалися в суспільстві, мали проблеми у спілкуванні зі своїми однолітками. Ця ситуація спонукала до пошуку нових рішень. IBBY в 2012 році започаткував проект «Silent Books: від світу до Лампедузи і назад». Він передбачав створення бібліотеки для місцевих та іммігрантських дітей, зібрання колекції «мовчазних книг» із малюнками, без тексту, які можна було б зрозуміти навіть не знаючи мови і насолоджуватись ними. Ці книги були зібрані з національних розділів IBBY, з понад двадцяти країн світу. На сьогоднішній день є декілька колекцій «Мовчазних книжок», які включають у себе 110 книг і ще 51 книгу, та гастролюють як пересувні виставки. Вони були представлені в Італії, Мексиці, Канаді, Австрії, Німеччині у Новій Зеландії, незабаром будуть у Франції, Бельгії. Презентація кращих книг із цієї колекції була представлена на «Книжковому Арсеналі – 2018» у Києві».

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/4/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей