"Трьомсин богатир : українські народні казки Нижньої Наддніпрянщини"
15 травня 2012, 10:52   Автор: Наталя Марченко, Оксана Шалак

Трьомсин богатир : укр. народ. казки Нижньої Наддніпрянщини / упорядк., вст. ст., адапт. текст. та прим. Н. Василенко, Л. Іванникової ; худож. С. Ковика-Алієв. – Дніпропетровськ : Січ, 2011. – 359 с. : іл.Для старшого шкільного віку

"Трьомсин Богатир". ОбкладинкаНапевно що немає дитини, котра б жодного разу не чула казки!

Але чому люди тисячоліттями переповідають своїм діткам оці веселі й страшні, повчальні та вигадливі історії?

Навіщо тобі — людині вже XXI століття! — читати ті казки?! Та ще й давні-давні, записані від старезних дідусів і бабусь, котрі жили дві чи й більше сотні років тому?!

Я думаю, диво казки в тому, що вона не дозволяє людині, дорослішаючи, втратити віру в себе та в перемогу насправді важливих речей — любові, дружби, віри. Казка зберігає у людині людське — прагнення до дива та справедливості!

І тому немає на землі народів, які б не створили казок. І тому у кожного народу казки неповторні, зі своїм національним характером і мовним колоритом. І тому мрії, сподівання та ідеали народу через тисячоліття переказуються-зберігаються казкою.

Повільно минає час. Швидко кажеться казка. І в її стрімкій захоплюючій оповіді ти можеш розгледіти все найважливіше, що вважали за необхідне розповісти нащадкам пращури.

Тому читай і шануй казки свого народу!

Мені хочеться вірити, що чудові українські казки, з величезною любов’ю та знанням справи зібрані та впорядковані в цій збірочці фольклористами кількох поколінь, не лише зацікавлять і розважать тебе, а й розбудять у твоїй душі ті древні таємні сили, що лишили тобі в спадок прадіди! І ця казкова сила дасть тобі змогу не змарнувати своє життя, а зробити його ще однією казкою нашого народу!

Наталя Марченко

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

блум


прикоооооооооооооллллллллллл читалаааааааааааааа