Віртуальна бібліографічна довідка. Об'єднана довідкова служба публічних бібліотек України
     
   
     
Привіт, Гість :: Вхід
українська мова     русский язык

Ліміт запитань на сьогодні: 33 .:. Запитань у базі: 40724
   


Автор запитання: Іра із міста: Київ :: Запитання: 42683  
Іра запитує:
Шепіт на вітрі. Казка Алана Маршалла, де знайти. Чи є у вас в бібліотеці?
Наша відповідь:
Доброго дня, Іро! Дана книжка у бібліотеці є у відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого віку. Крім того, ви можете знайти цю казку за таким посиланням: http://chtyvo.org.ua/authors/Marshall_Alan/Shepit_na_vitri/. Приємного читання

.: Розділ: Література :: 11.12.2018 14.55.22 :.
.: Національна бібліотека України для дітей :.
.: Версія для друку :.
 

Автор запитання: Валерія із міста: Одеса :: Запитання: 42675  
Валерія запитує:
Доброго дня.Підкажіть будь-ласка літературу до таких питань 1.Глібов як основоположник жанру байки 2.Оригінальні твори глібова 60-з рр 19 століття.Сатиричне начало в байках «Лящі»,»Вовк та ягня»,»Вовк на вівчарні» 3.Класифікація байок Глібова на тематичному рівні 4.Драматизм життєвої та літературної долі Руданськоно 5.Співмовки Руданського
Наша відповідь:
Доброго дня Валерія! За умовами нашої довідки Ви маєте право задати лише одне запитання протягом дня. Для відповіді на питання " Глібов як основоположник жанру байки" радимо скористатись наступними матеріалами:
Даниліна О. Байка як ліро-епічний жанр / О. Даниліна // Українська байка. — Харків, 2013. — С. 310-317.
Куріпта В. Леонід Глібов — народний байкар : [конспект уроку, творчі завдання] / В. Куріпта // Розкажіть онуку. — 2013. — № 1-2. — С. 25-27.
Ліснича А. Дідусь Кенир — гість читачів Хмельниччини : життєпис / А. Ліснича // Слово Просвіти. — 2017. — 27 квіт.-3 трав. — С. 11.
Лохвицька В. Чарівник української байки : виховний захід до 190-річчя з дня народження Леоніда Глібова / В. Лохвицька // Журавлик. — 2017. — № 4. — С. 20-21.
Сердюк Г. „Сміючись, говорити правду...“ Езопові байки. 6 клас / Г. Сердюк // Зарубіжна література. — 2003. — № 10. — С. 17-20.
Тарасова Н. „На світі вже давно ведеться...“ Методична розробка з вивчення байок Федра. 6 клас / Н. Тарасова // Зарубіжна література в навчальних закладах. — 1998. — № 11. — С. 42-46.
Тарасова Н. Байка як жанр літератури та її особливості у творчості Езопа. 6 клас / Н. Тарасова // Зарубіжна література в навчальних закладах. — 1998. — № 12. — С. 21-27. Антична література : довідник / О. Буркат, Р. Беляєв, Н. Вишневська та ін. / за ред. С. Семчинського, передмова О. Пономаріва. – Київ : Либідь, 1993. — 320 с.
У кожному його слові велика правда життя // Журавлик. — 2016. — № 3. — С. 19.
Українські байки. Жанр байки в українській літературі [Електронний ресурс] // Sovfarfor : [веб–сайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://ukr.sovfarfor.com/lteratura/bajky/420-ukrainski-bajky.html. — Назва з екрану.
Юдіна О. Викривальна і повчальна спрямованість байок Леоніда Глібова "Муха і бджола" та "Бджола і мухи" / О. Юдіна // Дивослово. — 2018. — № 3. — С. 25-28.

.: Розділ: Література :: 10.12.2018 15.58.40 :.
.: Національна бібліотека України для дітей :.
.: Версія для друку :.
 

