Оксана Думанська. "Дитя епохи"
26 березня 2013, 10:43   Автор: Наталя Марченко

Думанська О. Дитя епохи : роман-колаж для сімейн. читання / О. Думанська. - Л. : Видавн. компанія «АРС», 2012. - 114 с. : ілюстр.Для старшого шкільного віку

О. Думанська. "Дитя епохи". ОбкладинкаЗазвичай, коли автор вказує, що книжка — «для сімейного читання», йдеться про твори для найменших діток, які не вміють читати і мусять слухати те, що обрали за них «старші». Але цей роман адресований тобі — дорослому, самостійному і вільному щодо власного вибору читачеві!
З якого дива ти маєш читати його разом із батьками?!

А коли ви з ними востаннє направду відверто розмовляли?

Щоб не про хатні обов’язки («тобі що, лінь за собою вимити?!», «я що мушу все за всіх робити?», «ми тебе годуємо!» і т. п.) і шкільні «здобутки» («ти що собі думаєш?!», «я за що репетиторові плачу?!!», «ну, як контрольна?» і т. п.), а про те, що насправді хвилює ТЕБЕ (чого опиняєшся постійно сам-один проти цілого світу, чого ВІН дивиться на ту гримзу, скільки можна бути лохом перед пацанами через отих придурошних предків, навіщо воно взагалі, ТАКЕ життя?)…

Ти можеш розповісти батькам ВСЕ?

Ти можеш розраховувати на їхню підтримку у твоїх ВЛАСНИХ справах, у твоїх ВЛАСНИХ рішеннях?

Не знаєш…

А що ти знаєш про власних батьків?

Чого вони бояться? Чим тішаться як діти? Заради чого живуть?

Ніколи не думав…Ї

Цей роман — дуже відвертий діалог дорослих дітей із батьками. Діалог внутрішній і драматичний. Бо ніщо не буває більш напруженим і більш непередбачуваним, ніж особисті рішення, які, зрештою, і роблять кожного Особистістю.

Наталя Марченко

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

Тетяна Щербаченко


"Дитя епохи" - справді одна з дуже рідкісних для українського письменства книг для підлітків. У нас цей жанр уже запитуваний, але, на жаль, іще не виписаний... Пані Оксана - перша ластівка, її політ начве трохи несміливий, але дуже переконливий... так хочеться, щоб їй "гарно літалося" для дівчат-читачок :)))
я


классна книга дійсно рідкісна