Шевченко Тарас. Кобзарик. «За сонцем хмаронька пливе…»
12 квітня 2014, 14:49   Автор: Наталя Марченко

Шевченко Тарас. Кобзарик. «За сонцем хмаронька пливе…» / упоряд.: О. Пугачевська, І. Косенко, В. Пахаренко. – Черкаси : Видавець О. Вовчок, 2013. – 103 с. : іл.

Усі великі народи мають письменників, чиї твори відомі кожній людині, якій випало народитися на одній із ними землі. Саме таким — єдиним для всіх і зрозумілим кожному — в Україні став Тарас Григорович Шевченко. Його вірші переказували одне одному неписьменні селяни в українських селах і переписували до гламурних альбомчиків великосвітські панянки у Петербурзі, їх цитували мислителі та повстанці, поширювали таємно та нав‘язували силою…

Але ніколи й нікого твори Шевченка не залишили байдужим.

Ти теж не будеш винятком!

Навіть якщо саме тобі страшенно не пощастило з учителем і Кобзар зі шкільної програми запам‘ятався лише як «сірятина з нуднятиною». Навіть якщо він тобі «сто років снився» і вірші ти «терпіти не можеш». Розгорни цю книжку і САМ прочитай хоч б кілька рядків уголос.

Почуй у Кобзаревих рядках СВІЙ голос!

Знайди СВОЇ слова у сказанному Шевченком!

Адже це і є найбільш таємниця в осягненні людської культури — відкрити власну дотичність до того, що робить твій народ ВІЧНИМ.

Наталя Марченко

Дорослому читачеві

Коментарі до статті

Nata1


Більше дізнатися про це видання та його творців можна тут:

Юні художники Черкащини проілюстрували дитячий «Кобзарик» // ВІККА-новини. – Режим доступу : http://vikka.ua/news/80793-yun-khudozhniki-cherkaini-proliustruvali-dityachiy-kobzarik.htm. – Назва з екрану.

Учні Черкащини ілюстрували подарунковий Кобзар для першачків // Про все. – Режим доступу : http://provce.ck.ua/uchni-cherkaschyny-ilyustruvaly-podarunkovyj-kobzar-dlya-pershachkiv/. – Назва з екрану.

Черкаська ОДТРК – Від Кобзаря до Кобзарика. – Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=NlD6vExDjHs. – Назва з екрану.