Автор запитання: Настецький із міста: Киев :: Запитання: 42671  
Настецький запитує:
Доброго недільного ранку! Допоможіть віднайти, будь ласка: Юрій Смолич. Розповідь про неспокій триває. Статья написана 22 февраля 2015 г. 21:03 Размещена в авторской колонке slovar06 Так я почав писати роман, але я тільки починав. бо роман то мав бути не мій, а колективний. Ми зійшлись групою — романісти-сюжетники — я, Трублаїні, Владко, Шовкопляс, Кальницький, ще хтось, і вирішили протягом двотрьох тижнів написати і видати роман. То мав бути воєнний роман-з сюжетом подій, які от зараз відбувалися на фронті й в тилу. Цей роман, за нашім задумом, мав негайно ж потрапити на позиції, для читання воїнам, що зустрічають ворога зі зброєю в руках. Роман змістом патріотичний, духом-войовничий, фабулою-пригодницький. Ми визначили хід думання для кожного співавтора майбутнього колективного твору, приблизно накреслили сюжет і дали волю фантазії кожного для компонування фабульних перипетій. Мені колектив доручив написати перший, вступний, розділ, з якого б читач дістав загальну уяву про сюжетні перспективи, а головне, в якому був би виписаний-«закладений», так би мовити, для всіх-образ головного героя: його характер, попередні біографічні моменти, світогляд і сітуація, в якій він починав свою участь у війні. Здається, ми дали йому прізвище Савчук, і роман, либонь, так і мав називатися:«Пригоди капітана Савчука». Була навіть, заготована обкладинка-її, власне, скопійовано з популярних колись, за старих часів, ба й не забутих ще й в ті роки, дешевих видань сищиків-Шерлока Холмса, Ната Пінкертона, Ніка Картера, Боба Рулана, російського сищика Путіліна тощо. Традицію подібних щонедільних видань повторювано і за радянських часів: в Росії- для серії «Месс Менд», на Україні- випуски «доктора Вецеліуса» (Майк Йогансен), от не пригадаю вже назв. В правому кутку обкладинки, в овалі, був портрет капітана Савчука, в центрі сторінки- назва; а чи писали ми прізвища авторів? Цей роман ми почали друкувати: я вичитав навіть верстку мого розділу і, здається, розділів Трублаїні та Владка. На тому, либонь, наш колективний твір і припинився: прийшли надто важливі події, що запанували над нами цілком, та й розпався колектив. Трублаїні пішов до армії; Шовкопляс став начальником штабу дивізії копачів протитанкових споруд; Кальницький заступив на пост консультанта міського штабу протиповітряної оборони; Владко прийняв начальствування над ополченською групою Спілки письменників; мене цілковито поглинули найскладніші організаційні справи. Ю. Смолич. Твори у восьми томах. К. Дніпро. 1986. Том 7. Розповіді про неспокій с.386-387 Те ж саме: «У дорозі молодій і вічній» (спогади про Миколу Трублаїні). уп. В. Борщевського та А. Подолинного. К. Веселка. 1977. с.125-126 Ю. Смолич. Над спільною книгою. *** Чи є у Вас? В. Владко. Настоящие бойцы: Рассказ / Рис. А. Резниченко // Юный ленинец (Киев), 1944, 23 января (№4) – с.4; 3 февраля (№5) – с.4 В. Владко. Начало биографии: Рассказ / Рис. А. Дайца // Юный ленинец, 1944, 25 марта (№12) – с.4; 5 апреля (№13) – с.4 З повагою і надією, Вячеслав
Наша відповідь:
Доброго дня, Вячеславе! Нажаль, у нашій бібліотеці немає запитуваних Вами журналів за даний період. В електронному форматі дані видання також не знайшли у національних бібліотеках України (НБУ імені В.І. Вернадського, НБУ імені Ярослава Мудрого, НБУ для дітей). Крім того, перегляньте наше видання - каталог-путівник "Колекція "Українська дитяча періодика початку ХХ ст." фоду рідкісних та цінних видань Національної бібліотеки України для дітей" за гіперпосиланням: http://www.chl.kiev.ua/mbm/Book/View/423#page/1/mode/2up.

.: Розділ: Література :: 9.12.2018 11.09.45 :.
.: Національна бібліотека України для дітей :.
.: Версія для друку :.
 

