Найкраща книга малюка
3 червня 2016, 10:07   Автор: Наталя Марченко

Найкраща книга малюка / авт.-уклад. І. Тумко. – Харків : Віват, 2014. – 72 с. – (Школа раннього розвитку). 

 

Це яскраве видання створене для тих, хто щиро хоче зацікавити малюка книжкою.

І це зовсім не обов‘язково тато, мама чи дідусь із бабусею. Ти також можеш стати справжнім старшим наставником для свого братика чи сестрички!

Із «Найкращою книгою малюка» це зробити легко та цікаво.

Адже на її сторінках помістилася колекція машинок, правила вуличного руху, українська та англійська абетки та ще купа всіляких інших речей, про які поважний старший брат чи сестричка можуть розповісти малечі. І головне, — усе те представлене в чудових малюнках і легких дотепних віршиках.

Так що не барися — спробуй себе у ролі Навчителя для майбутніх читайликів! smiley

Наталя Марченко

Дорослому читачеві

Читання — безцінний перший досвід для дітей, бо книжки як ніяка інша розвага розвивають мислення, формують цінності та чесноти людини, сприяють формуванню навиків до спілкування та самопрезентації особистості. Ось чому так важливо для батьків з перших років життя дитини знаходити час і відповідні видання!, аби саме книжка стала однією з найцікавіших дитячих забавок, річчю обов‘язковою та незамінною.

Тому й книжки для найменших важливі чи не більше, ніж бідь-який інший різновид видань для дітей. Книжки-пазли, книжки-іграшки, книжки для купання, книжки-розмальовки та багато-багато іншого, безперечно, здатні привернути увагу дитини. Але тільки розвиваючі видання покликані не розважати, а вчити малюка, викликати в нього інтерес як до задоволення від спілкування з книжкою, так і від процесу пізнання, самовдосконалення, який та книжка забезпечує.

До таких перших книжечок, покликаних навчати дитину «працювати головою» належить і «Найкраща книга малюка» із серії «Школа раннього розвитку» видавництва «Віват». Хоча автори позиціонують її як «перший підручник», видання — не навчальний посібник, а міні-енциклопедія для малечі у формі розвивальної книжки-забавлянки, що містить відомості про найпопулярніші різновиди автівок, правила дорожнього руху, літери української та англійської абетки, загадки, а також дає змогу знайомити малюка з формами, розміром, кольорами та цифрами.

Такий дещо хаотичний добір інформації ціком виправданий, бо видання розраховане на дітей того віку, коли увага ще нестійка, а коло зацікавлень невизначене. Відтак дорослий матиме достатньо різноманітний матеріал, аби в кожному разі знайомство дитини з книжкою виявилося цікавим і плідним. Також тематичне розмаїття дає змогу використовувати книжку для прищеплення дитині звички до щоденного читання: щоразу можна працювати з різним матеріалом, повертатися до вже прочитаного, аби завчити на пам‘ять віршики чи спробувати себе у виконанні завдань, розгадуванні загадок тощо.

Вміщені в книжці віршовані тексти, звичайно, не є зразками дитячої літератури. Це обумовлені дидактично-розвивальною настановою видання римовані оповіді довідкового характеру. Вірш в даному разі є лише найприйнятнішою для малюка формою подачі матеріалу, а не художнім явищем. Водночас, мова цих римованих довідочок проста й грамотна. Вони легко запам‘ятовуються та повністю розкривають зміст поняття, котре описують. Досить цікаво, як на мене, виглядає спроба ввести до україномовного віршика англомовні слова, покликані сприяти запам‘ятовуванню англійської абетки, скажімо:

House — це наш рідний дім.

Нам тут затишно усім.

Слід відзначити легкопрочитуваний шрифт та яскраве й водночас доволі м‘яке тонально оформлення кижечки, де всі предмети й звірята зображені як іграшки, здебільшого добре знані малюкам.

Має книжка й низку недоліків. Скажімо, щодо різних автівок кількаразово повторюється фраза «От би на ній покататися!». Інколи згадувані у вірші об‘єкти відсутні на малюнку (як от, у тексті до поняття «фіолетовий колір» ідеться про квітку «дзвіночок», а поряд зображені баклажан, виноград і слива), або є неймовірною рідкістю (скажімо, «блакитні» тюльпани) та ін.

Та загалом книжка справляє добре враження й може бути корисною як для домашнього читання, так і в бібліотечці дитсадка.

Наталя Марченко.

 


Коментарі до статті