Еліна Заржицька. Легенди про козаків. Як козак у морського царя служив.
3 листопада 2016, 16:09   Автор: Віталій Кривоніс, Наталя Марченко

Заржицька Е. Легенди про козаків / Е. Заржицька. – Харків : Юнісофт, 2016. – 64 с. : іл – (Серія «Читаю сам»). 

Заржицька Е. Як козак у морського царя служив. – Харків : Юнісофт, 2016. – 64 с. : іл. – (Серія «Читаю сам»). 

 

Сподіваюся, ти вже чимало читав про звитяжних українських степових лицарів — козаків. Адже є чудові науково-популярні книжки та енциклопедії, присвячені цим героям. Та й художніх історичних (ба, навіть пригодницько-фантастичних!) творів для дітей про козацькі часи багато. А ось казок — обмаль. Тому сподіваюся, що стилізовані під народні українські казки, легенди та перекази захопливі оповідки Еліни Заржицької припадуть тобі до душі.

Події в них розгортаються навколо рідного міста автора — Дніпра, там, де колись були давні козацькі поселення (острів Монастирський, Таромське, Старі Кодаки та ін.). А всі герої письменниці, по суті, — її земляки, але такі, що мешкали на цих землях у прадавній казковий час.

Яких тільки випробувань не випало на їхню долю! Козачому синові довелося тричі тікати з ворожого полону, матері жадібного рибалки рятувати сина зі скарбниці водяника, а завзятому запорожцеві очолити військо самого Морського царя! А ще з цих казок можна довідатися, чому ворони кажуть «Кра! Кра!», чому в кулика червоні очі, дзьоб і лапи, а у снігура — грудка тощо.

Прочитай ці оповіді й відкриєш для себе ще один героїчний і чарівний казковий світ — українське Придніпров‘я!

Наталя Марченко.

Дорослому читачеві

Коментарі до статті