Процюк Степан. Варвари: психологічна повість
19 жовтня 2016, 2:36   Автор: Наталя Марченко, Тетяна Качак

Процюк С. Варвари : психолог. повість / С. Процюк. – Вінниця : Теза, 2016. – 158 с.  

Інколи здається, що час, коли твої тато і мама були підлітками, так само далекий і незнаний, як епоха козацтва. Натомість «совєцькі» роки, що про них час-по-час чуєш зі медіа чи під час дружніх посиденьок старших родичів, закінчилися зовсім нещодавно — лишень чверть століття тому. Але впевнена, ти навряд чи уявляєш, як саме жилося твоїм рідним у велетенській імперії Радянського Союзу! Та саме про буденне життя звичайних українців за тих драматичних часів і розповідає ця повість.

Її герої — двійко закоханих підлітків Іван та Марта, котрим доводиться самостійно робити складні (іноли смертельно небезпечні!) вибори на користь добра та любові. Довколишнє сповнене брехні та облуд, дрібноти і марудності. Але внутрішній світ юних, навпаки, романтично піднесений, чистий і відкритий до краси і світла. Так само контрасно розподілені в творі дорослі: одні з них — щирі служителі темної тоталітарної влади, інші — самовіддані лицарі національного поступу та людяності. У внутрішній борні та щоденному протистоянні «системі», між зрадами і сердечністю, підступами та відвертістю розвивається ця щемка історія перших почуттів.

Сподіваюся, що ця непроста книжка допоможе тобі краще зрозуміти своїх рідних і країну, в якій тобі випало народитися. А ще, можливо, хоч трішечки розібратися у власних – таких дратівливих і прекрасних — перших почуттях.

Наталя Марченко.

Дорослому читачеві

Коментарі до статті