Андрій Бачинський. "Неймовірні пригоди Остапа і Даринки"
29 червня 2011, 16:31   Автор: Наталя Марченко

Бачинський А. Неймовірні пригоди Остапа і Даринки : повість / А. Бачинський ; худож. Д. Бачинська. – Київ : Грані-Т, 2010. – 150 с. : іл.Для дітей середнього шкільного віку

 

"Неймовірні пригоди Остапа і Даринки". ОбкладинкаЧого тільки не трапляється влітку з допитливими та непосидючими дітлахами! Особливо, коли їх у родині аж трійко, а батьки люблять подорожувати та знають силу-силенну цікавущих історій про все довкола.
Хоча, можливо, то письменники страшенно люблять відправляти своїх героїв на канікули не в село до бабусі, а в Чарівний світ (пам’ятаєш, як у Тетяни Капустіної в «Епосі чародіїв»?), чи в сповнені романтики та бандитських засідок Кримські гори (як от у «Доброму трилері» Сергія Сулименка), чи хоча б на пошуки гетьманської булави до найближчого райцентру (як у «Таємниці козацького скарбу» Андрія Кокотюхи)? Хто знає…
Достеменно можу стверджувати лише, що близнюки Остап і Даринка та їхня молодша сестричка Оленка не стали винятком. Швидше, навпаки, — стали своєрідними рекордсменами: вони на канікулах і скарб знайшли, і Карпатами поблукати встигли, і в минулому поряд із Чорним монахом і королевою-відьмою побували!
Так що нудьгувати над історією про їхні неймовірні пригоди тобі точно не доведеться.
Разом із невгамовною двійнею маєш шанс віч-на-віч зіткнутися з невідомим, небезпечним і неймовірно захопливим світом Карпатського краю: поблукати стежками опришків, заночувати в хащах, торкнутися легендарних скель і зазирнути до таємничих печер. А ще пройтися вуличками Золочіва, Кременця чи Львова, опинитися в старих замкових підземеллях і стрітися зі справжнім мольфаром чи купою напрочуд люб’язних привидів, непередбачуваних мавок і звичайнісіньких, але від того не менш лютих вовків, кровавою королевою Боною та давніми циркачами, таємничими книжниками-тамплієрами та загадковими масонами з Кременецького ліцею...
Важко сказати — страшна ця історія чи смішна… Як на мене, то вона просто цікава. Адже не завжди випадає нагода стати не слухачем, а учасником справжньої легенди. І не кожному вдається помітити за облупленими, порослими мохом стінами напівзруйнованих веж трепетне живе дихання рідної історії…

Наталя МАРЧЕНКО

Дорослому читачеві

Коментарі до статті

Марічка


Симпатична книга. Читається легко, хоча особливого сліду не залишила. Але школярам молодшого і середнього шкільного віку буде цікаво.
Мені сподобалась легкість подачі історичного матеріалу.
Наталя Марченко


Це ж там головне - легкість і природність подачі історичного матеріалу! А ще там усе сьогоденне - герої, мова, оточення. Немає відчуття несправжньості, надуманості, якоїсь тотальної запозиченості, що останнім часом просто зашкалює в книжках для дітей.
olenka


Ох ці "дітлахи"...
В одному з відомих київських вузів студентів-філологів за вживання цього слова (як і геніального слова "поробка", до речі), не допускали до сесії. І правильно робили!
http://blog.i.ua/community/662/451373/
Igor


Слово "дітлахи" зафіксовано у словнику: http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
Олександра


Обкладинка чомусь не вразила моїх дівчаток. А от прочитали вони книжку із задоволенням. Щоправда, за перчитуванням не застала.
Наталія


Обкладинка і справді дивна. Вона не відповідає тій віковій категорії, на яку розрахована книга.
Наталя Марченко


Читайте рецензію Ж. Капшук "Зануритися в легенду" в "Другові чиача" : http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/review/16989/
Марія


Підкажіть а, де її можна прочитати?