ДИТЯЧИЙ ДИВОГРАЙ СТАНІСЛАВИ СОЛОНАР
25 січня 2017, 15:12   Автор: Рудая Прохіра

Щедра на таланти буковинська земля. Це надзвичайно мальовничий куточок чарівної природи, працелюбних людей та багатих культурних традицій. А особливо на письменників, які пишуть для дітей.

Серед них і Станіслава Солонар, яка є добрим  другом «буковинчиків» - юних читачів найбільшої книгозбірні для дітей на Буковині - Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, де  і проходять презентації нових книг письменниці.

       

СТАНІСЛАВА ВОЛОДИМИРІВНА СОЛОНАР – дитяча письменниця і педагог. Народилася 16 квітня 1969 року в смт. Турбові Липовецького району Вінницької області. В 1979 році переїхала в село Ялтушків Барського району Вінницької області на постійне місце проживання, де в 1986 році закінчила середню школу.

Вищу освіту здобула в Чернівецькому державному університеті на математичному факультеті (1991). Доля тісно пов’язала життя письменниці з Буковиною і дітьми. Нині вона працює вчителем математики та інформатики Чернівецької ЗОШ № 31.

Із дитинства Станіслава Володимирівна любила поезію, а коли народила доньку Юлію (1993), повернулася до свого колишнього захоплення – почала писати для неї вірші. Згодом захоплення переросло в щось більше. Її поезії почали друкуватись в місцевих газетах: «Молодий буковинець», «Нова Буковинська газета», «Буковина», а також в дитячих журналах - «Ластівка» (1995, 2003), «Пізнайко» (2005). Вона активно співпрацює з чернівецьким дитячим журналом «Колобочок».

Найперша дитяча книга авторки - «Юлин дивограй», була видана у 2002 році. Цю збірку Станіслава Володимирівна присвятила своїй донечці Юлії, яка є першим читачем та найвимогливішим критиком всіх її творів. В творчому доробку письменниці сім книжечок для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

Дитяча поезія Станіслави Володимирівни наділена надзвичайним теплом і добротою. Її вірші повертають в дитинство дорослих, а малятам допомагають відкрити для себе чарівні світи і розширити кругозір. В своїх віршах авторка ненав’язливо привчає діток творити добрі справи, шанувати природу, любити рідний край, цінувати найдорожче: маму, тата, родину. Письменниця радо зустрічається з маленькими читачами в садочках, школах, бібліотеках, під час яких існують тепла атмосфера, активний діалог, цікаві дитячі запитання, майстер-класи з римування. Вірші вчать малят виростати з добрим, чуйним серцем, любити свій рідний край, берегти його природу, завжди вміти бачити та цінувати цікаве довкола себе.

Поезії Станіслави Володимирівни Солонар включив у свою книжку «Школа сімейного виховання» (2003) В. С. Ліщук, а 2011 року її вірші для дітей додані в «Методичні рекомендації» для роботи в дошкільному закладі (Харків, видавництво «Ранок»).

          А далі хотілося б зупинитися на книжках нашої авторки, які є у фондах бібліотеки.

        

        Солонар Станіслава. Юлин дивограй : [вірші для дошк. та мол. шк. віку] / С. Солонар. – Чернівці : Прут, 2002. – 104 с. : іл.

         Книга про дітей допитливих і лагідних, про витівників та мрійників, а зокрема про дівчинку Юлію та її друзів. Автор запрошує дітей в чудовий світ неповторного дитинства, світ казок і дивовижних чудес та вчить їх доброті та милосердю, допомагає пізнавати світ.

 

 

 

       Солонар Станіслава. Лісова школа : [вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку] / С. Солонар ; [худож. І. Кокіль] . – Тернопіль : Підручники і посібники, 2007. – 16 с.  

            

   

       Солонар Станіслава. Тішиться земля : [вірші для дітей ст. дошк. та мол. шк. віку] / С.  Солонар ; [худож. І. Кафтан]. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2009. – 16 с.

         Ця поетична збірочка знайомить маленьких читачів із загадковими земними жителями та їх цікавим життям.

        

 

 

       Солонар Станіслава. Віршики про Котиків та Песиків : [книга для читання батьками дітям дошк. та мол. шк. віку] / С. Солонар ; худож. С. Шаварська. – Львів : Аверс, 2012. – 40 с.

        Книга знайомить читачів з життям братів наших менших – котів і псів та їхніми пригодами.

        

 

 

     Солонар С. Малинове літо : [вірші для дітей ст. дошк. та мол. шк. віку] / С. Солонар ; худож. Т. Дяків. – Чернівці : ДрукАрт, 2012. – 16 с.

Увазі юних читачів поетичні розповіді про красу літнього лісу та гаю, про їх мешканців з цікавими та повчальними пригодами.

      

 

 

     Солонар, Станіслава. На планеті диво в нас : [вірші для дітей ст. дошк. та мол. шк. віку] / Станіслава Солонар ; худож. Тереза Дяків. – Чернівці : ДрукАрт, 2013. – 16 с.

         Увазі юних читачів - поетичні віршовані розповіді про тваринний світ різних куточків нашої планети, в якій авторка прагне прищепити читачам любов до природи та всіх живих істот, що існують в ній.

 

 

 

        

     Солонар С. Гостинна поляна : [вірші для дітей ст. дошк. та мол. шк. віку] / С. Солонар ; худож. Г. Андрійчук. – Чернівці : ДрукАрт, 2016. – 16 с.

         До цієї яскравої поетичної збірки увійшли вірші, які вчать малечу любити й шанувати природу, її маленьких і великих мешканців, помічати й дивуватися прекрасному світу тварин, які прикрашають нашу рідну землю.

                                                       

 

Прохіра Рудая,

заступник  директора з наукової роботи

Чернівецької обласної бібліотеки для дітей.


Коментарі до статті