Наталя та Олександр Шевченки. "Привид у Домі Гукала"
26 жовтня 2010, 15:57   Автор: Наталя Марченко

Шевченко Н. Привид у Домі Гукала ; Пригоди у південному експресі / Н. Шевченко, О. Шевченко ; обкл. Т. Єгорової. - К. : Грані - Т, 2009. - 143 с. - (Дивний детектив - 08).

Коли ти звик читати українською, а всього Конан-Дойла «ковтнув» ще в далекому п’ятому класі, то стовідсотково прочитав хоча б одну з видрукуваних як справжнісінькі дорослі пакетбуки книжок серії «Дивний детектив — 08» знаного київського видавництва «Грані-Т». У її створенні беруть участь знані сучасні українські письменники: Андрій Кокотюха, Олексій Недемлінський, Олесь Ільченко, Євгенія Кононенко, Богдан Жолдак, Анатолій Птіцин, Валерій і Наталя Лапікури.

Подружжя Наталі та Олександра Шевченків написали для «Дивного детективу» низку історій, побудованих за принципом серіалу: кожна нова пригода Команди Мрії може бути прочитана як окрема історія, а може посісти лише їй відведене місце в літописі карколомних пригод підлітків із однойменного містечка на Полтавщині: Данила Руденка, Миколи Маковія, Семка Скорика, Діани Бондаренко та її поросяти Кабачка. І хоча в детективі, звісно, найцікавіше — таємниця та розслідування, не менш захопливо стежити, як змінюються та дорослішають герої, як вибудовуються взаємини в середині їх Команди, чим, зрештою, живе світ навколо. Адже йдеться не просто про твоїх ровесників, а про твоїх сучасників і співвітчизників! Котрим так само доводиться читати влітку чимало «обов’язкової» літератури, стикатися з непростими реаліями українського сьогодення, знаходити спільну мову чи відстоювати власні переконання з не завжди добре налаштованими дорослими тощо.

П’ята й шоста справи Команди — «Привид в домі Гукала» та «Пригоди в південному експресі» — як мінімум здивують тебе дивовижним переплетінням минулого й сучасного, неймовірного та буденного, а досвідченого читача спровокують на «виловлювання» перегуків з відомими текстами А. Конан-Дойла, А. Крісті, Р. Стівенсона чи й А. Гайдара. Адже є тут таємниця дворянського роду, піратський антураж, буденні дитячі «розбірки» з дорослими й щире намагання допомогти ближньому, навіть якщо це старий п’яничка з цвинтаря, котрого переслідують (в буквальному розумінні слова) привиди минулого.

Сподіваюся, що це «легке читання» не лише розважить тебе, а й наштовхне на думку, що навіть у маленькому містечку може виявитися велика історична таємниця, а в звичайному потягу — неймовірні попутники. Головне, — уважно вглядатися в життя довкола, щиро цікавитися людьми, які тебе оточують, і завжди бути готовим прийти на допомогу ближньому — хай то буде кумедне поросятко, рідкісний папуга чи строга вчителька математики…

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

ангел


Книги Наталії та Олександра Шевченків дуже цікаві.Особливо серія книг "Команда мрії".
Наталя Марченко


Вибач, Ангеле, що відповідаю аж нині! Пропустила коментар випадково :(((

Мені теж подобається ця серія Шевченків. Вона вигадлива й герої схожі до реальних дітей. А ще мені подобається порося в ролі домашнього улюбленця:))

А яка з розповідей про "Команду Мрії" найбільше сподобалася тобі? Чому?
Даша Пахно


Я ніяк не можу знайти книгу привід у дома Гукала
Наталя Марченко


Можливо, Вам допоможе ось цей розділ порталу видавництва "Грані-Т": http://www.grani-t.com.ua/about#page_shops