Олесь Ільченко. "Дерева"
13 квітня 2010, 12:18   Автор: Наталя Марченко

Ільченко О. Дерева : наук.-попул. проза : пам’яті вченого, педагога, письменника С. І. Івченка : для дітей серед. і ст. віку / О. Ільченко. – К. : Грані-Т, 2010. – 72 с. : іл. – 2000 пр. - Бібліогр.: с. 2. - ISBN 978-966-465-169-8.  

Це напрочуд ошатна та мила книжка.

Гадаєш, такими словами не можна говорити про науково-популярне видання та ще й для старшокласників?! Я сама так гадала, аж поки не натрапила на оці «Дерева».

Здається, береш до рук старовинний фоліант, любовно переплетений та прикрашений листівкою з бабусиної скриньки. Розкриваєш, - а там «вклеєні» сторінки коротких чи довших листів-оповідей, звернених лише і тільки до тебе, перекладені мальованим «гербарієм» та «листівками» з живописними полотнами українських мистців…
Про що пише тобі пан Олесь?

Про дивовижні, щоденно тобою бачені, але так мало тобі знані ДЕРЕВА. Про їхні звички та людей, котрі пов’язали з ними своє життя, про плітки навколо них і їхні справжні великі таємниці… Наче про давніх і добрих знайомих розповідає він про 26 видів дерев, поширених в Україні (верба, робінія, осика, горобина, береза, вишня, черешня, груша, яблуня, чорна та біла тополі, липа, вільха, сосна, ялина та ялиця, дуб, каштан, платан, граб, явір, клен, ясен, бук, горіх і в’яз), щоб і для тебе вони перестали бути безіменним «оточуючим» на рівні з асфальтом, сміттєвими бачками та стінами.

А ще він розповідає про вчених і митців, котрі знали та шанували ці дерева, присвячували їм своє життя та свої твори.
Дивовижні історії траплялися з тими людьми й їхніми деревами! І хоча дерева і досі живуть поряд з нами й щодня шепочуть нам про все побачене й пережите, та ми мало дослухаємося до їхнього шепоту. А дарма.

Прочитай цю дивовижну книжку й, можливо, щось у тому вічному шепотінні відкриється тобі…

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

korpus


Спасибі за інформацію. Тема - вічна.

І непроста.
Андіана


Книжка напевне цікава я почиталаб
Наталя Марченко


Андіано, а що Вам заважає прочитати цю книжку?
Її немає у книгозбірні та книгарнях Вашого міста?