Автор запитання: Валерія із міста: Одеса :: Запитання: 42670  
Валерія запитує:
Добрий вечір.Порадьте будь ласка літературу (критику) для практичного заняття по повістям М.Вовчка «Горпина»,»Козачка»,»Три сестри».
Наша відповідь:
Доброго дня, Валеріє!
Для Вас наступний перелік:
https://osvita.ua/doc/files/news/123/12393/Marko_Vovchok.doc
Марко Вовчок - «кроткий пророк»
http://md-eksperiment.org/post/20180904-fenomen-marka-vovchka
Сохацька Є. Феномен Марка Вовчка
http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21DBN=UJRN&P21DBN=UJRN&IMAGE_FILE_DOWNLOAD=1&Image_file_name=PDF/Nzs_2009_85_8.pdf
БОГДАНОВА Л. АРХЕТИП МАТЕРИНСТВА У ТВОРАХ МАРКА ВОВЧКА
http://ukr-referat.at.ua/load/referati/ukrajinnska_literatura/obrazi_nezvichajnikh_zhinok_u_prozi_marka_vovchka/8-1-0-173
Образи незвичайних жінок у прозі Марка Вовчка
http://static.klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/3859/337224/sitepage_37/files/gotuemos_do_zno__ukrlit.pdf
Готуємося до ЗНО. Українська література
http://eprints.zu.edu.ua/7061/1/Ольга Тимошенко.pdf
ТИМОШЕНКО О. Наратологічні засоби вираження фокалізації в оповіданнях Марка Вовчка
На все добре!

.: Розділ: Література :: 8.12.2018 20.58.28 :.
.: Центральна бібліотека ім. М.Л.Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва :.
.: Версія для друку :.
 

Автор запитання: Тетяна із міста: Ірпінь :: Запитання: 42664  
Тетяна запитує:
Доброго дня! Допоможіть,будь ласка, підібрати літературу до теми магістерської роботи: Методика використання інтерактивних технологій у навчанні зарубіжної літератури учнів 5-6 класів
Наша відповідь:
Тетяно, добрий день! Для вас підібрано такі джерела інформації:

Артемова Л.Д. Використання елементів інтерактивних технологій на уроках зарубіжної літератури / Л.Д. Артемова // Зарубіжна література в школі. – 2010. – №4. – С. 27 – 35.

Богосвятська, А. І. Інтерактивний підхід до вивчення літератури як пробудження пізнавальної діяльності учнів : [методи і форми інтерактивного навчання : методичні поради] // Зарубіжна література в школах України. - 2013. - № 12. - С. 33-37. - Бібліогр.: с. 37.

Бондар С. П. Роль інтерактивних технологій у процесі підготовки майбутніх учителів зарубіжної літератури [Електронний ресурс] / С. П. Бондар // Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання у підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми. - 2010. - Вип. 26. - С. 177-184. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sitimn_2010_26_36

Бондар, В. І. Файл № 1. Досвід роботи з використанням інтерактивних методів навчання в поєднанні з мультимедійними техноголіями на уроках світової літератури як засобу підвищення ефективності уроку : ефективний урок // Зарубіжна література в школі. - 2014. - № 23-24 (грудень).
- Фаховий сервер. - 2014. - № 16. - С. 1-9. - Бібліогр.: с. 9.

Бурдіна, Олександра.Інтерактивний прийом - до кожної теми : 6 клас // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2011. - № 7-8. - С. 73-75 ; № 9. - С. 33-35.

Грачова, А. А. Інтерактивні методи навчання на уроках зарубіжної літератури: виховуємо особистість : підмога // Зарубіжна література в школі. - 2017. - № 7-8 (квітень). - С. 7-15. - Бібліогр.: с. 15.

Єфімова, І. В. Урок-презентація інтерактивних технологій : до дня народження М. В. Гоголя // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2012. - № 12. - С. 18-21.

Зіменкова, Наталя. Засоби інтерактивного навчання: формування підприємливості й ініціативності школярів : парад порад // Світова література (Шкільний світ). - 2015. - № 23-24 (грудень). - С. 13-41. - Бібліогр.: с. 18.

Калашник, О. Ю.Інтерактивні вправи на уроках світової літератури : 5-й клас : підмога // Зарубіжна література в школі. - 2012. - № 18 (вересень). - С. 33-38. - Бібліогр.: с. 38.

Карпенко, Л. Г. Інтерактивні методики навчання як засіб підвищення ефективності уроку зарубіжної літератури : підмога // Зарубіжна література в школі. - 2018. - № 19-20 (жовтень). - С. 39-48. - Бібліогр.: с. 39.

Кодола В.І. Інтерактивні та мультимедійні технології на уроках зарубіжної літератури в системі особистісно зорієнтованого навчання / В.І. Кодола // Зарубіжна література в школі. – 2007. – №21. – С. 40 – 53.

