Шило Тарас. Літак в небі
12 грудня 2016, 16:04   Автор: Наталя Марченко, Наталія Дев'ятко.

Шило Т. Літак в небі. – Київ : Круговерть, 2015. – 343 с. 

«Для мене «Літак» був не тільки дебютом, але й надзвичайно цікавим, навіть захоплюючим досвідом. Я вирішив писати про школу, про підлітків, про їхні будні, про дружбу і перше кохання – мабуть, тому, що підлітковий вік один із найвизначальніших, є в ньому щось дуже особливе, а я був підлітком зовсім недавно, тому добре пам’ятаю, як це було» – ось так просто розкриває задум своєї повісті автор.

Книжка, на правду, вийшла дуже простою, точніше – прозорою. А ще світлою й трішечки сумною. Як от буває, коли згадуєш щось приємне і водночас відчуваєш, що став уже старшим…

Це смішна й водночас серйозна історія про школу, вчителів і ЗНО, про Новий рік, дні народження та походи в гори, а ще більше це оповідь про дружбу й почуття та про думки і переживання, з якими залишаєшся сам-на-сам.

Юлік, Настя з Даною, Сашко з Марком, Софійка – просто хороші звичайні діти, які ось-ось закінчать школу. І що важливо, вони живуть «просто життям» і, виявляється, це круто! smiley.

Думаю, підлітки-книжники впізнають у героях цієї оповіді себе самих – мрійників і видумляк, порядних і трішечки задирикуватих «правильних», але зовсім не безликих добрих дітей.

Наталя Марченко.

Дорослому читачеві

Коментарі до статті