Олекса Росич. "Джовані Трапатоні"
5 грудня 2012, 9:39   Автор: Яна Стогова, Наталя Марченко

Росич О. Джовані Трапатоні: казки для підлітків, їхніх батьків, дідусів та бабусь / О. Росич ; обкл. В. Штанка. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2010. – 370 с. – (Дивовижні світи).Для дітей середнього шкільного віку

Олекса Росич. "Джовані Трапатоні". ОбкладинкаКоли б Г. Х. Андерсен жив в Україні, про що б він написав? Дивне питання…

Але ось з’явився нещодавно в Україні таємничий і насправді чарівний казкар Олекса Росич, про котрого кажуть, що він — захований під псевдо відомий актор чи знаний сценарист… І розповідає він свої дивовижні та по-андерсенівськи справдешні історії так само не малюкам, а всім, кому цікаво побачити за казковими перипетіями живу драматичну суть людського буття… Твої однолітки й зовсім дорослі пані та панове мусять вирішити, чого вартує їхня людська сутність і де межа підступності та цинізму, як низько може опустити себе людина і чи варто судити того, хто таки «опустився»… А ще вони кохають, борються й зраджують, буквально «продають душу», аби запаніти та «лізуть зі шкури»… І стається все те просто зараз, поряд із тобою, у давньому сповненому легенд і чару Львові, де витає щемкий дух кави та неймовірно смаковитих льодяників…

Та, на відміну від Г.-Х. Андерсена, український казкар — не лише великий романтик і мудрець, а й неймовірний веселун. Ну як не усміхатися, читаючи про «морально виправданий» грабунок крамнички гузиків активістками товариства «Тих, кому за 70», чи постійні сварки Джовані Трапатоні та Тоні Бравісимо. А чого варта розповідь про вихованців надпрестижного Лондонського Гранд-Коледжу чи циркові вистави в країні Макакії, де улюблена розвага — виступи дресированих... людей, найздібнішими до дресури серед яких виявляються політики!

Але найбільше, це книжка про дорослі й зовсім не казкові проблеми та питання сучасного підлітка. Тому, якщо і тобі є над чим подумати, якщо треба поговорити про сокровенне та болюче з мудрим і чесним щодо тебе дорослим, — ця книжка твоя.

Наталя Марченко

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

Аліна


Цікава рецензія. У більшості враження від прочитання і в мене такі самі, і схожі роздуми виникають. Дуже хотілося б побачити продовження цієї книги, бо воно точно має бути.
Марина


Нещодавно з сином прочитали про Джовані. Дуже сподобалось. І ніяка це не казка. Дякую авторові за майстерне справедливе зображення нашого повсякденного життя. Дуже хочеться продовження.
Наталя Марченко


Шановний Бумеранг!
Я зняла Ваше повідомлення, бо в цьому розділі ресурсу ми обговорюємо не особу автора книги, а лише художні якості самих творів.
Якщо ж Ви маєте бажання проговорити проблему розходження буденного життя письменника з моральними настановами його текстів тощо (яка має значну тяглість в науковому дискурсі), - розпочніть відповідну тему в "Дискусійному клубі", куди я перенесла Ваше повідомлення. Гадаю, чимало читачів Вас у тому підтримають.
ЮЛІЯ


ВИ ПРОСТО супер