Книжкові новинки


Вікове призначення рецензованих книжок позначається відповідними кружальцями:
 – для дошкільників
 – для дітей молодшого шкільного віку
 – для дітей середнього шкільного віку
 – для дітей старшого шкільного віку
 – для дорослихЛюбовь Купцова. Майка і Смугастик
13 січня 2018, 21:40   Автор: Наталя Марченко, Інна Іщук

Купцова Любов. Майка і Смугастик / Купцова, Любовь Георгієвна; намалювала Ж. Миронюк. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 92, [1] c.: іл.

 

Хто з вас любить читати про котиків і білочок? smiley

А кому подобаються захоплюючі пригоди, веселі й трішечки страшні історії зі щасливим завершенням?

А можливо, хтось хоче знати, як живуть тварини в місті —  поряд із нами, в парках і сквериках, на вулицях і в будинках?

Якщо тобі вже цікаво, то ось ця чудово ілюстрована книжечка, рукопис якої став переможцем V Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей «Корнейчуковська премія» в номінації «Проза для дітей молодшого віку», —  саме те, що потрібно!

Це цікава невеличка пригодницька повість про двох друзів — викинутого з дому кота Смугастика та руду білочку Майку, котра змалку живе на вулиці. Друзі дізнаються про звичайні дива, що трапляються поряд нас, і дають раду в непростих життєвих ситуаціях, вчаться самостійності та переживають складні незнані почуття.

Григорук Анатолій. Перша доріжка в небо
8 грудня 2017, 22:45   Автор: Наталя Марченко

Григорук Анатолій. Перша доріжка в небо / Анатолій Григорук ; іл. О. Бугренкової. – Київ : Час майстрів, 2017. – 112 с. : іл. – (Серія «Рекомендуємо прочитати»). 

 

Скажи, з тобою часто трапляються казкові історії?

Щоб найбільшою проблемою була перемога над злим карликом із сусіднього королівства, а не здоровань, який спокійнісінько штовхає кого хоче на уроках?

Щоб зраджував підлий принц, а не щирий друг, у «справжність» якого ти вірив?

Щоб завжди бути Героєм і Переможцем, а не самотнім «слабаком», у якого постійно щось не виходить, іде не так, дається надто тяжко?..

Зі мною, коли чесно, зазвичай трапляються цілком буденні прикрощі та радощі. Але назвати їх «звичайними» не можу, бо кожна така пригода – це і є моє СПРАВЖНЄ життя! Кожна чомусь мене вчить, робить інакшою, додає нового досвіду та спогадів.

Ось і з героями цієї книжки трапляються лише реальні буденні пригоди, котрі міг пережити кожний. Одні з них – веселі, інші – сумні, ще інші – схожі до випадково почутої розмови чи раптом поміченої дивини серед звичного. Та, читаючи їх, ти можеш насправді навчитися помічати мудрі підказки, котрі приберегло життя на кожний випадок. 

Корнієнко Т. Г. Недоторка: Психологічна казка
17 листопада 2017, 23:17   Автор: Наталя Марченко, Тетяна Качак

Корнієнко Т. Г. Недоторка: Психологічна казка / Тетяна Корнієнко ; ілюстр. Віолетти Борігард. – Київ : Час майстрів, 2017. – 104 с. 

Напевно в кожному класі є свої crazy — диваки, про яких відразу й не скажеш, що саме з ними не так. Просто не вписується людина в загальні межі та й по всьому!

Можливо, ти сам почуваєшся ось таким crazy? І щодня сам собі дивуєшся, навіщо взагалі йдеш до школи, де точно очікує нова порція знущань чи, в кращому разі, —  байдужий «ігнор»?

Але усі підлітки схильні до закоханості smiley. І усім підліткам важливо, аби їх розуміли й помічали. І кожний, навіть дуже дорослий, хоче любити…

Із психологічною казкою «Недоторка» бібліотекарка та дитяча письменниця із Севастополя Тетяна Корнієнко у 2014 р. перемогла у Всеукраїнському конкурсі дитячої літератури «Корнейчуковська премія» у номінації «Проза для дітей старшого віку». За рік у 2015 р. київське видавництво «Час майстрів» опублікувало її книжку оригінальною російською та українською (у перекладі Івана Андрусяка) мовами у серії «Рекомендуємо прочитати», підсерія «Перше кохання».

Юля Лактіонова. Портрет малої Олі
22 серпня 2017, 15:43   Автор: Наталя Марченко

Лактіонова, Юлія. Портрет малої Олі / Юлія Лактіонова ; ілюстр. Анна Гаврилюк. – Київ : Небо, 2016. – 27, [4] с.: іл. – (Книга про картину).  

Ти любиш розглядати живописні полотна?

Навіть не знаєш, що відповісти, бо зазвичай не дуже-то до них і приглядаєшся?..

Але це справді цікаво — придивитися, скажімо, до художнього портрету й спробувати зрозуміти, який настрій мала зображена на ньому людина, коли і як жила, чому раптом опинилася на полотні. Адже кольори, як і звуки музики, дають величезну поживу для уяви!

Автори ось цієї книжечки вирішили зробити саме так — розповісти власну вигадану історію про один із шедеврів українського живопису — картину Тетяни Яблонської «Застудились». На ній художниця зобразила свою шестирічну донечку. Але оповідь не лише про неї, а й про буття мистецької родини, Київ 50-х років минулого століття та дитячі забавки й щоденні клопоти того далекого вже тобі часу. 

Еліна Заржицька. Про маленького метелика
20 серпня 2017, 11:43   Автор: Наталя Марченко; Анатолій Власюк

Заржицька, Е. Про маленького метелика / Еліна Заржицька. – Харків: Юнісофт, 2017. – 64 с.: іл. – (Серія «Читаю сам»). 

 

Ти помічав, що казки завжди таять у собі якусь «науку»?

Від буденного вміння розрізняти вужа та гадюку за жовтою плямкою коло голови чи помічати різницю між різними видами комах до розуміння, чому слід шанувати батьків, працювати та не заритися на чуже добро тощо. Прочитаєш казку — й багато-що у дорослому світі стає зрозумілішим! І відразу знаєш, як правильно вчинити у тій чи в іншій ситуації. І навіть окремі власні вчинки виглядають раптом зовсім не такими «крутими» як здавалося.

А ще в казках завжди трапляються неймовірні пригоди та цікаві герої!

І все обов‘язково обертається на добре для тих, хто…