Е. Заржицька. Пригоди Рожевого Динозаврика та його друзів
24 листопада 2015, 18:10   Автор: Наталя Марченко, Олена Швець-Васіна

Заржицька, Е. Пригоди Рожевого Динозаврика та його друзів : повість-казка / Еліна Заржицька, ілюстр. Ірина Жигілій. – Харків : ФОП Озеров Г. В., 2015. – 80 с. : іл.

 

Про динозаврів знають усі. А от чи знаєш ти, чим, скажімо, відрізняються птерозаври від птеродактилів, або скільки зубів у зауролофа?! Ні?

А казки любиш?

Тоді історія дивовижних пригод Динозаврика Досвіта, Птеродактиля Ладочки та і Бронтозавра Добреги стовідсотково припаде тобі до смаку!

Адже це добра та весела оповідь про почуття й вчинки, які завжди «на часі» та високо цінуються — що в юрському періоді, що в наші дні.

Сподіваюся, прочитавши цю книжечку, ти не лише чудово проведеш час, дізнаєшся купу цікавого про динозаврів і їхній неймовірний світ, а й навчишся бути «справжнім» — у вчинках, словах і навіть мріях!

Наталя Марченко.

 

Дорослому читачеві

СУЧАСНІ ГЕРОЇ ЮРСЬКОГО ПЕРІОДУ

Харківське видавництво «ФОП Озеров Г. В.» порадувало дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та їх батьків, на високому поліграфічному рівні видавши дитячу книгу Еліни Заржицької «Пригоди рожевого динозаврика та його друзів», що дало змогу виявитися живим, барвистим і чорно-білим малюнкам художниці Ірини Жигілій.

Еліна Заржицька — знана дитяча письменниця, одна з молодих членів Національної спілки письменників України, Голова секції дитячої та юнацької літератури «Джерело» при Дніпропетровській обласній організації НСПУ, казки та легенди якої видають і читають як в нашій країні, так і в зарубіжжі.

Книжечка «Пригоди рожевого динозаврика та його друзів» подарувала стільки мудрих, добрих, кумедних і відважних героїв маленьким і дорослим читачам!

Е. Заржицькій притаманні тяжіння до самобутності, свого почерку, пошуку свіжих творчих засобів — вона любить, коли її слово співає, мандрує, дзвенить, сміється як весняне сонечко, коли у ньому чується і шепіт трави, і гомін папороті, і подих історії, бо герої її казки — Динозаври, Птерозаври (літаючі ящери), Птеродактилі (безхвості птерозаври), Тарбозаври (дракони з маленькими руками), Зауролофи (ящери-водолази, у яких понад 1000 зубів), Птеранодони (беззубий літун) та ін. — тварини юрського періоду. Але починаєте читати — і ось вони поруч! Дивіться — відчиняються крихітні дверцята і на зелен-травичку вибігають головні герої — Динозаврик Досвіт, Птеродактиль Ладочка і Бронтозавр Добрега. Вони цілий ліс обернуть на Казку із захоплюючими пригодами, цікавими мандрами. А Казка — то така країна, із якої ніколи нікому не хочеться виходити. Країна, де «Гостинність черепах Архелонів не має меж», де улюблена газета — «Вечірній Динозавр», де пікніки без дорослих, де свято «Великого вилуплення», де дружба починається з урятування нового друга Добреги із печери, де звичайні події несуть надзвичайні почуття поваги за гостинні та шанобливі стосунки між несумісними істотами — Черепахами, Археоптериксами, Динозаврами, стародавніми птахами на казковому острові, який «...виростав із води як величезна корзина, наповнена яскравими квітами», де перемагає дружба над злом і страхом (Ладочка і Добрега врятували Досвіта від хижого Аллозавра) тощо.

Це ніби втілення ідеальних і прекрасних стосунків між людьми та між людьми й природою й водночас — захоплююче пізнання біології, фізики, історії. Здається, що з дитячих років сама авторка мріяла про пригоди та мандри і доля зрештою подарувала їй вірних друзів — героїв її казок, друзів по перу, завдяки яким допитливі, відважні казкові малюки мандрують у Книжковому Світі наших читачів. А той, хто ще не знайомий з героями чарівного світу динозавриків, сподіваємося, захоче прочитати цю книжку.

Побажаймо ж Еліні Заржицькій очікування своїх нових героїв, щоб продовжити мандрівку у велику країну маленьких Казок для дорослих і дітей!

 

                                                                           Олена Швець-Васіна,

член Конгресу літераторів України.

 


Коментарі до статті

Nata1


Читай також розмову з Е. Заржицькою :
Бачинська Катерина. За словом — не в кишеню, а в книжку (розмова з Е. Заржицькою) // Україна Молода - 2015. - № 150, 24. лист. - Режим доступу : http://www.umoloda.kiev.ua/number/2737/164/95718/