Зірка Мензатюк. "Український квітник"
20 грудня 2010, 16:29   Автор: Наталя Марченко

Мензатюк З. Український квітник : наук.-попул.. проза / З. Мензатюк ; передм. І. Білаш. – К. : Грані - Т, 2010. – 63 с. : іл.Для дітей середнього шкільного віку

Є книжки, які просто приємно тримати у руках. Повільно гортати сторінки, розглядаючи дивовижні ілюстрації… Читати спершу лише заголовки чи окремі фрази…

Є книжки схожі до випадкової щирої усмішки чи раптом поміченої неочікуваної краси серед буденності…

Є книжки, які варто смакувати, заповнюючи простір між сторінками й рядочками власними мріями й спогадами…

Саме про таку книжку, на перший погляд просту, а насправді дуже вишукану та тонко зорганізовану внутрішньо, йдеться нині. Вона присвячена квітам. Але це не гербарій, де за тонким запахом висохлого розмаю криється сум спогадів і сподівання. Не букет, зібраний для короткочасного вдоволення чиєїсь забаганки, і не поради вмілого квітникаря, як добитися від квітів рясного цвітіння.

Ця книга – квітник! Живе диво люблячого серця, котре викохує поряд із собою квіти як світи, і любується ними – кожної пори різними – як мати любується дітьми… Ось чому на сторінках цієї дивної книжки є не лише справжні, «паспортні» імена квітів, а й їхні «прізвиська» – народні назви, докладні зображення сусідять із чудовими художніми полотнами різних часів і народів, а популярні довідки перегукуються з поетичними образками.

Квіти тут розквітають, як і має бути, – кожна у свій час: спершу весняні первоцвіти та барвінок, згодом літні ромашки й мальви, а тоді вже чорнобривці, й осінні айстри, й хризантеми, що стоять під першим снігом…

Гадаю, ця світла мудра книжка не лише чимало нового відкриє для тебе в дивовижному світі квітів, а й подарує чарівні хвилини щастя та гармонії.

Наталя Марченко

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

Анна


Так, справді чудове видання. Як і вся серія.
Natusya


Хороша книжка. Вона як квітник - яскрава і "пахуча". І водночас достатньо інформативна для дітей. Прочитали разом із маленьким онуком. Дякуємо авторові Зірці Мензатюк за тему і за зміст. А також дякую Наталі Марченко за грунтовну рецензію на це видання.
Марія Морозенко


Щоразу, зустрівши Зірку Мензатюк, бачу перед очима осяяне усміхом світле і ніжне лице, з проникливим поглядом виразних очей. Навіть у згадці мимовільній бачу Зірку Захаріївну усміхненою. А якою мудрою, людяною і навдивовижу глибокою вона є! Тому то зачаровано слухають її діти, коли вона спілкується з ними. А розмовляє пані Зірка з читачами на рівних, з позиції звертання "рідний до рідного", коли все гранично чесно і відверто. У мові письменниці немає пустослів'я, і на сторінках її книг немає загравання із читачами. Не використовує вона у творчості й підлаштування під модні тенденції. Пише так, як думає і живе, із заглибленістю у рідне й прадавнє, як і з відповідальністю перед майбутнім. Навдивовижу легко читаються її авторські казки, наповнені мудрістю по вінця. Тому й зачитуються ними діти і дорослі. Люблю "Мільйон мільйонів сестричок", "Катрусині скарби", "Казочки-куцохвостики", "Київські казки". Особливе місце в моїй бібліотечці займають книги письменниці "Таємниця козацької шаблі" та "Як я руйнувала імперію". В обох книгах - переосмислення нашої історії, як навернення до правди. Зворушливий підпис на останній важить для мене багато. Пригадую, на презентації в Українському домі першої книги про Івана Сірка (Видавництво Старого Лева) пані Зірка була поряд. Іще пригадую, як ми разом готували вареники із сиром у Львові. То було вельми цікаве дійство - діти так охоче взялися до справи, що скоро вже все було підготовлено, зліплено та зварено. Останнє, щоправда, затримали дещо кухарі. Але вареники вдалися на славу. І скільки цікавих оповідок повідала пані Зірка усім нам! І я сама на мить відчула себе дитиною, бо пізнавала з трепетом нове і неймовірне цікаве. Слухали ми тоді авторське читання сторінок чарівної книжечки "Зварю тобі борщику". Легким і світлим видався той день. Зустрічалися іще не раз. І світлішими ставали навіть похмурі дні в хвилини цих зустрічей. А яким натхненням сповнилися якось мої вихованці, коли Зірка Мензатюк разом із Анатолієм Качаном прослухали вірші гуртківців у Національній спілці письменників Україні, дали творчу оцінку кожному. Згадують цю зустріч юні поети часто.
Віншуючи погідної осінньої днини Зірку Захаріївну з Днем народження, зичу щиро чудовій письменниці та прекрасній Людині з чулим і відданим Україні серцем творчого натхнення, міцного здоров'я, миру, Божого благословення на многії і благії літа. З роси та з води Вам!
Наталя


фу
Софія


Дуже цікава книга