Анна Коршунова – фея казкового дитинства
10 травня 2016, 8:53   Автор: 

            Першу премію фестивалю «Коронація слова – 2015» в номінації «Прозові твори для дітей» за твір «Комп і компанія» отримала сумська  письменниця Анна Коршунова.

Анна Коршунова – це літературний псевдонім Анни Шевченко. Народилася Анна Коршунова 29 травня 1970 року у Кіровограді. Закінчила СумДПУ ім. А.С.Макаренко. Журналіст, викладач, дитяча письменниця. Автор книг «Фроська - кімнатна фея», «Справжні друзі», «Пригоди лицаря Морквицаря і принцеси Картоплеси», «Разом веселіше», «Паровозик Пузя», дитячих віршів, п’єс. Лауреат премій «Просто так», «Коронації слова», дипломант І Корнійчуковської премії, член Національної спілки письменників України молода письменниця дивує дітей добрими, чесними та дуже цікавими казковими оповідками. Прості й зрозумілі, вони при цьому є надзвичайно повчальними, бо торкаються тих тендітних і водночас міцних ниточок, які пов’язують усе й усіх у цьому світі.

         А.Коршунова вже видала для дітей багато захоплюючих оповідань серед яких збірка «Разом веселіше». Як гарно в дитячому садочку! І чудеса починаються ще на дорозі: пухнастий білий котик Васько навіть не підозрює, скільки назв Андрійко вигадає для зупинки іграшкового тролейбуса. Двері родинної групи відчиняються для маленьких друзів, яким так весело разом.

         Звичайно ж, місця казкових подій, пов`язані з рідним краєм, Сумщиною. Так, Паровозик Пузя з однойменного твору «Паровозик Пузя» живе в сумському дитячому парку «Казка».

         Тримаючи батьків за руки, малеча поспішає до казкової країни. Дорослі вже давно забули про неї й не бачать нічого, окрім зелені дерев і сучасних атракціонів... Та насправді в звичайному Дитячому парку відбуваються дива. Його мешканці — замислений Ослик, балакучий Папуга, шляхетні Лебеді, сторожовий пес Джек завжди раді гостям. І маленький Паровозик Пузя, у розмальованих вагончиках якого люблять кататися дітлахи, знаходить тут справжніх друзів. Таких, як маленька і весела дівчинка…, ну, не зовсім дівчинка, а кімнатна фея на ім’я Фроська, яка й кроку не ступить, щоб не потрапити у якусь історію – героїня наступної збірки пригод Анни Коршунової «Фроська – кімнатна фея». В неї чимало друзів – домовинок Хоха, мишенятко Мормишка, коза Квітка, а ще ластівка Мона Ліза, або по-простому Маруська, кіт-бешкетник Снікерс і, звичайно ж, старенький Дідун, якому от-от минуло двісті літ. Усі вони по-своєму хочуть бути добрими і потрібними людям, хоча декому це вдається не зразу. Про їхні різні пригоди і розповідає ця захоплююча книжка.

         Здавалося, нічого особливого не може статися на звичайному городі... Та це лише на перший погляд. Якщо добре придивитися, виявиться, що насправді це – Городнє королівство. з мешканцями якого трапляється безліч пригод. Усе. як у справжній казці: шляхетний лицар Морквицар рятує принцесу Картоплесу від страшного земляного дракона. Та врятувати самого лицаря і все королівство на додачу – справа не з легких. І хто б міг подумати, що це зробить придворний блазень, жартівник і балагур Мишачий Горошок, або попросту Пищик. А допомагатимуть йому скромна дівчина Матіола, її мудрий дідусь Нехворощ, кріт Черв'як – Хапай, рожевий дракончик Манюня і навіть пихатий професор Сонях. Про це розповідає наступна збірка під назвою «Пригоди лицаря Морквицаря».

         «Справжні друзі» - збірка казкових оповідок відкриває дітям нові сторінки дивовижного світу, який їх оточує. Прості й зрозумілі, вони водночас є надзвичайно цікавими, бо торкаються тих тендітних і водночас міцних ниточок, які пов’язують усе й усіх у цьому світі. Тут не має злих і добрих, шкідливих і корисних, розумних і не надто. Просто героїв треба спробувати зрозуміти, подружньому пробачити їхні помилки і тоді історія обов’язково матиме щасливий кінець.

        А ще Анна Коршунова відома прекрасними дитячими віршами, які друкуються у новому журналі для дітей «Диво-деревце».

З понеділка по суботу

Мама ходить на роботу.

Пригадайте разом з нами:

Де працюють ваші мами?

Мама в білому халаті

В лікарняну йде палату

Бо вона дітей лікує,

Від недуги їх рятує.

На тортах малює квіти

Мама – чарівник – кондитер.

Залюбки купують люди

Тістечка – солодке чудо.

З мамою не пожартуєш,

Бо в міліції працює.

А насправді – добра й мила,

Бо любов – найбільша сила.

Хто це йде з журналом в клас,

Вчити всім наукам нас?

Слухаю – не відірвуся.

Вчитель – теж чиясь матуся.

Мамі ніколи спочити:

Все скроїти, все пошити –

Від сукенки до портьєр.

Мама – гарний модельєр.

На роботі кожна мама

Зовсім не така, як з нами,

Стільки є важливих справ!

Тут уже не до забав!

 

         Як поталанило Сумщині мати таку обдаровану і світлу особу як Анна Коршунова. Людину, яка дивиться на світ очима дитини, знаходить прекрасне у простому, робить буденне казкою…

 

 


Коментарі до статті