Валентин і Яна Бердт. "Марципан Пломбірович"
26 жовтня 2010, 15:39   Автор: Наталя Марченко; Наталя Дев'ятко

Бердт В. Марципан Пломбірович : повість-казка про першу у світі державу свійс. тварин / В. Бердт, Я. Бердт ; худож. Н. Ярова. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2009. – 151 с. : іл.

Яких тільки казок не понавигадували про звірів! Ти з самого дитинства тільки й чуєш — то про Курочку Рябу, то про Бременських музик, то про Лиса Микиту… А скільки чудових історій про те, як невдячні господарі вигнали колишнього улюбленця з дому й тому довелося шукати прихистку в лісі, чи як разом звірі долали труднощі та спасалися від вовків і розбійників! Але ж те все траплялося давним-давно!

А тепер… Ну що цікавого може статися зі звиклим до всіляких рекламованих «віскасів» та іграшкових мишок елітним котярою? Це ж не Пан Коцький! Йому хіба на хвіст наступить яка світська дама, та й то навряд…

А ось і ні. Герой чудової повісті-казки про першу в світі державу свійських тварин, котру з дозволу свого кота Марципана переповіли для тебе Валентин і Яна Бердти, зумів не лише вижити без господаря, а й згуртував навколо себе неймовірну громаду з осликів Чупи та Чупса, кози Пріськи, пса Дипломата і цапка Хакера. Яких тільки пригод не випало на їхню долю: і з бандитами довелося зустрітися, і друзів із неволі виручати, й навіть стати на час «нечистою силою» в очах киян! Та зрештою, все владналося й невгамовна компанія знайшла собі надійний прихисток і люблячу господиню.

Певна, що читаючи цю книжечку, ти досхочу нарегочешся й закохаєшся у її незвичайних героїв, як і я! Адже кожен із них має свій неповторний характер, звички та вподобання, а всі разом вони намагаються поводитися по-людськи і беруться навіть за «велику політику» та дипломатію! І яким же безтолковими та смішними видаються у виконанні цих відчайдушних «державотворців» «серйозні» людські справи!

Потішать тебе й малюнки Галини Гінайло. Всі зображені нею звірі виглядають напрочуд сучасними, симпатичними та впізнаваними.

А ще кіт, пес, ослики та кози вміють по-справжньому товаришувати, закохуватися та веселитися, вони кмітливі й винахідливі, сміливі та завзяті…

Тож бери до рук книжку й долучайся до пригод цієї, слово честі, вартої уваги, дружної команди!

Дорослому читачеві

Коментарі до статті

Андрійко


Спасибі за інформацію. Справді, цікава, захоплююча історія. Та не менш цікава нова книга Валентина Бердта "Мій друг Юрко Циркуль та інші" того ж видавництва. Усім раджу.
Наталя Марченко


Андрійку!
А ти не міг би докладніше розповісти про цю нову книгу В.Барта?
На що вона схожа - на розповіді про "Тореадорів...", на Потеріану, на мушкетерів? Чи, можливо, ти не читав нічого, на неї схожого?
Кому її варто читати - дівчаткам чи хлопцям? Чи всім буде цікаво?
Андрійко


Шановна пані Наталю. Ця книга не схожа ні на Тореадорів Нестайка, ні на Потеріану. Це ціла низка захоплюючих шкільних історій, в які потрапляють учні 7-го класу. Є тут і містика, і стрілянина і перше кохання, і непорозуміння з учителями та батьками.... Книга цікава як для хлопчиків так і для дівчаток, а також корисною буде батькам та вчителям. А Вам - велике спасибі за цікавий сайт!
Наталя Марченко


Дякую за коментар і увагу до нашої праці!

Коли маєш що сказати про інші цікаві книжки, які читав, але їх немає серед прорецензованих, - зареєструйся і в "Дискусійному клубі" у розділі "Нові видання" розкажи стисло про них. Тоді ми знатимемо, про які ще книги та авторів варто розповісти більш докладно.
Віталій


Завдяки Вашому спілкуванню купив синові "Мій друг Юрко Цикуль та інші". Правда читати довелось спочатку самому, потім всіма силами росхвалювати, тому що маємо велику проблему із читанням. Але подолали спільними зусиллями! Книжка виявилась живою і цікавою! Взагалі виявилось, що у "Старого лева" є багато непоганих книжок! На форумі в Миколаєві купив меншому (9 років) книгу "Федько, прибулець з інтернету" (нажаль, не пам"ятаю автора!). Книжка про "актуальне"! Там і віртуальні пригоди з комп"ютерним вірусом Федьком і просто прикольний текст, який заставляляв малого раз за разом реготати! Тільки от ілюстрації могли би бути кращої (як на мене!) якості!
Наталя Марченко


Пане Віталію, дякую за коментар!
Вибачте, що відповідаю аж нині!!!
"Федька.." написав Сергій Гридін і це справді цікава книжка, що вже знайшла свого читача. А щодо ілюстрацій, то, боюся, нині видавцям частенько доводиться робити найсумніший вибір - на чому економити :(((
Доречі, нині видавництво проводить конкурс відгуків і Ви з Вашими синами маєте змогу отримати цілу бібліотечку від "Старого Лева"! Умови є в "Новинах" в "Дискусійному клубі" і на сайті видавництва.
Наталя Марченко


Цікавий погляд на творчість письменника:
Родик, К. Школа преміального виживання : «Великий Їжак»: перемогла харківська перспектива // Україна молода. 2012. - № 088 за 20.06. – Режим доступу : http://www.umoloda.kiev.ua/number/2093/164/74590/
Наталя Марченко


Читай також:
Валентин Бердт: «Читач прагне творів, які б допомагали йому жити, надихали, радили, підтримували» / розмовляла Е. Заржицька // Буквоїд. - Режим доступу : http://bukvoid.com.ua/events/interview/2013/07/14/105916.html
юля


Прочитавши "Мій друг Юрко Цикуль та інші" Я помітила на прикінці книжки цікавого котика.І вмовила маму купити цю кижку .Я задоволено її прочитала .І я цю книжку полюбила .
Наталя Марченко


Юлечко, ти - молодчина!
Раджу прочитати також інші книжки серії "Чотири лапи" "Видавництва Старого Лева", скажімо, "Щоденник Фокса Міккі" Сашка Чорного чи "Король Грізлі" Джеймса Кервуда.
Наталя


Доброго дня! Скажіть будь ласка, книга "Марципан Пломбірович" розрахована для якого віку?
Наталя Марченко


Для молодшого та середнього шкільного віку (за класифікцією), а за моїм відчуттям - на всіх - від 6 до 100 і старших, хто має гумор, любить тварин і казки :)