Коновалова, М. В.Інтерактивне навчання на уроках зарубіжної літератури : школа педагога // Зарубіжна література в школі. - 2016. - № 3-4 (лютий). - С. 2-12. - Бібліогр.: с. 12.

Наход С. Педагогічний потенціал інтерактивних технологій навчання [Електронний ресурс] / С. Наход // Науковий вісник Мелітопольського державного педагогічного університету. Сер : Педагогіка. - 2014. - № 2. - С. 360-365. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvmdpu_2014_2_59
Охріменко, В. Ю. Розвиток творчої самостійності і пізнавального інтересу учнів засобами інтерактивного навчання : методична скарбничка // Зарубіжна література в школі. - 2016. - № 21-22 (листопад). - С. 62-65. - Бібліогр.: с. 65.

Папушина В. Естетичний потенціал використання інтерактивних технологій на заняттях зарубіжної літератури [Електронний ресурс] / В. Папушина // Нова педагогічна думка. - 2014. - № 1. - С. 204-206. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npd_2014_1_65

Пірошенко С. Ю. Впровадження інтерактивних технологій на уроках зарубіжної літератури [Електронний ресурс] / С. Ю. Пірошенко // Педагогічний дискурс. - 2008. - Вип. 4. - С. 119-122. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/peddysk_2008_4_28

Пометун О.І., Пироженко Л.В. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання. - К.: А.С.К., 2004.

Решетнікова, Н. І. Планування уроків із застосуванням інтерактивної дошки : педагогічна практика // Зарубіжна література в школі. - 2012. - № 20 (жовтень). - Актуальні діалоги. - 2012. - № 3. - С. 8-9. - Бібліогр.: с. 9.

Самодрина, Людмила.Інтерактивні методи навчання на уроках зарубіжної літератури // Всесвітня література в сучасній школі. - 2016. - № 6. - С. 34-35.

Сафарян С. Інтерактивні технології у системі особистісно зорієнтованого навчання на уроках ЗЛ / Світлана Сафарян // Зарубіжна література. – 2007. – №24. – С.8 – 11.

Семеркова Л.Г. Формування ключових компетентностей учнів на уроках літератури шляхом використання інноваційних технологій / Л.Г. Семеркова // Зарубіжна література в школі. – 2009. – №6. – С. 12 – 23.

Слободенюк, Ірина.Використання ОСК як метод інтерактивного навчання школярів на уроках літератури : [опорні схеми-конспекти] // Зарубіжна література (Шкільний світ). - 2010. - № 10 (березень). - С. 6-9. - Бібліогр.: с. 8.

Смовська І.Ю. Інтерактивні методи навчання на уроках зарубіжної літератури / І.Ю. Смовська // Зарубіжна література в школі. – 2010. – №11 – 12. – С. 20 – 25.

Татаренко, Ю. М.Народна казка (система уроків з використанням інтерактивних технологій) : 5-й клас : мій конспект // Зарубіжна література в школі. - 2018. - № 13-14 (липень). - С. 45-62. - Бібліогр.: с. 47.

Федорова, Людмила. Інтерактивні конспекти уроків світової літератури : у контексті системного, комплексного та діяльнісного підходів до навчання // Всесвітня література в сучасній школі. - 2015. - № 2. - С. 35-45. - Бібліогр.: с. 37.

Химера, Н. В.Використання інтерактивних технологій на уроках зарубіжної літератури // Зарубіжна література в школах України. - 2015. - № 12. - С. 15-21. - Бібліогр.: с. 21

Хоменко В. Ефективність використання інтерактивних технологій у процесі вивчення постмодерної літератури [Електронний ресурс] / В. Хоменко // Психолого-педагогічні проблеми сільської школи. - 2012. - № 42(2). - С. 121-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppps_2012_42(2)__22

Хроменко, Ірина.Використання методів інтерактивного навчання на уроках світової літератури. Заняття № 8 // Зарубіжна література в школах України. - 2011. - № 5, № 6, № 7-8, № 9, № 10, № 11 - 2011. - № 12. - С. 8-12;

.: Розділ: Література :: 7.12.2018 13.36.32 :.
.: Черкаська обласна бібліотека для дітей :.
.: Версія для друку :.
 


Generated in 0.872066 seconds